AlışverişManşet

Dünyaca Ünlü Markaların İlkbahar Yaz 2023 Gözlük Koleksiyonları

Tüm dünyada insanların değişen gözlük ihtiyaçlarını ve kişisel tarz tutkularını ele alarak gözlük severlerle buluşturan EssilorLuxottica, bünyesindeki dünyaca ünlü markaların yeni sezon güneş gözlüğü koleksiyonlarını Apelyan No:3’te gerçekleştirdiği bir lansmanla tanıttı.

Modaya yön veren markaların İlkbahar Yaz 2023 koleksiyonlar davetlilerin beğenisine sunuldu.

Dünya üzerinde 150’den fazla ülkede faaliyet gösteren EssilorLuxottica’nın bünyesinde bulunan kendi markaları Ray-Ban, Vogue Eyewear, Oakley, Persol, Arnette’in yanı sıra lisans anlaşmaları kapsamında birlikte çalıştığı Giorgio Armani, Emporio Armani, Prada, Prada Linea Rossa, A|X Armani Exchange, Burberry, Versace ve Miu-Miu markalarının gözlük modelleri yeni sezonda da tasarımlarıyla fark yaratmaya devam edecek.

İlkbahar – Yaz 2023 Gözlük Koleksiyonları

Bu sezon Ray-Ban’in ikonik iki modelini Mega haliyle keşfedin!

Ray-Ban logosunu tamamlayan Genuine Since 1937 ifadesi bu sezon gerçek benliğinize bürünüp, kendinize has hissettiğiniz anlara gönderme yapan Genuine Since kampanyasına ilham kaynağı oluyor. Dikkat çekici bir değişim ile daha cesur hale bürünen Ray-Ban, en ikonik siluetlerinden bazılarını Mega trendine uyarlıyor.

İlkbahar – Yaz 2023 sezonunda zamansız modellerin cesurca yeniden yorumlanması ile ortaya çıkan Mega Clubmaster ve Mega Wayfarer’ın gelişi ile tanışmaya hazır olun.

Her zaman trendlerin öncüsü olan Vogue Eyewear, stillerin konuşacağı yeni bir sezon için hazır!

Hızla değişen trendleri yakalamak için özel olarak tasarlanan yeni Vogue Eyewear Core koleksiyonu, podyumu yaratıcı bir duruşla sokağa taşıyarak modanın farklı yüzlerini ortaya çıkarıyor. Odak noktası ister yeni yetenekler, ister ikonik tasarımlar olsun yeni koleksiyonundaki tüm modeller, her stilden bir parça bulunduruyor.

Yeni göz alıcı gözlük koleksiyonu; örgü desenleri ve dikkat çekici şekillerini hareketlendiren renk kombinasyonları ile kusursuz bir uyuma kavuşuyor. Çocuk koleksiyonundaki hafif, sürdürülebilir biyo-enjeksiyon modeller ise yumuşak kauçuk saplar ve eğlenceli renkli seçenekleri ile en yeni trendlerin bir yansımasını moda severlere sunuyor. 

Persol ikonları modern haliyle yeniden karşımıza çıkıyor.

Kurulduğu günden bu yana Persol ve ikonlarının ilham kaynağı, kişilerin birey olarak ifade güçleri oldu. Geçmişten günümüze uzanan ve günümüzden geleceğe uzanacak Persol kültürü, bu sezon benzersiz ikonik tasarımlarıyla karşımıza çıkıyor. Koleksiyon zamanın ve trendlerin ötesine geçen hikâyenin kahramanına dönüşüyor ve aynı zamanda yaratacağı tarz ile iz bırakıyor.

Motor yarışı dünyasından ve kült görünümlerin modern yorumlarından ilham alan yeni sezon kahramanları hem karakter dolu hem de sofistike bir yorumla karşımıza çıkıyor. Seyirciyi kendi hikayesini Persol stili ile yeni sezonda da hayal etmeye davet ediyor.

Arnette yeni koleksiyonu ile dünyayı daha havalı bir yer haline getirmeye geliyor!

ARNETTE, orijinal Born in 92 tasarımının proaktif ruhunu yansıtan zengin renk kombinasyonları ve keskin köşeleriyle, etkileyici sokak tarzına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Yeni koleksiyonda sürdürülebilir kaynaklı biyo asetat çerçeveye sahip yeni biyo bazlı lensler kullanarak çevreye karşı duyarlı olmalarının yanı sıra, havalı yapılarından da hiçbir şey kaybetmiyor.

Biyo asetatlar en az %54 en fazla %67 oranında yenilenebilir kaynaklardan (pamuk, odun hamuru, tahıllar, pancar ve şeker kamışı gibi) elde edilmiş̧ ham maddelerden oluşurken biyo lensler ise %41 oranında yenilenebilir kaynaklardan elde edilmiş̧ ham maddelerden yapılmış̧ enjeksiyon kullanılarak tasarlanıyor.

Giorgio Armani

Giorgio Armani İlkbahar – Yaz 2023 Gözlük koleksiyonu, markanın imza niteliğindeki becerisini ve ayrıntılara gösterdiği olağanüstü özeni mükemmel bir şekilde ifade ediyor. En son teknolojiyle üretilen kreasyonlar, podyumda görülen kendine özgü tasarımlar ile hayat buluyor. Markanın geçmişinden ilham alan ve geleceğe adeta göz kırpan ikonik modeller, yeni koleksiyonda abartısız şıklığın temsilcisi olarak karşımıza çıkıyor. Kısmen biyo bazlı malzemelerle üretilen tasarımlar ise yeni koleksiyonda oldukça dikkat çekiyor.

gp gorsel boyut 2023 05 11T094417.684

Emporio Armani’den sürdürülebilir koleksiyon.

Emporio Armani, en az %54 biyo bazlı karbon içeriğine sahip bir malzeme olan biyo bazlı asetattan yapılmış gözlüklerin yer aldığı yeni İlkbahar – Yaz 2023 gözlük serisiyle sürdürülebilirlik yolculuğuna devam ediyor. Koleksiyon parçaları polyester de dahil olmak üzere geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış özel ambalajlarla sunuluyor.

Dikkat çekici ve modern tasarıma sahip iki güneş modelini içeren seri, markanın çevreyi koruma konusunda gösterdiği hassasiyeti bir kez daha kanıtlıyor.

A|X Armani Exchange bu sezon müzik dünyasına göz kırpıyor!

2023 İlkbahar / Yaz sezonu için tasarlanan A|X Armani Exchange güneş gözlüğü koleksiyonu, ince metal saplar, zarif pastel renkler, sportif detaylara sahip dinamik ve çok yönlü şekillerden oluşuyor. Sürdürülebilir malzemelerden yapılmış gözlüklerle birlikte ikonik ‘bolt’ logosunun yenilikçi bir şekilde yeniden işlendiği bir dizi modelle markanın tarzını tam olarak yansıtıyor.

Sezonun olmazsa olmaz yeniliği olan Summer Beats unisex gözlük modeli, A|X Armani Exchange ile müzik dünyası arasındaki bağı gözler önüne seriyor. 

Kylıe Jenner, Dolce&Gabbana İllkbahar – Yaz 2023 gözlük koleksiyonun yıldızı oldu!

Dünyaca ünlü moda markası, kadın güneş gözlüğü koleksiyonunu başarılı bir girişimci ve dünya çapında en çok takip edilen popüler figürlerden biri olan Kylie Jenner aracılığıyla tanıtırken, erkek koleksiyonunu ise İtalyan aktör Michele Morrone aracılığıyla moda severlerle buluşturuyor.

Koleksiyonda yer alan modeller adeta gözlüğü takanın kişiliğini güçlendirirken, aynı zamanda moda severler için stil sahibi mükemmel bir aksesuara dönüşüyor. Sezona iddialı bir giriş yapan Dolce&Gabbana İlkbahar/Yaz 2023 güneş gözlüğü koleksiyonunu keşfetmeye hazır olun! 

Miu – Miu 

Bu sezon Miu Miu güneş gözlüğü koleksiyonu, zıt unsurları yan yana getirerek markanın kimliğini yansıtıyor. Koleksiyonda çerçevesiz tasarımların ortadan kaybolmasıyla birlikte cesur detaylar da ortaya çıkıyor. Feminen eğlenceli şekiller hacimlerin cüretkâr stilini aydınlatırken, hacimlerin cesur tarzı feminen ve eğlenceli şekillerle güçlendiriliyor. Markanın İlkbahar/Yaz 2023 Defilesinde sergilenen gözlükler, hafif yapılarla kontrast yaratan yüzü saran şekiller ve lensleri süsleyen belirgin bir unsur olan dikey Miu Miu logosu ile Miu Miu kadınının aykırılığını yansıtıyor.

Miu Miu Glimpse çerçeveleri ise kalın profillerin yerini daha büyük şekillere bıraktığı ve ikonik özelliğine sadık kalınarak küçültülen dikey Miu Miu logosunun yer aldığı yeni asetat modelleri ile koleksiyonun stili yansıtan standartlarını yeniden yorumluyor.

Burberry 

Bu sezon Britanya sahillerinden ilham alan Burberry koleksiyonu tatil kaçamağından, şehirden kaçışa kullanılabilecek temel çerçevelerin yanı sıra dikkat çekici tarzlar da sunuyor. Koleksiyon, köpek balığı biçimli sapları olan defile çerçeveleri, Burberry mücevherlerini yeniden yorumlayan kesik harflere sahip hafif stiller ve Lola çantanın kapitone deseninden ilham alan dokulu saplarla öne çıkıyor. Erkekler için ise, kauçuk logolu dikkat çekici büyük tasarımlar, dokulu üç çizgi detayı olan klasik formlar da yer alıyor.

Prada 

Prada Eyewear erkek ve kadın koleksiyonları bu sezon ilk kez %100 sürdürülebilir asetatlara ve lenslere tasarlandı. Kadın Prada koleksiyonunda minimalist tasarım keskin geometriler ile birleşiyor. İkonik Prada Symbole koleksiyonu ise yeni yapılarla stil standartlarını yeniden yorumluyor; çerçeveler, kalın hacimler ve yeni modern feminenlik fikrini ortaya koyan sofistike kabartmalı detayların bir araya gelmesiyle hareketleniyor. Kadın koleksiyonunda yer alan metal modellerin keskin hatları saplarda yer alan yaratıcı grafik detaylarla bir araya geliyor ve ikonik Prada logosu çerçeveleri süslemeye devam ediyor.

Markanın erkek koleksiyonunda ise çerçeveler, şekillerin temel işlevselliği ile detayların zarifliği arasındaki etkileşimi yansıtıyor. Yeni Prada Symbole modellerinin geometrik tasarımlarını zenginleştiren üç boyutlu kabartmalı detayların etkileşimiyle cesur ve kalın profiller yeni bir değer kazanıyor. Klasik şekiller ile kalın profillerin birleşimi modeller ise çerçevelerin markanın standartlarını yansıtan zamansız zarafetini vurgu yapıyor.

gözlük

Prada Linea Rossa 

Prada Linea Rossa’nın İlkbahar – Yaz 2023 koleksiyonunda yer alan gözlükler, hareket, performans ve değişim fikrini benimseyerek karşımıza çıkıyor. Yeni Prada Linea Rossa Impavid Active koleksiyonunun tasarımı, spordan alınan ilhamı kent ortamıyla bir araya getirerek dinamizm ve modernliği birleştiriyor. Yüzü saran yapılar, ekstrem tasarımlar ve teknik detaylar bir araya geliyor. Modeller, Prada’nın minimalist stilini performans sporlarında kullanılan gözlüklere taşıyor ve ikonik Linea Rossa amblemi ile hareketlendirilen bir kombinasyonda yerlerini buluyor.

OAKLEY

Marka temelleri 1975 yılında Güney California’da atılan OAKLEY, erkekler ve kadınlar için spor performanslarına hitap eden, yaşam tarzına sahip ve spor yaparken konforundan da vazgeçmeyen kullanıcılar birbirinden özel koleksiyonlar hazırlamaya devam ediyor. Ürün tasarımları ve spor performansını arttıran ürünleriyle dikkat OAKLEY’in 2023 koleksiyonunda ürünler tasarımları ve spor performansını arttıran özellikleriyle dikkat çekiyor. Oakley bu sezon karşımıza Actuator ve Oakley Corridor modelleriyle çıkıyor. 

Oakley Prizm Lens Teknolojisi yıllardır süregelen dünya standartlarında laboratuvar ve saha çalışmaları ile oluşturulan, Prizm Lens Teknolojisi, dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmayı hedefleyen ultra hassas renk ayarı teknolojisiyle ayrıntıları gözle görülür ölçüde arttırıyor. Oakley Prizm koleksiyonunun sahip olduğu ezber bozan lens teknolojisiyle artık renkler daha belirgin ve Oakley kullanıcılarının görüşü daha net.

Günlük koşu için tasarlanan Oakley Actuator, evrensel çerceve boyutu ve büyütülmüş lensleriyle daha güçlü bir koruma sağlıyor. Actuator sayesinde spor aktivitesi ne olursa olsun tasarımı sayesinde gözlük asla yerinden kaymıyor. Actuator, birbirinden etkileyici yedi renk seçeneğiyle ve farklı Prizm Lens teknolojisi fırsatlarıyla her ortamın rengini, kontrastını ve detaylarını da arttırıyor.  

Bu sezon koleksiyonda yerini alan koşunun vazgeçilmezi Oakley Corridor ise göz üzerinde daha az mobilite ve daha çok konfor sağlamak amacıyla tasarlandı. Koşu esnasında adete gözde yokmuş hissiyle sadece koşuya odaklanmayı sağlayacak şekilde tasarlanan model çığır açan fonksiyonları kadar estetik tasarımıyla da dikkat çekiyor.

VERSACE

Versace, İlkbahar Yaz 2023 güneş gözlüğü koleksiyonunu Medusa, Greca ve Medusa Biggie olmak üzere bu sene üç farklı tarzda imza Versace House motifiyle moda severlerin beğenisine sunuluyor. Koleksiyon her zaman olduğu gibi Versace gösterişini ortaya koyarken koleksiyondaki modeller cesur renk, şekil ve farklı çerçeve modelleriyle öne çıkıyor.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu