Biliyor Muydunuz?Manşet

2023’ün En İyi Flört Uygulamaları

Romantik bir bağlantı arıyorsanız, bu günlerde telefonunuzdan başka bir yere bakmanıza gerek yok. Günümüzün hiper bağlantılı dünyasında, koltuğunuzun rahatlığında pek çok potansiyel insanla tanışmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Ancak flört uygulamalarının rahatlığı; analiz felci, flört yorgunluğu, belirsiz niyetler, hiçbir yere varmayan tek taraflı konuşmalar da sunabilir.

flört eden çift

Zamanınızı optimize etmek istiyorsanız, uygulamalara bilinçli bir şekilde yaklaşmak akıllıca bir fikir olabilir. Bu, kendi türünüzden insanlarla tanışmak için size en iyi şansı verecek uygulamalara kaydolmak anlamına gelir. Ne de olsa herkesle tanışmak istemiyor ve aslında doğru insanlarla tanışmak istiyorsunuz.

Daha fazla uzatmadan, aradığınız şeye bağlı olarak 2023’ün en iyi flört uygulamalarını bir araya topladık.

En İyi Flört Uygulamaları

Ciddi ilişkiler için en iyisi: eHarmony

eharmony

Evlilik terapisti Omar Ruiz, LMFT’ye göre eHarmony, uzun vadeli bir ilişkiyle ilgilenen ve diğerleriyle bağlantı kurmak isteyen ciddi randevular için harika bir uygulama. Kaydolurken, kişilik türünüz ve iletişim tarzınız hakkında sorguların yanı sıra iki fotoğraf arasında seçim yapmayı içeren (bizim test cihazımız Rorschach Mürekkep Lekesi Testi‘ne kıyasla) 80 soruluk bir uyumluluk testi yapmanızı gerektirir.
Test tamamlandığında, hobilerinizi ve ilgi alanlarınızı belirtmek için profilinizi bilgiler, fotoğraflar ve simgelerle dolduruyorsunuz.

Testi çözen biri, profilin tamamlanmasının en az 20 dakika sürdüğünü söylüyor, ancak tüm kullanıcılar profillerine aynı düzeyde ayrıntı eklemiyor. Profiliniz için fazladan çaba sarf etmeniz karşılığını veriyor. Daha bağlanmadan önce tüm potansiyel talipler için bir uyumluluk puanı alıyorsunuz. Uzmanımıza göre, eHarmony‘i ciddi ilişkiler için en iyi tanışma sitelerinden biri yapmanın anahtarı budur.

Belirli bir şey arayanlar için en iyisi: OKCupid

okcupid

OKCupid; romantik bağlantılar ve arkadaşlıklar, flörtler ve alternatif ilişkiler gibi aradaki her şeyi arayan insanlar için farklı bir demografiye hitap ediyor. Site, kullanıcılar için ek cinsiyet ve cinsellik seçeneklerine ve tek eşli olmayan seçeneklere de sahiptir. Bu nedenle aynı şeyi arayan insanları bulmak daha kolaydır. Çevrimiçi flört koçu Perri Schneider, “OKCupid herkesi kapsayıcı olma konusunda harika bir iş çıkarıyor.” diyor.

Flört tarafı; anahtar kelime arama seçenekleri, uzun biçimli profilleri ve etkileşimli kişilik sınavlarıyla tanınmaktadır. Basit kaydırma işleminden uzaklaşmak, yüksek eşleşme yüzdesi ve ortak ilgi alanlarına sahip başkalarıyla tanışmak istiyorsanız, popüler bir tanışma sitesidir.

OkCupid’e katıldığınızda, altı adede kadar fotoğraf eklemeniz, bir biyografi yazmanız ve 15 soruluk bir uyumluluk testi yapmanız isteniyor. Bu ilk yanıtlar, diğer kullanıcılarla uyumluluk puanınızı ölçmeye başlamak için kullanılıyor ve tam olarak nerede aynı fikirde olduğunuzu (ya da katılmadığınızı) görme seçeneğiniz oluyor. Belirli gereksinimler anlaşmayı bozuyorsa, uygulamayı bilgilendirebiliyorsunuz. Aksi takdirde; siz bir ilişki ararken, evlilik arayan biriyle yüksek bir uyumluluk puanı alabilirsiniz.

UX, diğer flört uygulamalarından biraz daha az sezgiseldir; başka bir kullanıcıyı “beğenmek” için sola ya da sağa kaydırmaya devam edersiniz. Ancak profilini açmak için ekranın alt kısmına tıklamanız gerekir. Profile girdikten sonra, fotoğraflar arasında gezinebilir ve uyumluluk özelliğini açabilirsiniz. Profil fotoğraflarını kaydırmayı denemeden önce profili açmayı unutursanız, olası bir eşleşmede yanlışlıkla sola kaydırabilirsiniz. Neyse ki, diğer birçok popüler flört uygulamasının aksine ters düğmesi ücretsizdir.

Kaliteli etkileşimler için en iyisi: Hinge

hinge

Biriyle nasıl sohbet başlatacağınızdan emin değil misiniz? Profilinizi kurduğunuzda, Hinge ilginç konuşma istemleriyle bu sorunu ortadan kaldırır. Yerleşik buz kırıcılar, eşleşmelerle daha iyi konuşmaları kolaylaştırmak için size belirli ilgi alanlarını ve kendinizle ilgili eğlenceli gerçekleri paylaşmanız için pek çok fırsat sunar.

Hinge ayrıca sınırlı kaydırmalarla birlikte gelir (premium hesap için ödeme yapmadığınız sürece), ancak bu özellik iyi bir şeydir. Daha az sayıda beğeni, sizi yavaşlamaya ve yüzler denizindeki başka bir yüz yerine her profili bir kişi olarak görmeye motive eder ve bu da akılsızca kaydırmayı önlemeye yardımcı olur.

Tek bir dezavantajı var. Uygulama, eşleşmeniz için bir gül göndermenizi gerektirir. Ek güller için ödeme yapma seçeneğiyle birlikte haftada yalnızca bir gül alırsınız. Bu nedenle muhtemelen gülünüzü saklamanız ya da onlarla bağlantı kurmak için ödeme yapmanız gerekir.

Buluşmalar ve bağlantılar için en iyisi: Tinder

tinder

Bu uygulamaların herhangi birinde gündelik randevular ya da gündelik seks için insanlarla tanışabilseniz de, Tinder bu kategoride üstündür. Uygulamanın kullanımı son derece basittir. Ancak bu, insanların biyografileri ve ilgi alanları yerine birinin fotoğraflarına daha fazla odaklanmaya dönüşür ve daha hızlı anlık kararlar verildiği anlamına gelir. Hıza ayak uydurmak için; resimlerinizin, dinamik kişiliğinizi ve neyle ilgili olduğunuzu göstermeye çalışın.

Tinder ayrıca uygulamada hala bazı geçerli flört olasılıklarına sahip. Onları bulmak için pek çok kibriti ayıklamanız gerekebilir. Bugünlerde pek çok insan kalıcı partnerleriyle Tinder’da tanışmış olsa da Schneider, aşırı doygunluğu nedeniyle bunun genellikle ciddi flört için en iyi uygulama olmayabileceğini söylüyor. “Müşterilerimde hala yaygın olarak kullanıldığını görüyorum, bu da bir şehirde değilseniz ve daha uzak bir bölgede yaşıyorsanız yardımcı olabilir.” diyor.

Kink için en iyisi: Feeld

feeld

Feeld, aşka cinsel keşif ve maceracı bir yetenekle yaklaşmak isteyen insanlar için yaratıldı. Pek çok cinselliği ve toplumsal cinsiyet kimliğini ve üçlü, çok eşlilik, sallanma, gündelik seks, ilginçlik ve diğer alternatif ateşli karşılaşmaları keşfetmek isteyenler için kapsayıcıdır.

Feeld’in şeffaflığı ve canlandırıcı açıklığı sayesinde, cinsel tercihleriniz hakkında ürkütücü ya da istenmeyen, hissetmeden dürüst konuşmalar yapmak daha kolaydır. Feeld ayrıca, sıradan seks ve fantazi gerçekleştirme için benzer düşünen partnerlerle bağlantı kurmayı kolaylaştıran güçlü bir eşleştirme algoritmasına sahiptir.

Kadınlar için en iyisi: Bumble

bumble

Kadınlar için, kadınlar tarafından yapılan Bumble, nefret söylemine ve vücutlarını aşağılamaya karşı sıfır tolerans politikasıyla randevular için olumlu bir deneyim yaratmaya çalışan kullanıcı dostu bir uygulamadır. Schneider, “Bumble’ın platformunda en aktif kullanıcılara sahip olduğunu görüyorum; bu, gerçekten sevdiğiniz biriyle eşleşme şansınızı artırmak için harika.” diyor. “Kadınlar erkeklerle eşleşirken sohbeti başlatmalıdır, ancak aynı cinsiyetten eşleşmelerde ikisi de sohbete başlayabilir.”

Kadınların ilk hamlelerini 24 saat içinde yapmaları gerekiyor, bu da etkileşime aciliyet katıyor ve sohbetlerin yarıda kalmasını en aza indiriyor. Bağlantınızdan en iyi şekilde yararlanmak için Bumble’da uzmanların önerdiği bu sohbet başlatıcıları denemenizi öneriyoruz.

Bumble’da romantik bir eşleşme aramanıza da gerek yok. İş ve BFF bağlantıları için başka özellikleri de var.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu