AlışverişManşet

Dyson, Yeni Teknoloji Sürdürülebilir Çözümler

Daha az malzeme kullanarak daha çok şey yapmak Dyson’ın DNA’sında yer alıyor. Yenilikçi teknolojisi, düşünce yapısı ve inovasyonlarıyla kaynakları etkin bir şekilde kullanan Dyson, ortak yaşam alanlarındaki iç mekan hava kalitesi sorununu ele alan, profesyonel kullanıma yönelik yeni hava temizleme teknolojisini duyurdu.

Çalışanların, öğrencilerin, bina sakinlerinin sağlığını korumak için hijyenik ortamlar yaratma konusunda işletmeler üzerindeki baskılar giderek artıyor. İşletmeler bu noktada sürdürülebilir, az maliyetli ve çevreye duyarlı çözümler kullanmaya çalışıyor. 

Dyson’ın şimdiye kadarki en sessiz ve en güçlü hava temizleyicisi: Dyson HEPA Big+Quiet Formaldehyde 

Profesyonel kullanım için tasarlanan HEPA Big+Quiet Formaldehyde, iç mekan hava temizliğini daha da ileri götürerek ortak yaşam alanlarındaki hava kalitesi ile ilgili sorunları ele alıyor.

HEPA Big+Quiet Formaldehyde hava temizleyici, saniyede 90 litreye kadar hava akışıyla önceki hava temizleyicilerinin iki katından daha fazla hava akışı sunuyor. Dyson mühendisleri bunu başarmak için Koni Aerodinamiği adında yeni bir enerji tasarruflu, düşük basınçlı hava dağıtım sistemi geliştirdi.

Koni Aerodinamiği, iki hava akımını pürüzsüz bir yüzey üzerinde birleştirmek için Coanda etkisini kullanıyor ve sonuçta minimum gürültü ile geniş alanlardaki havayı temizleyen güçlü ve yoğunlaştırılmış bir hava jeti elde ediliyor. Güçlü projeksiyon, makinenin geniş, ortak alanlarda etkili bir şekilde temiz hava vermesini ve kirli havayı filtreye doğru geri göndermesini sağlamak için kritik öneme sahiptir. HEPA Big+Quiet Formaldehyde hava temizleyici, hava akışı etkileşimini azaltmak için temizlenmiş havayı 50o‘lik sabit bir açıyla geri veriyor.

dyson

CO2 seviyelerini gerçek zamanlı olarak algılıyor ve raporluyor.

İç mekanlardaki daha yüksek CO2 seviyeleri, sağlığı ve bilişsel yetenekleri etkileyebiliyor. HEPA Big+Quiet Formaldehyde hava temizleyici, 1,44 inç LCD ekranda CO2 seviyelerinin canlı, renk kodlu olarak okunmasını sağlayan bir CO2 sensörü içeriyor. CO2 seviyeleri önerilen seviyeleri aşarsa, ekran değerleri kırmızı renkte göstererek, hava temizleyicinin ne zaman gerekli olduğunu mekanda bulunanlara haber veriyor.

Üç aşamalı tamamen kapalı filtreleme 

HEPA H13 standardında tamamen kapalı bir filtreleme sistemine sahip olan HEPA Big+Quiet Formaldehyde hava temizleyici, temizlenmiş havanın odaya geri verilmesini sağlıyor. Üç aşamalı filtreleme sistemi, ultra ince partikülleri hapsediyor, gazları yakalıyor ve formaldehiti yok ediyor.

Tam güçte bile sessiz

Maksimum hava akış hızında 55,6 desibel Ses Gücü Seviyesinde çalışan HEPA Big+Quiet Formaldehyde hava temizleyici, performanstan ödün vermeden gürültüyü en aza indirmek için düşük basınçlı, yüksek hızlı bir sistemle akustik olarak tasarlanmıştır.

Gerçek dünya testleri

Hava temizleyiciler için endüstri standardı olan Temiz Hava Dağıtım Oranı (CADR) testi, sadece bir sensör ve yapay hava karışımı ile 12m2’lik küçük bir test odasında test ediliyor. Dyson’ın bugüne kadarki en büyük, en sessiz ve en güçlü hava temizleyicisi için Dyson mühendisleri, Dyson’ın Hullavington kampüsünde 100 m2‘lik bir test odası inşa etti. Oda, makinenin geniş, açık planlı bir alana eş değer bir alanı derinlemesine ve eşit bir şekilde temizleme yeteneğini ölçmek için 36 sensörle donatıldı. Bu titiz test yöntemini uygulayarak Dyson, sağlıklı ve konforlu ortak alanları teşvik etmek için geleneksel test yöntemlerini aşarak temizleyicisinin gerçek dünya şartlarında en iyi performansı göstermesini sağlayabiliyor.

Dyson HEPA Big+Quiet Formaldehyde hava temizleyici hakkında bilgiler paylaşan Dyson Kıdemli Mekanik Tasarım Mühendisi Muharrem Aris: ”Hava akışı güçlü bir etkendir. İnanılmaz sonuçlar doğurabilir. Dyson makineleri havayı yönlendirerek yüzeyleri temizliyor, havayı arındırıyor, elleri kurutuyor ve saçları şekillendiriyor. Filtreleme ise neredeyse tüm Dyson makinelerinin merkezinde yer alıyor. Yaklaşık 30 yıldır, elektrikli süpürgelerimizde kullanılan ayrıştırma sistemlerinden başlayarak, Dyson’ın şimdiye kadarki en gelişmiş nesil hava temizleyicilerine entegre edilen en son teknolojiye kadar filtreleme konusundaki uzmanlığımızı geliştiriyoruz. Dyson’ın şimdiye kadarki en sessiz ve en güçlü hava temizleyicisi olan ve profesyonel kullanım için tasarlanan Dyson HEPA Big+Quiet™ Formaldehyde, iç mekân hava temizliğini kelimenin tam anlamıyla daha da ileri götürerek ortak alanlardaki hava kalitesiyle ilgili sorunları ele alıyor.” dedi. 

Sürdürülebilirliği Destekleyen Kurumların Yanında

Kâğıt havluların çevreye etkisi fazlayken, yarattıkları dağınıklık ve tıkanıklık tuvaletlerde ekstra bakıma neden olarak işletmelerin maliyetini artırıyor. Havluluklar boş kalınca ellerinizi kurutacak bir yöntem bulamadığınızda, tuvaletin ötesinde de hijyen sorunları ortaya çıkıyor. 

Airblade el kurutma makineleri, elleri kurutmak için Dyson’ın patentli dijital motorlarını ve yüksek hızlı ısıtılmamış hava tabakasını kullanıyor. Sıcak hava el kurutma makinelerinin enerjisinin yüzde 10’unu kullanarak, tek bir kağıt havlunun içerdiği karbona eşdeğer olarak altı çift eli kurutabiliyor.

Eco modda, Airblade 9kJ kurutma başına sadece 9,3 kilojul enerji kullanıyor. Dyson el kurutma makineleri ayrıca temassız tasarım ve 0,1 mikron kadar küçük partiküllerin yüzde 99,95’ini yakalayan HEPA filtreleri ile hijyene öncelik verecek şekilde tasarlanıyor.

Kağıt havlulara göre yüzde 88’e kadar daha az CO2 yayan Airblade 9kJ’nin çalıştırma maliyeti yüzde 99 daha düşüktür. En hızlı, enerji harcama bakımından en verimli ve HEPA filtreli el kurutma makinesi olma özelliği taşıyan Airblade 9kJ, maksimum modda elleri kağıt israfı olmadan sadece 10 saniyede hijyenik ve verimli bir şekilde kurutuyor. Sürdürülebilirlik için iyi olduğu kadar, satın alan işletmeler için de avantaj sağlıyor.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu