AlışverişManşetModa

Dice Kayek Yeni Koleksiyonunu Paris Moda Haftası’nda Tanıttı!

Paris Moda Haftası resmi takviminde yer alan tek Türk markası olan Dice Kayek, “Boğaz’ın Çağrısı” adlı Sonbahar/Kış ’24-25 koleksiyonunu tanıttığı dijital defilesiyle moda haftasına damga vurdu.

Dice Kayek, Paris Moda Haftası kapsamında sunduğu “Boğaz’ın Çağrısı” koleksiyonuyla moda dünyasını büyüledi.

Bu koleksiyon, İstanbul Boğazı’nın şiirselliğine, renklerine ve en narin seslerine bir saygı duruşu niteliğindeydi. Her detayı incelikle tasarlanmış olan bu koleksiyon, moda tutkunlarını etkisi altına aldı.

“Boğaz’ın Çağrısı” defilesi, İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarası eşliğinde Çırağan Sarayı’nda çekilmişti ve Paris’e İstanbul esintisi taşımıştı adeta.

Dice Kayek, koleksiyonunda Avrupa ile Asya arasında seyahat eden teknelerin melodisinden ve yavaş yavaş geçen yük gemilerinin görüntülerinden ilham almıştı. Bu ilhamla, İstanbul Boğazı’nın ihtişamını ve zamansız güzelliğini somutlaştırmış, tarihi ve çağdaş bir vizyonu bir araya getirmişti.

Maskülen çizgilerin de yer aldığı, zamanın ötesinde bir zarafete sahip Sonbahar/Kış’23-24 koleksiyonunda, Boğaz’ın emsalsiz ruhunu yansıtan yün ve ipek flanelden paltolar, ceketler, yelekler, 30’lu yıllardaki gibi askılı olarak giyilebilecek yüksek belli pantolonlar, cigarette pantolonlar, mini etekler öne çıkıyor. Dice Kayek’in imzası haline gelen boyutlu kumaşlar, saten, ipek, kadife, brokar ve krep ve kumaşların yanı sıra el nakışı detaylar ve işlemeler dikkat çekiyor.

Son yazılarımızı incelemek ister misiniz?😍👇

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu