EstetikGüzellikManşet

İfade ve Kaş Danışmanı: Damla Özcan

“Unutmayın, bakışlarınız insanların gördüğü ilk yerinizdir.” sözleriyle ifade ve bakışların insan hayatındaki önemine vurgu yapan Damla Özcan, Erenköy’deki şubesinde yurtdışı ve yurtiçinden gelen yüzlerce danışanına haftanın 7 günü hizmet vermektedir.

‘Kaşlar Yüz Hattına Ne Kadar Uygun Olursa Karşı Tarafı Etkilemek O Kadar Kolaylaşır’, ‘İlk bakış, kurulacak iletişimi ve ilişkiyi etkilemektedir.’, ‘İlk izlenimi oluşturmak için ikinci bir şans yoktur.’

Kaşlar yüzünün en önemli bölgelerinden biridir. Gözleriniz ne kadar güzel olursa olsun kaşlarınızın şekli yüzünüze ve gözlerinizin şekline uygun değilse kusursuz ve etkileyici görünme şansınız olmaz.

“Kaş tasarımı uzmanlık ister!”

Kaç tasarımı uzmanlık isteyen bir alandır. Alanında uzman olmayan ve hijyenik koşullardan yoksun olan herhangi bir yerde, herhangi bir kişiye yaptırdığınızda istediğiniz mükemmel görünüme ulaşmaz ve sağlıkla ilgili ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Damla Özcan ‘Kil tekniği ile işlemi kullanıyorum. Kaşlara kendime özel natürel atış tekniği ile kendi kıllarından ayırt edemeyecekleri bir doğallık veriyorum. Kullandığımız organik boyaların vermiş olduğu kalite, kendi el sanatım ile cilt ile bu boyaları deri altına doğru baskı yaparak işlem yapıyoruz. Her zaman doğallıktan yana olduğum için ve en önemlisi kişinin yüz hattına göre çalışıyor olup milim milim ölçü yapıyorum. Kendim de simetri takıntısı olduğu için her zaman iki kaşı eşitliyorum.’’

Damla Özcan Kimdir?

Güzellik sektöründe 4.yılını dolduran Damla Özcan, Kapadokya Üniversitesi Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri mezunudur. Dört yıl özel bir şirkette kabin memuru olarak çalışma hayatını sürdürdükten sonra asıl tutkusunun güzellik ve sağlık sektörü olduğuna karar vererek kurumsal sektörden ayrıldı.

Damla Özcan
Damla Özcan

Kendini kaş ve kalıcı makyaj üzerinde geliştirmeye devam eden Damla Özcan, en iyi yerlerden aldığı eğitimlerle alanında uzmanlaşmıştır.

Sanat dünyası ve cemiyetin tanınmış isimlerine hizmet veren Özcan, Uluslararası Girişimcilik ve Proje Ödülleri’nde de yılın en başarılı Microblading Uzmanı ödülüne layık görülmüştür.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu