AlışverişManşet

Converse: Chuck Taylor All Star Construct

Converse’in uzun zamandır vazgeçemediği ilham kaynağı, Chuck Taylor All Star’ın mirası dünyanın her yerinde vazgeçilmez olmaya devam ederken farklılaştırılmış stili için yeni özellikler sunmaya devam ediyor.

Run Star Legacy, Chuck 70 AT-CX, Chuck Taylor All Star Move gibi yeni modellerle markanın sınırlarını zorlamaya ve tasarıma bakış açısını geleceğe taşımaya devam eden Converse ekosisteminin en yeni üyesi ile tanışın: Chuck Taylor All Star Construct!

Construct, Converse’in 80’lerde benimsediği kort tarzının merceğinden günümüze uyarladığı Chuck Taylor’ın bir evrimi niteliğinde.

Klasik Converse DNA’sını derinlemesine inceleyen, 1980’lerin arşivindeki Pro Star ve Star Tech gibi modellerden ilham alarak yenilikçi bir estetik sunan ve markanın mirası haline gelen kapsül modelleri yeniden yorumlayan bir dış tasarım sunuyor.

converse

Dönüşüm hem dış tasarımda hem de tabanda! Yeni Construct daha dayanıklı bir yapı için ayak parmaklarını dört bir yandan saran kauçuk bir burun; çarpıcı ama şık bir estetik sunan, kauçuk tilki bandı ile sarılmış daha kalın EVA orta taban ile kendini gösteriyor.

Ayrıca, kavrama ve koruma fonksiyonları göz önünde bulundurularak yeniden tasarlanan dış taban, güçlendirilmiş ve estetik için orta kısma kadar uzatılmış balıksırtı bir alt tabana sahip.

All Star işlemesi; ince çizgili şerit, burun kısmı ve ön ayaktaki kauçuk tilki şerit gibi klasik özellikler olduğu gibi kalırken, modelin güçlendirilmiş kanvas üst kısmında uygulanan yeni malzeme ve renk kullanım teknikleri dikişlerle birlikte dekoratif desenler oluşturuyor.

Chuck Taylor All Star Construct dört farklı renk seçeneğiyle 9 Şubat’tan itibaren Converse.com’da.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu