SanatManşetŞehirde

Hayalet Avcıları: Ürperti 29 Mart’ta Sinemalarda! 

Yeni ve eski film severleri buluşturan “Hayalet Avcıları: Ürperti” vizyon için gün sayarken, 1984 yapımı ilk Hayalet Avcıları’nın yönetmen ve yapımcısı Ivan Reitman’ın oğlu Jason Reitman filmin hayranlarını duygulandıracak açıklamalarda bulundu.

Senaryosunu Dan Aykroyd ve Harold Ramis’in birlikte yazdığı, Ivan Reitman’ın yönettiği 1984 yapımı ilk Hayalet Avcıları gösterime girdiğinde tarihin en yüksek hasılat yapan komedi filmlerinden birisi olmuş ve bir popüler kültür fenomenine dönüşmüştü.  Çok az komedinin başarabildiğini yapan film, sonrasında çok sayıda devam filmine ve uyarlamaya zemin hazırladı. Bunlardan biri de üç yıl önce gösterime giren “Hayalet Avcıları: Öteki Dünya” oldu.  Bir nevi yeni nesil bu devam filminin ardından gelen ve 29 Mart’ta seyirci ile buluşacak olan Ürperti ise kült olmuş ilk filmin mirası niteliğinde. Çünkü Hayalet Avcıları: Ürperti’nin senaristliğini üstelen Jason Reitman, ardında eşsiz bir komedi ve hayalet avcılığı mirası bırakarak 2022 yılında hayata veda eden Ivan Reitman’ın oğlu.

29 Mart’ta vizyonda olacak.

Jason Reitman, merakla beklenen serinin son filminin vizyonu öncesi babası hakkında hayranlarını duygulandıracak açıklamalarda bulundu. 

hayalet avcilari

Babam gitmeden önce ona anlatabildiğim son hikâye

“Benim için bu film serisine adım atmak, aile şirketindeki rolünü gerçekten benimsemek anlamına geliyor” diyen Jason Reitman “Hayatımın en büyük deneyimlerinden biri Hayalet Avcıları: Öteki Dünya’yı babamla birlikte yapmak, sette onun yanında oturmak, ilk gösterimlere onunla birlikte gitmek ve ardından filmi dünya çapında tanıtmak, babamla birlikte seyircilerin karşısına çıkıp ‘Bayanlar ve baylar, Ivan Reitman’ demekti. Bu yaptığımda herkesin ayağa kalkışını izledim ve sonra babam duygulanıp ağladığına şahit oldum. Bu, hayatımın deneyimiydi. Çok güzeldi ve kendimi bu ailenin bir parçası gibi hissetmemi sağladı. Şimdi ise babam gitmeden önce birlikte nasıl olacağı hakkında konuştuğumuz filmi hayata geçirdik” diye konuştu.

Babasının Öteki Dünya’nın gösterime girmesinden birkaç ay sonra hayata veda ettiğini anlatan Jason Reitman, kuşaklar arası son bir tavsiye verdiğini açıkladı ve şöyle devam etti: “Babamla dışarıda oturduk ve ona bir sonraki film için tüm fikirlerimizi anlatmaya başladık. Her şeyi onun için ortaya koyduk ve bu babama anlatabildiğim son hikâye bu oldu… Ürperti’nin hikâyesi de böyle başladı.”

Hayalet Avcıları: Ürperti’nin konusu

Evlerini korumak ve dünyayı ikinci bir Buzul Çağı’ndan kurtarmak için güçlerini birleştiren yeni ve eski Hayalet Avcıları’nı buluşturan filmde, seyirciyi doğaüstü varlıklarla dolu bir mücadele bekliyor. Spengler ailesi, hayaletleri bir sonraki seviyeye taşımak için çok gizli bir araştırma laboratuvarı geliştiren asıl Hayalet Avcıları ile ekip oluşturmak için her şeyin başladığı yere, ikonik New York City itfaiyesine geri döner. Ancak eski bir eserin keşfi şeytani bir gücü serbest bıraktığında evlerini korumak ve dünyayı ikinci bir Buzul Çağı’ndan kurtarmak için yeni ve eski Hayalet Avcıları güçlerini birleştirmelidir. 

Son yazılarımızı incelemek ister misiniz?😍👇

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu