Cilt BakımıGüzellik

Yüze Buz Sürmenin 7 Nedeni 

Yüze buz sürmenin birçok faydasını düzenli bir şekilde gerçekleştirdikten sonra bir süre sonra değişimi kendinizde fark edeceksiniz.

Buzun cildinizdeki mucizelerine hazır mısınız? Hazırsanız cilt bakım tavsiyelerimizi uygulamanızı öneriyoruz.  Yüzünüze buz sürdüğünüzde cildiniz adeta yeniden hareketleniyor ve kan akışı hızlanarak tazelenmeye başlıyor. Vücutta kan akışı ne kadar hızlanırsa, vücutta da o kadar hızlı oksijen dolaşacağı için cilde doğrudan faydalı bir uygulama olacaktır. Haydi bu faydalara birlikte bakalım.

Yüze Buz Sürmenin Faydaları 

Yüze buz sürmenin birçok faydasını düzenli bir şekilde gerçekleştirdikten sonra bir süre sonra değişimi kendinizde fark edeceksiniz.

pexels towfiqu barbhuiya 11931271

Makyajı Daha Güzelleştirir

Makyaj yapanlar için de önerimiz buzu fondötenden önce sürmeniz olacak. Neden mi, buzla masaj yapılan cilt sayesinde pürüzsüz görünüm elde edersiniz. Buzun vücuda sıkılaştırıcı etkisi olacağından hem zahmetsiz hem de kusursuz bir makyaj performansı elde edersiniz. Güzel makyaja sahip olmayı kim istemez değil mi? 🙂

Şiş Gözaltı İçin İdeal Buz Uygulaması

Şişen gözaltınız için buz uygulamaları son derece güzel olacaktır. Anında etkisini göreceğiniz buz ile birkaç saniyede bir buzu indirip kaldırmalısınız. Kan akışı ani şoklarla hızlanarak şişlikleri azaltacaktır.

Aknelerinizle Vedalaşın

Buz uygulamasında yüzeysel akneleriniz gidebilir. Nasıl mı hemen önerilerimi bir kenara not alın: Öncelikle cildinizi temizleyin ve ardından buz küplerini akne olan yerlere sürün. Bunu sabah ve akşam saatlerinde yapmanız gerektiğini unutmayın. Disiplin konusunda zorlanıyorsanız, artık tembelliği bir kenara bırakmalısınız. Akneyle birlikte zaman geçirmeye değer bizce.

Geciken Kırışıklıklarda Buz Kullanımı

Kırışan cildiniz için buz kullanmanızı öneriyoruz. Derinleşmeyi engelleyen buz sayesinde daha ertelemeli bir kırışıklık görüntüsü de olabilir. Soğuk havaların da cilde etkisini düşündüğünüzde yüze buz sürmenin faydaları konusunda hak vereceksiniz.

Canlı Görünmek İçin Birkaç Buz Yeter

Cildiniz matlaştı mı? Hemen buz küplerini cildinde ve alnında gezdirin. Etkisini hızlı gösteren bir dinlenme için çok etkili olacak emin olabilirsiniz. Nemlendiricinden sonra bunu yaptığında dinlenmiş olacaksınız. Buzun içinde mineraller bulunuyor ve doğal bir kırmızılık elde edeceksiniz.

Sıkılaşan Cilt Buzdaki Nemle Daha Kalıcı

Nemi daha uzun süre ciltte tutan buz sayesinde cildiniz daha sıkı görünecek…  Tüm buzu uygulamadan önce cildin temiz olmalı bunu es geçmeyin. Cildinize hangi işlem yapacaksanız yapın mutlaka temiz olmasına özen gösterin.

Kaş Alırken Önce Buz Koyun

Buz koyduğunuz alan bir süre geçince hissizleşmeye başlar ve kaş almak için uygun zemin elde edersiniz. Buzu doğrudan kaş alacağın yere uygula ve ardından canın hiç yanmayacak. Bunu her kaş aldığında evde cilt bakım aşamasında yapabilirsiniz.

Her şeyde olduğu gibi buz uygulamasında da azı karar çoğu zarar… Çok uzun süre buza maruz kalan cilt, buz yanığına sebep olabilir. En iyi ayar sizsiniz. Yeterli olduğunu düşündüğünüz zaman buzu bir kenara bırakmayı da unutmayın 🙂

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu