SorumlulukManşet

L’oréal Grup, Equileap’ın Raporunda!

Çeşitliliği, kapsayıcılığı ve eşitliği DNA’sının bir parçası olarak gören L’oréal Grup, 23 ülkeden 3500 şirketin katıldığı çalışmada 11. sırada yer aldı. Üst üste 6. kez sıralamaya giren L’Oréal Grup, Fransa’da ise 1. seçildi.

Dünya çapında toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili kapsamlı araştırmalar gerçekleştiren Equileap’in her yıl yayınladığı ‘Cinsiyet Eşitliği Raporu’nun 2023 sonuçları açıklandı.

L’Oréal Grup’ta kadınlar, yönetim kurulu üyelerinin %50’sini, icra kurulu üyelerinin %32’sini temsil ediyor. Bununla birlikte stratejik pozisyonların %57’sini ve uluslararası marka direktörlerinin %61’ini de kadınlar oluşturuyor.

Cinsiyet eşitliğine verilen önem, L’Oréal’in Türkiye organizasyonunda da en sıcak konulardan birisi.

1000’e yakın çalışanı bulunan L’Oréal Türkiye’de kadın çalışan oranları; tüm çalışanlar arasında %63, yönetim komitesinde %50, yönetici seviyelerinde ise %52 olarak açıklanıyor.

L’Oréal Grup CEO’su Nicolas Hieronimus, şirketin elde ettiği bu başarıya ilişkin görüşlerini paylaştı: “Equileap’in Cinsiyet Eşitliği Raporunda üst üste altıncı kez yer almaktan ve Fransa’da 1. sırada olmaktan gurur duyuyoruz. L’Oréal Grup’ta cinsiyet eşitliği kapsamındaki çalışmalarımız, ‘dünyayı harekete geçiren güzelliği yaratmak’ hedefimize yönelik küresel misyonumuzla birlikte ilerliyor. Bugüne kadar kaydettiğimiz ilerlemeden mutluluk duymakla birlikte, tüm ekosistemimizde çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılığı hakim kılmaya kararlıyız.”

L’Oréal Grup Küresel Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Sorumlusu Margaret Johnston-Clarke ise “Eylemler, kelimelerden daha etkilidir. L’Oréal Grup’ta cinsiyet eşitliğine dayalı ve aile içi şiddete karşı küresel politikalarımız bulunuyor. Ayrıca, eşitsizlik ve ayrımcılığa karşı sesimizi yükseltmeye de devam ediyoruz. Bu yaklaşımı, hem şirketimizde hem de iş ortaklarımız nezdinde, kadınları her adımda güçlendirmek adına toplumsal cinsiyet eşitliğini savunarak hayata geçiriyoruz.” dedi.

L’Oréal’in, şirket içinde tüm seviyelerde ve fonksiyonlarda toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik uzun süredir devam eden bir taahhüdü bulunuyor. Grup çeşitlilik, kapsayıcılık ve eşitlik yaklaşımını odağında tutarak, başta cinsel taciz ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddet olmak üzere her türlü taciz veya şiddete karşı kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam ediyor. 

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu