Cinsellikİyi Yaşam

Kadınların En Çok Zevk Aldığı 12 Pozisyon

Mutlu ve zevkli seks deneyimi her iki tarafın da orgazm olmasıyla mümkün olur. Erkeklerin kadınlara oranla daha fazla orgazm olduğu bilinen bir durum. Her insan için tabii ki farklılık gösterebilen bu durum için bilimsel çalışmalar devam ediyor. Fakat bu bilimsel çalışmaların büyük bir çoğunluğu kadınların daha etkili orgazm olmasına yardımcı olabilecek seks pozisyonları üzerine. Öyleyse haydi bugüne kadar yapılan çalışmalar ışığında kadınların en çok zevk aldığı pozisyonları inceleyelim.

1. Misyoner

Kadınların orgazm olması için en doğru pozisyonlardan biri olarak adlandırılıyor. Bu pozisyon sırasında belin altına konulacak olan yastık zevk almayı daha da arttırıyor.

2. Bacak Omuza

Bu pozisyon için ayak omuza da denilebiliyor. Bu pozisyon esnasında yapılan seksin klitorisin normalden daha fazla uyarıldığına dair çalışmalar mevcut. Yapılan bilimsel çalışmalar çoğunlukla bilinen ve tercih edilen pozisyonun bu olduğuna işaret ediyor.

3. Makas

Bu pozisyonda kontrol tamamen kadının elinde olur. Bu pozisyon, cinsel organlar birbirine girecek şekilde bacakların alt ve üst olarak iç içe geçmesi şekliyle uygulanır. Bu alınan pozisyonda kadın ritmi ve baskıyı istediği gibi ayarlayabilir. Makas pozisyonu, kadının istediği şekilde orgazm olabilmesi için en uygun pozisyonlardan biridir.

4. Kaşık

Bu pozisyonda çiftler aynı yöne bakarak birlikte olurlar. İyi bir orgazm yaşamak için güzel bir pozisyondur. Bunun sebebi tensel temas diğer pozisyonlara göre çok daha fazladır. Ritmi ve istediği ölçüde penisi içine almasını ayarlayabilen kadınlar bu pozisyonda etkili bir orgazm yaşayabilirler.

5. Doggy

Bu pozisyonun erkekler için erken boşalma problemine yol açabileceğini söylememiz gerekir. Doggy pozisyonu ağrılı olabileceği için her kadının tercihi bu pozisyondan yana olmaz. Fakat penisi daha fazla hissetmek isteyenlerin için bu pozisyonu mutlaka denemelerini öneriyoruz.

6. Mutfak Tezgahı

Mutfak tezgahı pozisyonunda seks mutfakta olmak zorunda değil tabii ki. Pozisyonun bu ismi almasının sebebi, kadının tezgah boyutunda bir yerde otururken erkeğin ayakta olmasıdır. Bu pozisyon erkeğin kontrolünde gerçekleşir. Mutfak tezgahı pozisyonu, penisin oldukça derine girmesine sebep olur. Bu da kadınların daha etkili bir orgazm yaşamasını sağlar.

7. Kelebek

Kelebek pozisyonunda kadın yatak ucuna yatar. Erkek ise ayakta olur. Bu seks pozisyonunda kadınların aldığı zevk artar. Bunun sebebi ise, kelebek pozisyonunda penis tam olarak derine girmez. Penis, vajina ön duvarına temas eder. Ve bu temas fazlalaştıkça kadının orgazm olma ihtimali artar.

8. Kadın Üstte

Kadın üstte pozisyonu seksi yönetmeyi seven kadınların en çok tercih ettiği pozisyonlardan biridir. Bu pozisyonda ritmi kadın ayarlar. Kadın, isteği ölçüde penisi içine alabileceği için kendisine uygun bir ritim ayarlar. Bu şekilde de başarılı bir orgazm deneyimi yaşayabilir.

9. Kucak

Kucak pozisyonunda, kadın üstte pozisyonunda olduğu gibi yine tüm kontrol kadındadır. Bu pozisyonda erkek oturur vaziyettedir. Kadın, bu pozisyonda zıplamak yerine kalça hareketlerini sağa ve sola doğru yapar. Bu hareketleri uygulamak kadınların aldığı zevki zirveye çıkaracaktır.

10. Ayakta Seks

Kadının bacaklarını erkeğe dolayıp ayakta yapılan bu seks pozisyonu da kadınların zevkli dakikalar yaşamasını sağlıyor. Erkeklerin aynı zamanda kadını taşıması gerektiği için ekstra güç harcaması gerekiyor. Fakat bu keyif için bu çile çekilir denilebilecek pozisyonlardan biri ayakta seks pozisyonudur.

11. Nirvana

Bu pozisyon misyoner pozisyonuna oldukça benzer. Nirvana pozisyonunda kadın, bacakları kapalı şekilde sırt üstü uzanır. Yatak başlığından destek alır ve kendini bir miktar yukarı kaldırır. Erkek de kadının üstüne çıkarak seks yapılır. Bacakların kapalı olması klitorisin uyarılmasını etkiler. Bu sebeple Nirvana pozisyonu kadınların kolayca orgazm olabileceği ve keyifli dakikalar yaşayabileceği bir pozisyondur.

12. Kadın Altta

Kadın altta pozisyonunda, kadın yüz üstü yatar ve erkek arkasına geçer. Bu şekilde seks yapılır. Bu pozisyon bazı kadınların tercihlerinin dışındadır fakat aitlik hissini seven kadınlar için mükemmel bir pozisyondur. Doggy pozisyonunda olduğu gibi bazı kadınlar bu pozisyonda ağrı duyabilir. Fakat karnınızın altına koyabileceğiniz bir yastıkla alacağınız zevk artacak ve orgazm olmanız daha kolay hale gelecektir.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu