SeyahatManşet

Six Senses Kaplankaya’da Yeni Sezon 1 Nisan’da Başlıyor

Six Senses Kaplankaya, bilinenin ötesinde deneyim ve keşifleri ile 1 Nisan itibariyle misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Baharın gelişini Six Senses Kaplankaya’da karşılamak isteyen konukları Bütünsel wellness deneyimi anlayışı ve ödüllü SPA’sıyla, Ege’nin eşsiz doğasında beş özel koyda konumlanan kum plajları ve doğayla bütünleşen modern dizaynıyla bekleyen Six Senses Kaplankaya, her yaşa özel aktiviteleri, doğal ürünler hazırlama ve sürdürülebilirlik üzerine kurulu Earth Lab, organik bahçe ve Alchemy Bar’ı ve farklı lezzetlerin deneyimlenebileceği restoranları ile misafirlerinin tatillerine yeniden renk katacak.

Condé Nast Traveller ve World Luxury Hotel & Spa Awards tarafından; dünyanın ve Avrupa’nın en iyi otelleri arasında gösterilen ve dünyanın da en iyi üçüncü Spa Resort’u seçilen Six Senses Kaplankaya, misafirlerini Ege Rüyasını yeniden paylaşmaya davet ediyor. Six Senses Kaplankaya, 1 Nisandan itibaren yeni sezonda Ege’nin eşsiz doğasında beş özel koyda konumlanan plajları, eşsiz konaklama deneyimi, alanında dünyaca ünlü şeflerin yönettiği restoranlar ve holistik wellness uygulamaları eşliğinde misafirleriyle buluşturuyor. Tatil deneyimini duyular ve duygular için eşsiz bir yolculuğa dönüştürerek farklı bir seviyeye taşıyan Six Senses Kaplankaya, 1 Nisan’da başlayacak yeni sezona hazırlanıyor. 

Fiziksel ve ruhsal iyilik halini bir bütün olarak değerlendiren Six Senses Kaplankaya, doğa ile yeniden bağ kurmayı hedefleyen ritüellerle alışılmışın dışında bir deneyime davet ediyor. Bütünsel wellness deneyimi anlayışı, SPA’sı ve doğayla bütünleşen modern dizaynıyla konuklarını ağırlayan Six Senses Kaplankaya, markanın uluslararası sürdürülebilirlik felsefesi ışığında kusursuz bir konaklama deneyimi sunuyor. 

Six Senses Kaplankaya

Six Senses Kaplankaya bu sezon özellikle bölgedeki yerel üreticileri Şefleri, Slow Food Bodrum kanalıyla tespit ederek tedarik listelerine katmasının yanı sıra deprem bölgesinde yer alan yerel üreticilerden de ürün tedarik ediyor.  Depremzede turizm ve otelcilik mezunu ve öğrencilerine istihdam sağlayan, bağlı bulunduğu grubun fonu CARE International ile depremzede çalışanlarına da destek olan Six Senses Kaplankaya doğaya, sürdürülebilirliğe ve bulunduğu yerel kültüre saygı kapsamında komşusu Kazıklı Köy ile bir destek projesi gerçekleştiriyor.

Bilinenin Ötesinde Terapilerle Yenilenin

Yeni mevsime daha sağlıklı, dingin, huzurlu bir başlangıç için Six Senses Spa Kaplankaya bağışıklık sistemini güçlendiren ve vücudun direncini arttıran uygulamalarıyla dikkat çekiyor. Six Senses Spa Kaplankaya tarafından yeni sezon için hazırlanan terapiler kişiye özel uygulamalarla fark yaratıyor. Six Senses Kaplankaya’nın imza terapi serisi Longevity ile sağlıklı, uzun ve mutlu bir yaşam için misafirleri merkezin doğasıyla sarmalayan eşsiz uygulamalar sunuluyor.

Six Senses Kaplankaya’nın Kişiselleştirilmiş Wellness Programları kişiye göre tasarlanan bir sağlıklı yaşam yaklaşımıdır. Sağlık ve wellness spa uzmanları tarafından en son teknoloji kullanılarak hazırlanan programlar misafirlerin hem ruhsal hem de fiziksel hareket ve uyku düzenlerini ölçerek kendilerini daha iyi hissetmesine yardımcı oluyor. Uzman terapistler, Wellness Screening teknolojisi ile vücudu daha derinden analiz ederek kişiye özel uygulamalar ile daha verimli sonuçlar almaya odaklanıyor.

Misafirler, Kompresyon terapisi ve ağrının azaltılmasına yardımcı uygulamaları içeren Biohacking ile hızlı iyileşme ve yenilenme imkanı buluyor. Sleep Upgrade uygulaması ile daha iyi uyku kalitesi hakkında bilgi edinirken daha dinç uyanmanın hazzını deneyimliyor. Six Senses Spa Kaplankaya’nın Kişiselleştirilmiş Wellness Programları içeriğinde ayrıca Movement Efficiency Test gibi hareket verimliliği testleri ve Program Sonrası Takibi de içeren uygulamalar yer alıyor.

Six Senses Kaplankaya

Türkiye’de bir ilk olan Holistic Anti-Aging, Weight Management  ve BODPOD ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın en gelişmiş SPA alanına sahip olma özelliği taşıyan Six Senses Kaplankaya, Yoga, Fit, Kilo kontrolü, Detox ve Mind Detox, Boost Immunity, Mind Your Brain, Love Your Heart, Muscle Recovery ve Back Pain Relive gibi programlara ek olarak; Watsu, Dreamcatcher, Emotional Detox gibi bütünsel terapileri Six Senses Kaplankaya’nın 10 bin metrekare üzerine kurulu 38 farklı terapi odasında deneyimleme imkanı sunuyor. Yeni başlayanlar ve deneyimli misafirler için farklılaştırılan yoga dersleri konukların kendilerine dair bir içsel yolculuğa çıkmasını sağlıyor. Minik misafirlerin de unutulmadığı programda; 7-12 yaş arası çocuklara yönelik spa uygulamaları her yaştan misafirin kalbini kazanıyor.

Six Senses Kaplankaya’nın profesyonel terapistleri ve alanında dünya çapında ünlü konuk uzmanları ile her hafta her yaş için yenilenen aktiviteleri de farkındalık yaratıyor.

Ağrı yönetimi alanında unutulmaz terapiler sunan, Myofacial rahatlama ve Lenfatik Drenaj masaj teknikleriyle dikkat çeken Kim Kosters, farklı bir  Water Shiatsu Massage uygulaması yapacak olan dünya çapında ünlü şifacı Muayad Najemeddin, Ağrı, stres ve yaşam tarzı sorunlarında uzmanlaşmış bir Naturopath olan Sanket Yadahalli, Biocuântica terapi uzmanı Carlos Aparicio, Ayurveda konusunda ilk eğitimini yüzlerce yıldır nesilden nesile Ayurveda uygulamaları konusunda uzmanlaşan ailesinden alan Suraj Varma, Kundalini ve yoga felsefesi alanlarında sertifikalı eğitmen  Carolina Wilkins  ve meditasyon ve nefes terapisi konularında uzman Kris Lander gibi alanında dünyaca ünlü uzmanları  bu yıl da misafirleri ile buluşturuyor.

Misafir uzmanlara ek olarak Bütünsel Sağlık Uzmanı, Yoga Gurusu ve Hindistan’daki en prestijli okul olan Bihar Yoga Okulu tarafından sertifikalı bir Naturopati Doktoru olan Dr. A.Aradhana, Six Senses Kaplankaya’daki programına sezon boyu devam edecek.

Sürdürülebilirliğin İzinde bir Mutfak

Six Senses Kaplankaya, misafirlerine kendi organik bahçesinden ve bölgedeki zeytin ağaçlarından, yerel balık pazarından ve çevre köylerden gelen doğal ürünlerden oluşan menüler sunuyor. Otelin bünyesinde farklı lezzetleri deneyimlemek isteyen misafirler için farklı konseptlerde restoranlar da bulunuyor. Beach Bar’da hafif atıştırmalıklar ve muhteşem kokteyllere ek olarak Sage and Sea Restoranda dünya mutfaklarını deneyimlemek, Meze By the Sea restoranda Akdeniz’in en gözde lezzetleriyle gurme bir şölen yaşamak ve Wild Thyme restoranın Asya esintili menülerini deneyimlemek isteyen misafirleri bekliyor. Kumsalda yıldızların altında romantik bir akşam yemeği için ise destination dining deneyimleri romantik seçenekler sunuyor. 

Six Senses Kaplankaya

Geçen sezonun süprizi deneyimli şef Osman Sezener ve OD ekibinin imzasıyla hayata geçirilen, Akdeniz kültürü ve yaşam tarzından yola çıkan Anhinga by OD da bu sezon yine farklı ve güçlü menüsüyle zamansız bir gastronomi rüyasını, güneş ve kumsalın buluştuğu benzersiz bir deneyime dönüştürüyor.

Grow with Six Senses; Doğa ile Bütünleşen Çocuklar

Six Senses Kaplankaya’da çocuklar için hem otel binası içerisinde hem de küçük kumsal koyunda “Grow With Six Senses” adında iki ayrı çocuk kulübü bulunuyor. Üst düzey hijyen kuralları alınarak ve sosyal mesafeye uygun olarak çocuklara doğayla ve çevreleriyle bağ kurabilecekleri, çevre bilincini artıracak, hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak eğitici ve eğlenceli birçok aktivite sunuluyor. 

Climate Warrior Programı, eğlenirken gelecek nesillere ‘İklim Savaşçıları’ olmaları için ilham verip onları güçlendiriyor!

Six Senses’ın bir pilot programı olan Climate Warrior Programı, çocukların iklim değişikliği ve insanlar ile çevre arasındaki bağlantı hakkında bilgi sahibi olmalarını amaçlıyor. Programın düzenlenmesi ve genç konuklar için heyecan yaratılması adına Earth Lab’in 2 günlük sabit bir program önermek üzere dahil olacağı programda Grow with Six Senses (GWSS) ve Guest Experience (GEM) ekipleri arasında güçlü bir iş birliği gerçekleşmesi hedefleniyor. Programın sonunda katılımcı çocuklara isimleri ve fotoğraflarıyla kişiselleştirilmiş bir katılım sertifikasıyla birlikte geri dönüştürülmüş ahşap bir kupa verilecek.

Ridge oda ve Teraslarda Eşsiz Konaklama Deneyimini Yaşayın

Farklı oda seçenekleri ile bilinenin ötesinde bir konaklama deneyimi sunan Six Senses Kaplankaya; otel binasından bağımsız kişiye özel teras, bahçe ve havuz seçeneğiyle sunulan; sağlık ve üst düzey hijyen kurallarına uygun olarak dizayn edilen Ridge Odaları kalabalıktan uzakta yenilenme ve eğlenme imkânı sağlıyor. Gün batımı manzarasıyla Ege Denizi’ne bakan bu odalar, çevresindeki doğa ile uyum içerisinde yer alıyor. 

Su ve Doğa Sporları ile Adrenalin Dolu Bir Tatil

Keşfedilmeyi bekleyen gizli bir doğa harikası niteliği taşıyan Six Senses Kaplankaya,her köşesi farklı bir güzellik barındıran yerleşkesini keşfetmek isteyen misafirlerine sunduğu bisiklet turu aktiviteleri ile fark yaratıyor. Rehber eşliğinde gerçekleştirilen bisiklet turu ile misafirler hem fiziken kendilerini geliştirme imkanı buluyor hem de şehrin kalabalığından uzaklaşıp doğanın derinliklerine doğru çıktıkları yolculukta iç dünyalarına dönüp doğa ve kendileri ile yeniden bağ kuruyor .

Maceraperest misafirlerini de unutmayan Six Senses Kaplankaya,zengin su sporları alternatifleri ile Ege’nin mavi tonlarında unutulmaz bir deneyim sunuyor. E-foil, Deniz bisikleti ve Sea Bob aktiviteleri ile adrenalin doruklara çıkarken; kano, yelken ve Catamaran ile Six Senses Kaplankaya’nın muhteşem koylarını keşfetmek mümkün…  

Six Senses Kaplankaya yenilenmek ve kendisiyle yeniden bütünleşmek isteyen misafirleri Ege rüyasını birlikte yaşamaya davet ediyor.

Erken rezervasyon için [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu