ŞehirdeManşet

Mandarin Oriental Bosphorus: İstanbul’un Eşsiz Yelpazesi

Nefes kesici panoramik manzarasıyla İstanbul Boğazı’nın Avrupa kıyısında yer alan, lüks ve şık bir tasarıma sahip olan Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, asırlık Naile Sultan Korusu’na ve tarihi Kuruçeşme sokaklarına uzanıyor.

Mandarin Oriental Bosphorus, her biri geniş bir terası ya da balkonu içeren 77 lüks odası ve 23 süiti, çağdaş tasarım anlayışı ile ikonik Osmanlı mirasının muhteşem uyumunu yansıtıyor.

3.500 metrekarelik bir alana yayılan Spa’sı, Mandarin Oriental Otel Grubu’nun ödüllü Spa konseptlerini bütünsel imza terapileri ve sağlıklı yaşam programları eşliğinde sunarken, dünyaca ünlü restoran ve barlarının her biri yenilikçi ve gurme bir mutfağı sergilemektedir.

Öne çıkan Dünya mutfaklarına ev sahipliği yapan Otel, Olea & The Bar ile geleneksel İtalyan lezzetlerini çarpıcı kokteyller ve eşsiz manzara eşliğinde misafirlerine sunuyor.

mandarin

Mandarin Oriental Bosphorus, İstanbul için dünyaca ünlü moda tasarımcısı Erdem Moralıoğlu tarafından tasarlanan yelpaze özel bir davet ile tanıtıldı. Otel’in en özel süitlerinden biri olan Naile Sultan Süit’te Özlem Güsar’ın ev sahipliğinde özel davetlilerin katılımıyla gerçekleşen etkinliğe keyifli anlar damga vurdu.

mandarin

Dünyaca ünlü Türk Modacı Erdem Moralıoğlu tarafından Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul için tasarlanan yelpaze özel davetlilerin katılımıyla gerçekleşen bir davet ile tanıtıldı.

Özlem Güsar’ın ev sahipliğinde Naile Sultan Süit’te gerçekleşen etkinliğe Rima Kolbaşı, Ayşegül Kodal, Füsun Kuran, Seval Bahçıvan, Meral Yazıcı, Zeynep Üstünel, Sevil Dolmacı, Didem Bağrıaçık, Neslihan Torun, İlknur Eroldu, Ayşe Yağcı Büyükpınar, Begüm Özer, Sedef Akoğuz ve daha birçok sanat, moda ve iş dünyasından ünlü isim katıldı. 

İstanbul’un zamansız sembollerinden ilham alınarak tasarlanan eşsiz yelpaze katılanlardan tam not alırken, yelpazenin tasarım yolculuğu davetlilerle paylaşıldı.

mandarin

Özel davette söz alan Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul Genel Müdürü Harun Dursun: “Dünyaca ünlü modacımız Erdem Bey’in dokunuşlarıyla hayat bulan yelpazemiz İstanbul’un sofistike bahçelerini, hakim olan mavi rengiyle İstanbul Boğazı’nı, Çin motifleri ve lale motifleriyle Lale Devri’ndeki Asya etkisini bir araya getiriyor. Çiçek oymaları ise ahşap işçiliğini simgeliyor.  Tüm bu özellikleriyle yelpazemiz bizler için İstanbul’un yüzyıllara dayanan kültürel zenginliğinin iyi bir anlatıcısı” diyerek eşsiz yelpazenin Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’un en nadide eseri olarak yerini aldığını sözlerine ekledi. 

mandarin

Etkileyici koreografisiyle izleyenleri büyüleyen Bale gösterisi ve Mandarin Oriental Bosphorus Istanbul’un imza lezzetlerinin sunulduğu akıllarda kalıcı bir davete imza atılırken davetliler günün keyifli anlarını sosyal medya hesaplarında paylaştı.  

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu