ModaAlışverişManşet

Disney x Givenchy Kapsül Koleksiyonu

Givenchy ve Disney’in Ay Yeni Yılı ve Disney’in 100. yılı kutlamaları için tasarladığı, Şanslı Tavşan Oswald’in başrolde olduğu, sınırlı sayıda üretilen Disney x Givenchy Kapsül Koleksiyonu, Beymen İstinyepark’ta exclusive olarak modaseverlerle buluşuyor.

Walt Disney Company’nin 100. kuruluş yıldönümünü kutladığı 2023 yılında, Şanslı Tavşan Oswald, Tavşan Yılı öncesinde zamanın pop kültürüne yeniden dahil olmak üzere Disney arşivlerinden çıkıyor.

Mickey Mouse’un zeki ve eğlenceli öncüsü olarak bilinen Oswald, karakter animasyonu tarihinde bir ilk olma özelliğini taşıyor. Walt Disney Animasyon Stüdyoları, yaklaşık 95 yıl sonra ilk kez geçtiğimiz Aralık ayı başlarında yepyeni bir Oswald kısa filmi yayınladı.

Givenchy Kreatif Direktörü Matthew M. Williams, koleksiyon için New York, Paris, Los Angeles, Şanghay, Tokyo gibi dünyanın dört bir köşesinden ilham aldı. İş birliği için Disney ile birlikte çalışan Williams, Oswald’ın muzip, yüksek enerjili mizacını, kendisinin Givenchy‘ye yön veren estetik anlayışıyla harmanlayarak macera ruhunu yansıtan, koleksiyonluk parçalardan oluşan kapsül koleksiyon ile “türünün tek örneği bir dünya turu” yarattı.

Sanat yönetmeni ve fotoğrafçı Julian Klincewicz’in iş birliğiyle hazırlanan bir karma gerçeklik kısa filminde hayat buluyor. Bu yeni̇ kısa filmde, dünyaca ünlü yetenekler Madeleine Petsch, Amber Liu ve Alton Mason da Şanslı Tavşan’la beraber maceranın tadını çıkarıyor. Los Angeles’taki El Capitan tiyatrosundan başlayan yolculuk, Şanghay, New York ve Tokyo’ya uzanacak ve Paris’teki Givenchy Modaevi’nde son erecek.

Koleksiyonun temel ürünleri arasında spor ceketler, oversize gömlekler, tişörtler şort takımlar, denim parçalar, sweatshirt ve eşofman takımları yer alıyor. Neşeli tasarımlardan oluşan koleksiyonluk aksesuarları; tenis ayakkabılarından tote çantalara ve küçük boy çapraz çantalara, kart taşıyıcılardan telefon kılıflarına, kulaklık kutularına ve şapkalara kadar uzanan geniş bir yelpazede sunuluyor.

Hayranları, Snapchat üzerinden Oswald World Painter AR lensi ile dijital bir yolculuk yaparak bu kutlamaya katılabiliyor. Bu lens kullanıcıların gökyüzünü boya, stensiller ve Oswald’un Givenchy turunda seyahat ettiği beş şehri vurgulayan pasaport damgalarıyla renklendirmelerine olanak tanıyor. Lens, kullanıcıları kapsül koleksı̇yon hakkında daha fazla bilgi̇ edinmek üzere Givenchy sı̇tesı̇ne yönlendı̇riyor. 

Kapsül Koleksiyonu’nu, Beymen İstinyepark’ta keşfedebilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu