Biliyor Muydunuz?Manşet

Benching İlişki Nedir?

Gelişen dünya ile birlikte ilişkilerde sürekli olarak hayatımıza yeni kavramlar giriyor. İlişkilerde yeni bir kavram olan benching ilişki hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizler için derledik.

Haydi gelin içeriğimizin devamına geçelim.

benching ilişki

Gosthing, zombiening, cloaking ve daha niceleri… Zaten ilişki kurmak başlı başına zor iken bir de başımıza bu kavramlar çıktı maalesef ki. İş ise iyice içinden çıkılmaz bir hal aldı. Yeni yeni türeyen kavramların bir tanesi de benching. Yani insanların yedekte tutulması anlamına geliyor. Tam olarak anlatmak gerekirse; flörtünüz gerçekten var mı yok mu bir türlü karar verilememe durumu anlamına geliyor.

Benching aslında yedek kulübesi anlamını taşıyan bench kelimesinden geliyor. İlişkideki anlamı ise partnerinizin sizi yedekte tutması olarak açıklanabilir. Evet bu durum çok üzücü biliyoruz ancak bu da hayatın bir gerçeği…

Biraz daha açık şekilde benching ilişkiyi anlatmamız gerekirse, partnerinizin sizinle sevgili olmak istemiyor fakat arkadaş kalmak da istemiyor. Hatta belki de sizinle flörtleşirken bir yandan da sizden daha iyisini aramaya devam ediyor.

Benching ilişkide olup olmadığınızı anlamanın elbette ki bazı yolları var. Şimdi gelin benching ilişkide olduğunuzda meydana nelerin geleceğine birlikte bakalım.

Benching İlişki Nasıl Olur?

Bu ilişki tarzında partneriniz her zaman ama her zaman meşguldür ve size de sürekli olarak meşgul olduğunu söyler.

Elbette hayatımız boyunca meşgul olduğumuz anlar vardır ve olacaktır. İşlerimiz, ailemiz, kişisel problemlerimiz ve dahası… Bunların her biri bizleri zaman zaman meşgul edebilir. Bizim bahsettiğimiz yani benching ilişkideki meşguliyet ise bitmek bilmeyen ve sürekli olarak devam eden bir meşguliyet.

Eğer partneriniz size sürekli olarak meşgul olduğunu söylüyor ve bu durumlar için mantıklı açıklamalar yapamıyorsa siz de bu tarz bir ilişkinin içerisinde olabilirsiniz.

benching ilişki

Yalnızca belirli saatlerde arar ve yazar.

İlk uyandığınızda ya da uyumadan kısa bir süre önce partnerinizden bir mesaj ya da arama almak sizi gerçekten de mutlu edebilir. Ancak bu mesajlar her zaman günün belirli saatlerinde geliyorsa biraz oturup düşünmeniz gerekir.

Çünkü bu durum partnerinizin sizinle yalnız kaldığında ya da yapacak başka bir işi olmadığında iletişim kurması anlamını taşıyabilir.

Bir soğuk bir sıcak davranışlarda bulunur.

Benching ilişki içerisinde olduğunuzu gösteren önemli noktalardan biri de partnerinizin davranışlarının devamlı olarak değişiklik göstermesidir diyebiliriz. Yani partneriniz size bir sıcak bir soğuk tutum sergiliyorsa, gündüz vakitleri size çok iyi davranıyorken akşam vakitleri birden uzaklaşmaya başlıyorsa benching bir ilişkide olmanız yüksek bir ihtimaldir.

Uzun süreler ortadan kaybolur.

Unutmamalısınız ki eğer partneriniz sizden gerçekten de hoşlanıyorsa bir şekilde size vakit ayırır. Fakat partneriniz uzun süreler boyunca ortadan kayboluyor ve buna mantıklı bir açıklama yapamıyor ise ne yazık ki benching bir ilişki içerisinde olmanız kaçınılmazdır.

Çevrimiçi olduğu halde sizin mesajlarınıza cevap vermeyi tercih etmez.

Bu durumun ne kadar sinir bozucu olduğunu tahmin edebiliyoruzdur herhalde. Eğer partneriniz çevrimiçiyse ve sizin mesajlarınıza cevap vermiyor ya da geç cevap veriyorsa sizi yedek kulübesinde tutuyor olabilir. Çünkü partnerinizin çevrimiçi olmasına rağmen size cevap vermemesi demek ya sizinle iletişim kurmak istemediği ya da başka biri ile konuştuğu anlamını taşır.

benching ilişki

Plan yapmaktan kaçınır.

Eğer flörtünüz kısa süre sonra gerçekleşecek planlara dahi onay vermiyorsa bu durum pek de iç açıcı olmayabilir. Hatta hafta sonu için bile sözleşemiyorsanız partneriniz yüksek ihtimalle sizden daha iyi bir seçenek arayışına girmiştir.

Siz uzaklaştığınızda birden aktif rol almaya başlar.

Siz ondan uzaklaştığınızda ise partneriniz ilişki içerisinde birden aktif rol almaya başlar. Yaşananlardan rahatsızlık duyup kendinizi tam da geri çekmeye karar verdiğiniz aşamada partnerinizden samimi tavırlar ve hareketler görmeye başlıyorsanız bu durum sizi muhakkak düşündürmelidir.

Çünkü bu hareketin asıl sebebi sizi kaybetmemek ve yedek kulübesinde tutmaya devam etmek istemesidir.

Sizi çevresine asla dahil etmez.

Bildiğiniz üzere gerçekten de birinden hoşlandığımızda bunu bütün yakın çevremiz ile paylaşmak ve o kişiyi çevremizdeki insanlar ile tanıştırmak isteriz. Bunu yapmamızın asıl sebebi ise aslında o kişiye duyuyor olduğumuz ilgidir. Fakat partneriniz sizi çevresinden hiç kimse ile tanıştırmıyor hatta sizden kimseye bahsetmiyorsa ne yazık ki benching ilişki içerisinde olabilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu