AlışverişManşetSorumluluk

İkonik Çantalar Beymen Reborn ile Hayat Buluyor!

50 yılı aşkın tarihi boyunca vizyoner duruşu, yaratıcı projeleri ve ayrıcalıklı seçkisiyle moda dünyasına yön veren Beymen, lüks ikinci el çanta satış platformu Beymen Reborn ile lüks moda konusundaki uzmanlığını yeni bir alana taşıyor.

Müşterilerinin az kullandıkları veya hiç kullanmadıkları lüks çantalarını satışa sunarak yeniden hayat bulmalarına öncülük edebileceği Reborn; kaliteli malzemelere, ince işçiliğe, fark yaratan tasarım anlayışına önem veren ve seçkilerini lüks ikinci el parçalarla zenginleştiren moda severlerin yakından takip edeceği, Türkiye’nin lider lüks ikinci el çanta satış platformu olarak hayata geçiyor.

Beymen’in lüks moda alanındaki uzmanlığını ve öncü konumunu, tasarımların değerini sahiplenen ve koruyan güvenilir bir satış platformu ile lüks ikinci el ürün pazarına taşıyan Reborn, serüvenine Döngüsel Moda’nın en gözde öğesi lüks çantaların satışıyla başlıyor. 

Group CEO’su Elif Çapçı, “Müşterilerimizin sürdürülebilirlik konusundaki hassasiyetlerinin alışveriş tercihlerine yansıdığını görüyoruz. Reborn ile Beymen dostlarının Döngüsel Moda’ya katılımlarını artırmayı, moda endüstrisinde giderek daha fazla farkındalıkla yaklaşılan çevresel uygulamalar ve Sürdürülebilirlik Hareketi’ne bireysel olarak katkı sağlamalarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz” diyor. “Yüksek kaliteli malzeme ve işçilikleriyle öne çıkan lüks çantaların yaşam döngülerini uzatmayı hedeflediğimiz Reborn’u, ilerleyen dönemlerde farklı kategoriler ile zenginleşecek bir program olarak tasarladık.”

Yüksek kaliteli moda ürünlerinin yaşam döngüsünü uzatmayı ve bu sayede kullanım başına maliyetlerini düşürerek karbon ayak izlerini azaltmayı hedefleyen Döngüsel Moda’ya odaklanan Reborn ile ikonik çantalar yeniden hayat buluyor.

beymen

Zamansız ve uzun ömürlü ürünler olarak nitelendirilen, bu yönüyle Döngüsel Moda sisteminin de teşvik ettiği lüks çantaların kullanım sürelerinin uzatılması ve ikinci el ürün pazarlarında satışa sunularak farklı stillere değer katması, Sürdürülebilir Moda Hareketi’nin vazgeçilmez öğeleri arasında yer alıyor. 

Elif Çapçı, “Bugün, lüks ikinci el çanta satış platformumuz Reborn ile önümüzde yeni bir pencere açılıyor” diyerek Sürdürülebilir Moda’nın Group için öneminin altını çiziyor: 

“Modada ‘sürdürülebilirlik’ kavramı; tasarımdan üretime, alışveriş alışkanlıklarımızdan kıyafet ve aksesuarlarımızın kullanım sürelerine ve geri dönüşümlerine uzanan birçok alanı kapsıyor. Beymen için “Sürdürülebilir Moda”, çevreye duyarlı, sosyal alanlarda adil ve eşitlikçi, kültürel olarak saygılı, insancıl ve ekonomik olarak uygulanabilir iş modellerini kapsayan, gelecek kuşaklara daha güzel bir dünya bırakma hedefiyle uygulamaya aldığımız çok yönlü öğelerle şekilleniyor. Reborn, sürdürülebilirlik konusunda bu zamana dek yaptığımız çalışmalara yeni bir zemin kazandırırken, yakında duyuracağımız yenilik ve uygulamaların da öncü adımı olma niteliği taşıyor.”

Elif Çapçı, Z kuşağının önceliklerine de değinerek; “Beymen olarak ürün seçkimizi oluştururken Z kuşağının modaya bakış açısını, yaşam tarzını ve sürdürülebilirlik ekseninde şekillenen tercihlerini de göz önünde bulunduruyoruz” diyor. “Döngüsel modayı merkezine alan Reborn ile bu kuşağın beklentilerine ve alışveriş alışkanlıklarına da hitap ediyoruz.”

Yüze yakın seçili markanın imzasını taşıyan lüks ikinci el çantaların satışa sunulabildiği Reborn için başvurular Beymen.com’daki Beymen Reborn sayfasından yapılıyor. Beymen müşterileri, Reborn ile ikinci el çantalarını dört kolay adımda satışa sunabiliyor ve dünyaca ünlü markaların ikonik ikinci el modellerine ayrıcalıklı Beymen alışveriş deneyimiyle sahip olabiliyor. 

Reborn, satışa sunulan çantalardan elde edilecek gelir için ödeme seçeneklerinde “bağış” opsiyonuna da yer vererek Beymen’in sürdürülebilirlik özelindeki misyonunu destekliyor. Beymen, bağış opsiyonunu seçen müşterilerinin çantalarının satışından elde ettiği geliri, herhangi bir hizmet komisyonu kesintisi uygulamadan müşterileri adına DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’ya bağışlıyor.

 Reborn programına Beymen ve Zorlu Center’da yer alan Alexander McQueen, Balenciaga, Balmain, Dolce & Gabbana, Saint Laurent, Tod’s ve Valentino butikleri ile İstinyePark’ta yer alan Bottega Veneta, Brunello Cucinelli, Celine, Christian Louboutin, Dolce & Gabbana ve Etro butiklerinden satın alınmış çantalar ile katılmak mümkün. 

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu