GüzellikEstetikManşet

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Botoks uygulamasından sonra günümüzde son derece popüler olan dudak dolgusu, dudaktaki doğuştan ya da sonradan oluşan hacim kayıplarında dudağa istenilen hacmin ve formun yeniden verilmesi işlemidir. Dudak dolgusu uygulamasında dudağa zarar vermeyen hyaluronik asit uygulanır.

Bu madde aynı zamanda yüzde hacim kaybının yaşandığı pek çok bölgele kullanılabilir. Aynı zamanda vücudumuzda doğal olarak bulunduğu için de zarar vermemektedir. Peki ya dudak dolgusu ne kadar kalıcıdır ve sonrasında neler olur? Haydi gelin birlikte inceleyelim.

dudak dolgusu

Dudak dolgusu günümüzde en revaçta olan estetik uygulamalardan biri haline gelmiştir. Dudak boyutu ve şeklinden rahatsız olan kadınların tercih ettiği yöntemlerden biridir. Kadınlar bu yol ile hayalini kurduğu dolgun ve çekici dudak görünümüne kısa bir sürede ulaşabiliyor. Geçici bir işlem olması sebebi ile bu işlemi yaptıracak olanlar ilk olarak dudak dolgusu ne kadar kalıcıdır sorunun cevabını öğrenmek istiyor. Peki ya gerçekten de bu işlem ne kadar kalıcıdır ve sonrasında neler olur? İşte detaylar…

dudak dolgusu

Bu işlem en fazla 12 ay kalıcılık gösterir. Hyaluronik asit kullanılarak yapılması sebebi ile enjekte edilen miktar giderek yok olur yani erir. Bu sebepten de ömür boyu kalıcılık söz konusu değildir. Genellikle hastadan hastaya değişiklik göstermek ile birlikte ortalama olarak bu dolgunun kalıcılığı 6-12 ay arasında farklılık gösterebilir.

Dudak Dolgusu Sonrasında Neler Olur?

dudak dolgusu

Bu uygulamayı yaptırmak isteyenlerin merak ettiği bir diğer konu ise dolgu sonrasında nelerin olabileceğidir. Dolgu dudağa enjekte edildikten sonra hemen ardından bir miktar şişlik meydana gelebilir. Bu şişlik ertesi gün artabilir ancak zamanla ortadan kalkar. Dudağın yapılan dolgu ile uyum sağlayabilmesi ortalama 7 gün sürer. 1 haftanın sonunda da şişlikler tamamen ortadan kalkar.

dudak dolgusu

Bu uygulamayı yaptırdıktan sonra alanında uzman kişiler ilk gün buz uygulamanızı tavsiye edecektir. Aynı zamanda ilk gün sıcak yemek ya da içeceklerden uzak durmanız konusunda da sizi uyaracaklardır. Bu zaman süresince dudaklarla oynamak ve masaj yapmak gibi hareketlerden muhakkak uzak durmanız gerekir. Bazen dudak dolgusu sonrasında dudaklarda topaklanma ve sertlik gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Bu genellikle uygunsuz dolguların kullanımına bağlı olarak ortaya çıkar. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak için dudağınıza uygulanan dolguların kaliteli olduğundan emin olmanız gerekecektir.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu