ModaManşet

Pantone 2023 Yılın Rengi Viva Magenta

Alışılmadık bir zaman için alışılmadık bir ton.

Pantone tarafından 2023 Yılın Rengi seçilen Viva Magenta, canlılık ve gücün yansıması. Kökleri kırmızı aileden gelen ve yeni bir güç sinyalinin ifadesi olan bir ton.

Cesur ve korkusuz Viva Magenta, coşkusuyla neşeli ve iyimser bir kutlamayı teşvik eder. Adeta yeni bir yazı, nabız gibi atan bir renktir.

Pantone 2023 Yılın Rengi Viva Magenta
Pantone 2023 Yılın Rengi Viva Magenta

Pantone Viva Magenta güçlü ve güçlendirici.

Saf neşeden zevk alan, denemeyi ve kısıtlama olmadan kendini ifade etmeyi teşvik eden, heyecan verici ve göze çarpan bir ifade olarak tezahür eden sınırsız bir gölge olan animasyonlu bir kırmızıdır. 

Pantone Viva Magenta, yaşam için aynı şevke ve asi ruha sahip herkesi ve herkesi memnuniyetle karşılar. Cesur, espri dolu ve her şeyi kapsayan bir renktir. Pantone Viva Magenta, sıcak ve soğuk arasında bir denge sunan nüanslı koyu kırmızı bir ton olarak, aynı zamanda çok boyutlu dünyamızda fiziksel ve sanal olanı rahatça birleştiren melez bir renktir. İddialı ama agresif değil, cesurca hükmetmeyen, bunun yerine “kadife eldiven yumruk” yaklaşımı benimseyen kırmızı bir kırmızı: Tasarımı daha olumlu bir gelecek yaratmaya yönlendirebilen dönüştürücü bir kırmızı…

Pantone 2023 Yılın Rengi Viva Magenta
Viva Magenta renkli bir kazak dokusu
Pantone 2023 Yılın Rengi Viva Magenta
Viva Magenta tonları
pantone 2023 viva magenta 1000 12
Viva Magenta ve Siyah uyumu
pantone 2023 viva magenta 1000 16
Spor ayakkabısında Viva Magenta
pantone 2023 viva magenta 1000 11
Viva Magenta’lı kıyafet bütünlüğü
pantone 2023 viva magenta 1000 10
Viva Magenta ve Beyaz uyumu

Neşe ve iyimserliği temsil etmeyi amaçlayan bir güç, cesaret ve coşku sembolü. Amacı bizi deney yapmaya ve sınırsızca kendimizi ifade etmeye itmek olan güçlü bir renk, gerçek bir ifade. Pantone Renk Enstitüsü İcra Direktörü Leatrice Eiseman tarafından açıklandığı gibi, renk özellikle güçlü ve parlak olan en değerli ve en eski doğal boyalardan biri olan kokineal kırmızısından esinlenmiştir ve doğanın gücüyle ayrılmaz bir bağı temsil eder. Leatrice Eiseman.

Viva Magenta eşleştirme önerileri

Pantone, Viva Magenta’ya uyması için hafif turuncu tonlar, kırmızılar ve koyu sarılar gibi daha sıcak tonlardan griler, morlar, pembeler, sütlü kahveler ve daha soğuk kahverengi gibi daha saf soğuk tonlara kadar farklı renk kombinasyonları önerir.

Bu muhteşem rengi nasıl giyeceğimizi bize gösteren birçok marka var: Siyahı siyahla kombinleyenlerden , açık pudra pembesi kombinasyonunu seçenlere kadar. Beyaz detaylara sahip Viva Magenta’nın görünümü de hoş, hatta beyazı sadece aksesuarlarla sınırlıyor. Bu renk tonuyla renk kombinasyonlarının hepsi çok ilginç!

pantone 2023 viva magenta 1000 9
Viva Magenta önerileri

Viva Magenta ile çanta, ayakkabı ve aksesuvar önerileri

Aksesuarlar da aynı şekilde az önce bahsettiğimiz renklerle kombinlenebilir. Örneğin, bu tondaki bir Swarovski saat, hem beyaz bir elbise veya süveter hem de siyah bir görünümle harika görünecektir.

pantone 2023 viva magenta 1000 25
Swarovski saat
pantone 2023 viva magenta 1000 15
Viva Magenta ile Kadın spor ayakkabı
pantone 2023 viva magenta 1000 26
Manolo Blahnik Hangisi Kadife
pantone 2023 viva magenta 1000 28
Carolina Herrera Küpeler
pantone 2023 viva magenta 1000 31
Versace Çanta
pantone 2023 viva magenta 1000 32
Guess Çizme

Saç, tırnak, güzellik

Viva Magenta güzellik dünyasının da büyük bir kahramanı olmaya aday. Gucci gibi markalar bunu rujlar için sunuyor ve rengin hem siyah hem de gri ve mor tonlarla birleştiği sanatsal makyaj fikirleri hiç eksik değil.

Sıcak ve soğuk arasında olması, hem sıcak hem de soğuk alt tonları ile Viva Magenta’yı her cilt tipi için ideal kılar. Ve ayrıca saç rengi açısından, pixielerden uzun boblara kadar farklı uzunluklar için ilginç fikirler eksik değil.

pantone 2023 viva magenta 1000 13
pantone 2023 viva magenta 1000 8
Gucci Makeup
pantone 2023 viva magenta 1000 7

Pantone Viva Magenta felsefesini anlatıyor:

Dijital ve fiziksel yaşamlarımızı dengelerken, doğal dünyaya olan takdirimizi artırmaya devam ediyoruz. Pantone 2023 Yılının Rengi, iklim değişikliği, sürdürülebilirlik ve arazi koruma etrafında hareketler artarken, doğal renklere yönelik çekim gücümüzü kabul ediyor.

Bu yılki Yılın Rengi seçim sürecinde Pantone, sayısız yaşam tarzı trendinin temsil ettiği doğaya karşı artan bir takdir ve farkındalık gözlemledi. Bitkiler, çiçekler, yaşayan duvarlar ve onarıcı dış mekanlar gibi daha fazla canlıyı evlerimize dahil ediyoruz.

Pandemi sırasında bu faaliyetlere ara verdikten sonra seyahat, spor ve açık hava etkinliklerinde yeni bir keyif buluyoruz. Halk sağlığı krizlerinin bir sonucu olarak bedenlerimizi korumak için daha dikkatli davranıyoruz – güvenilir, hayat veren malzemeleri uygulamaya ve tüketmeye çalışıyoruz. Tüm bu yaşam tarzı trendleri, doğal güçlerin samimiyetinden bahsediyor.

pantone viva magenta
@pantone

Viva Magenta’nın organik kökenleri kokineal böceğinden geliyor. Bu böcek, doğal boya ailesinin en değerli, en güçlü ve en parlaklarından biri olan karmin boyasını üretir. Viva Magenta’nın kırmızı tonu, bizi orijinal maddeye bağlar ve ilkel bir güç sinyali verir.

2023 Yılının Rengi, doğal maddelerin zenginliğini, sıcaklığını ve gücünü dijital dünyanın zengin, açık ufuklarıyla birleştiriyor. Sonuç, özgünlük ufkumuzu genişleten bir kırmızı tonudur. Meta evren, kendimizi ifade etmemiz için yeni fırsatlar yaratıyor ve Viva Magenta’nın ham cesareti, bunu güvenle ve cesaretle yapmamız için bize ilham veriyor.

pantone article what is viva magenta image 1

Siz de beğendiniz mi 2023 Pantone Yılın Rengi Viva Magenta’yı? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu