SeyahatBiliyor Muydunuz?Manşet

Venus Aerospace: Los Angeles – Tokyo Arası 1 Saat! Mümkün Mü?

Texas Company, Los Angeles’tan Tokyo’ya 1 saatte uçabileceğini söylediği uçağı tanıttı! Teksaslı bir havacılık şirketi olan Venus Aerospace, yolcuları dünyanın dört bir yanına uçuracağını ve akşam yemeği için zamanında eve döneceğini iddia ettikleri bir uçağı duyurdu.

Houston’da bulunan Venus Aerospace girişimi, Mach 9 hipersonik uçağının “bir saatlik küresel seyahat” kapasitesine sahip olacağını söylüyor.

Şirket 2020’de kurulduğundan beri Venüs Araç Mühendislik Ekibi’nin bu yineleme üzerinde çalıştığını açıkladılar.

Aerospace Sözcüsü şunları söyledi: “Venüs Aerospace’de, atmosferin kenarında hipersonik hızlarda uçabilen dünyanın ilk Uzay Uçağını inşa ediyoruz. LAX’ten kalkabilen ve bir saat içinde Tokyo’ya inebilen ve ardından sizi akşam yemeği için eve götürmek için dönüş uçuşunu yapabilen bir Uzay Uçağı!”

“Önde gelen risk sermayedarları” tarafından desteklenen Venus Aerospace, proje için hükümetten 1 milyon dolar fon aldıklarını belirterek şunları ekledi: “Venüs, o zamandan beri, her ikisi de bir – saatlik küresel seyahat.”

Venus Aerospace, teknoloji tanıtım motorunu tasarlayıp inşa ederek, ABD’deki hipersonik rüzgar tünellerinde ve itme testi tesislerinde önemli deneyler gerçekleştirerek ve Spaceport Houston’da bir yer testi kampanyası başlatarak geçen yıl “hızlı ölçeklendiğini” iddia ediyor.

venus aerospace

Önümüzdeki yıl boyunca, ses hızının dokuz katı olan ölçekli bir insansız hava aracının ses altı ve ses üstü uçuş testlerine başlamayı planlıyorlar.

Venus Aerospace, daha önce Virgin Orbit’te Fırlatma Sistemleri Mühendisliği ve Görev Yönetimi danışmanı olan Sarah “Sassie” Duggleby ve Virgin Orbit’te fırlatma operasyonları eski başkanı Dr. Andrew Duggleby tarafından kuruldu.

Ekipleri, “yüksek hızlı taşımacılığın sınırlarını zorlayan” havacılık, askeri ve araştırma ve geliştirme gazilerinden oluşuyor.

Venus Aerospace şu açıklamayı yaptı: “Ekip üç ana teknolojisini olgunlaştırıyor: sıfır emisyonlu yeni nesil roket motoru, yenilikçi uçak şekli ve uzay uçağının mevcut altyapıyı kullanarak mevcut uzay limanlarından havalanmasına olanak tanıyan öncü soğutma.

“Ekibimiz, hipersonik seyahati mümkün kılan binlerce sorunu çözüyor. Yenilikçi uçak şekilleri, ısı kalkanları, uçuş mekaniği ve çok daha fazlasını tasarlıyoruz. Tüm bunlar, yeni nesil sıfır karbon emisyonlu hipersonik motorumuz tarafından destekleniyor.”

Eklediler: “Havacılığın geleceği Daha Hızlı, Daha Uzak ve Daha Temiz. Bu kolay değil. Bu Roket Bilimi. “

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu