GurmeManşet

Master Şef Hiroki Takemura Le Méridien İstanbul Etiler’de

Le Méridien Istanbul Etiler, kaliteli yeme-içme kültürünü yaşam tarzı olarak benimseyen herkesi eşsiz lezzetlerle buluşturmaya devam ediyor.

Ünlü Japon Master Şef Hiroki Takemura’nın harikalar yarattığı yenilikçi Japon Restoranı Sushi Manga, Göktürk ve Ataşehir’den sonra, yenilenen konseptiyle Le Méridien Istanbul Etiler’de açıldı.

İstanbul’da sushi ile özdeşleşen, dünyaca ünlü Nobu’nun New York ve Londra’daki mutfaklarının başında, başarılı açılışlara imza atan Usta Şef Takemura sushi şefi olmaya henüz çocuk sayılacak yaşlarda karar vermiş.

15 yaşında kariyerini inşa etmek üzere yola çıkan genç Hiroki bir restoranda işe başlar. 10 yıl boyunca her alanında sorumluluk aldıktan sonra çıraklık eğitimini tamamlamak üzere Japonya’nın gastronomi merkezi Osaka’ya gider.

Çıraklık eğitiminin ardından, Londra’ya taşınarak kariyerinde zirveye yürüyeceği 10 yıllık bir döneme adım atıyor. Londra’nın önde gelen Japon restoranlarında çalıştıktan sonra, dünyaca ünlü Japon restoranı Nobu’nun Londra ve New York açılışlarını başarıyla gerçekleştiriyor.

2006 yılından itibaren dönem dönem İstanbul’a konuk Şef olarak gelmeye başlayan Master Şef, 2009 yılında Sunset ekibine katılarak İstanbul’a yerleşiyor. Burada da uzun yıllar Japon mutfağının spesiyallerini lezzet severler için hazırlayan Hiroki Takemura 2019 yılında Sunset’ten ayrılarak yenilikçi Japon Restoranı Sushi Manga’nın kuruluşunda yer alıyor.

Master Şef Hiroki Takemura
Master Şef Hiroki Takemura

Master Şef Hiroki Takemura aynı zamanda ilk baskısını 2002’de yapan ve dünyada farklı dillere çevrilen “Sushi: Taste and Technique” kitabının da yazarı.

Son şubesi Le Méridien Istanbul Etiler’in lobi katında yeni konseptiyle yer alan Sushi Manga en taze ve en kaliteli malzemelerle hazırlanan zengin sushi çeşitlerinin yanı sıra Japon mutfağının sevilen klasik lezzetlerine de menüsünde yer veriyor.

Japon mutfağını, başarılarıyla dünya çapında ün kazanmış Master Şef Hiroki Takemura’nın yorumuyla Le Méridien Istanbul Etiler’in rafine ve konforlu ambiyansında deneyimlemek için +90 212 384 01 20 numaralı telefondan, sushi-manga.com web adresinden, ya da @sushimanga sosyal medya hesabından restorana ulaşıp rezervasyon yaptırmak mümkün.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu