ManşetAstroloji

Astrolojide Evlerin Anlamları Nelerdir?

Astroloji haritamızda evler; hayatımızdaki yaşam alanlarını nasıl ve ne yönde ortaya koyduğumuzu, bu alanların bulunduğu burç ve gezegenine bağlı olarak nelerden etkilendiğini anlatır. Bu evlerde bulunan gezegenler, o evin konusunu nasıl ortaya koyduğumuzu ve o ev ile ilgili güçlü yönlerimizi anlatır.

Eğer o evde hiç gezegen bulunmuyor ise, yorumlamada evin bulunduğu burca ve yönetici gezegenin konumuna bakılabilir. Astrolojide 12 farklı ev vardır ve 1. ev daima yükselen burcumuzdur. Ev diziliminiz için doğum saatinizi bilmeniz gerekmektedir. Haydi gelin evlerin anlamlarını birlikte öğrenelim.

astrolojide evler

1. Ev

Doğal Burcu: Koç

Yöneten Gezegen: Mars

Anahtar Kelimeleri: Ben, Karakter, Fiziksel Yapı

Astrolojide yükselen burç olarak da adlandırılan 1. ev; daha çok karakterimiz, mizacımız ve fiziksel görünümümüz üzerinde etkilidir. Kişinin benlik duygusunu, dış dünyayı nasıl algılandığını ve dış dünyaya kendini nasıl yansıttığını belirler. 1. ev adeta üzerimize giydiğimiz bir kıyafet gibidir. 1. evimizin bulunduğu burca göre fiziki yapımız da şekillenir.

Yaşam enerjimiz, davranış şeklimiz, alışkanlıklarımız, çocukluk çevremiz, eğitimimiz ve katılımımız gibi etkenleri belirler. Bu evde bulunan gezegen; kişiliğimiz çok büyük bir ölçüde etkilemektedir.

2. Ev

Doğal Burcu: Boğa

Yöneten Gezegen: Venüs

Anahtar Kelimeleri: Para, Varlık, Kazanç Evi

Astrolojide 2. ev sahip olduğumuz maddesel olanakları belirler. Para kazanma ve harcama niteliğimizi bu ev ve burada bulunan gezegen yönetmektedir. Sahip olma, konfor, lüks, gelir ve ticari yetenekler ya da yeteneklerimizi nasıl kazanca dönüştürebileceğimiz bu ev ile anlamlanır. 2. evdeki gezegenler kişinin para kazanma gücünü, harcamalarını ve ekonomik seçimlerini etkiler.

3. Ev

Doğal Burcu: İkizler

Yöneten Gezegen: Merkür

Anahtar Kelimeleri: Akıl, İletişim, Kardeşler

Astroloji haritamızda 3. ev; akıl, gündelik hayatta kullanılan pratik zeka, iletişim ve yaratıcılık konularını içerir. Haberleşme, kısa seyahatler, kendimizi ifade etme, yazma ve konuşma bu evin kalitesi ile ilişkilidir. Edebiyat, okuma ve yazma yetenekleri bu evden gelir. Bunun yanında yakın çevremizi ve kardeşlerimizi, onlarla ilişkilerimizi de anlatır.

Düşüncelerimizi aktarabilme, bilgi edinme ve edindiğimiz bilgiyi gündelik hatta kullanabilmeyi sağlar. 3. evdeki gezegenler kişinin konuşmalarını, kendini ifade etme şeklini, yakın ilişkilerini ve gündelik hayat akışındaki planlarını etkiler.

4. Ev

Doğal Burcu: Yengeç

Yöneten Gezegen: Ay

Anahtar Kelimeleri: Ev, Aile

Astrolojide 4. ev kendimize ait hayat koşullarımızı gösterir. Evimiz, yuvamız, yaşadığımız ortam ve yakın çevremiz yani ailemiz bu evden anlaşılır. 4. ev toprağı ve tanışmaz malları da ifade eder. Toprak ve doğa ile olan ilişkimiz bu evden anlaşılır. Kendimizi nerede duygusal ve zihinsel olarak rahat hissettiğimiz, yuva duygusunu nereden elde ettiğimiz 4. evden belirlenir.

Aynı zamanda ailemiz, çocukluğumuz, annemiz ile olan ilişkilerimiz ve kalıtımsal özelliklerimizi gösterir. Bu evde bulunan gezegenler; kişinin aile yapısı, ev durumu ve kalıtımını da belirler.

astrolojide evler

5. Ev

Doğal Burcu: Aslan

Yöneten Gezegen: Güneş

Anahtar Kelimeleri: Çocuklar, Yaratıcılık

Astrolojide 5. ev yaratıcılığı gösteren evdir. Kişinin fiziksel ve zihinsel olarak yaratıcılığını nasıl kullandığını belirler. Bunun yanında çocukları, çocuklar ile olan ilişkimizi ve hayattan duyduğumuz neşeyi anlatır. Güzel sanatlara olan yetenek, hayal gücü ve yatkınlık gösterir. Aynı zamanda spora olan ilgimizi gösterir ve yaşam enerjimizi verir.

Sosyal hayattaki sevilirliğimiz, duygusal ilişkilerimiz ve çevremize neşe yaymamız bu ev ile ilgilidir. Bu evdeki gezegenler kişinin yaratıcılığını, duygusal ilişkilerini ve çocuklar ile olan ilişkilerini belirler.

6. Ev

Doğal Burcu: Başak

Yöneten Gezegen: Merkür

Anahtar Kelimeleri: İş Hayatı, Sağlık

Astrolojide 6. ev; hayatımızı, nasıl bir çalışan olduğumuzu ve iş seçimimizin nasıl olacağını gösterir. Detaylı, sabırlı ve ayrıntıları iyi organize ederek çalışma yetilerini verir. Gündelik iş ve sorumluluklarımız bu evden yönetilir. Toplumu ilgilendiren hizmetler ve diğer insanlara servis vermek bu evin niteliklerindendir.

6. ev aynı zamanda sağlığımızı da belirler. Sağlık durumumuz, sağlıklı beslenme, iyi beden ve sağlıklı bir bünye bu evden anlaşılır. Bu evdeki gezegenler kişinin iş seçimini, iş yerindeki ilişkilerini, nasıl bir çalışan olduğunu ve iç disiplin ve sorumlulukları ele alış şeklini belirler.

7. Ev

Doğal Burcu: Terazi

Yöneten Gezegen: Venüs

Anahtar Kelimeleri: Ortaklık, İşbirliği, Uyum

Astrolojide 7. ev eşimizi ve ortaklıklarımızı gösterir. Toplumsal ilişkilerde işbirliğine yatkınlığımız, uyumlu ve yumuşak başlı olmamız bu evden belirlenir. Diğer insanlara ilişkilerimizde diplomatik, adaletli ve cana yakın olmamızı gösterir. 7. evde bulunan burç ya da gezegenler; evlilik ilişkimizi, eşimizin nasıl olacağını ya da bir eş adayından beklentilerimizi, iş ortaklığı ya da sosyal ilişkilerimizin kalitesini belirler.

8. Ev

Doğal Burcu: Akrep

Yöneten Gezegen: Mars, Plüton

Anahtar Kelimeleri: Ölüm, Yeniden Doğum, Miras, Sezgiler

Astrolojide 8. ev kişisel serveti anlatan 2. evin karşısındadır. Miras, evlilik ya da ortak çalışmalara ait payların ve kazançların evidir. 8. evin konuları arasında; cinsellik, ölüm ve yeniden doğum da bulunur. Sezgileri, kişinin kendini dönüştürmesini ve ruhsal gelişimi gösterir. Bu evde bulunan gezegenler miras ya da ortaklaşa mallardaki kazançları anlatır.

astrolojide evler

9. Ev

Doğal Burcu: Yay

Yöneten Gezegen: Jüpiter

Anahtar Kelimeleri: Eğitim Hayatı, Yüksek Bilgiler, Kendini Tanıma

Astrolojide 9. ev; felsefe, din ve yüksek bilgi edinmeyi içerir. Yüksek öğrenim hayatımız, yurt dışı ile olan ilişkilerimiz, diğer kültürlere karşı tutumu ve merak, hoşgörü ve hümanizm bu evden yönetilir. Uzun yolculuklar ve yabancı ülkeleri gezip görme 9. evin konularıdır. Kendimizi tanımamız, kendimizi anlama ve gerçekleştirme isteğini gösterir.

Tanrısal gücü nasıl algıladığımız bu evde bulunan gezegenler ile belirlenir. Aynı zamanda bu evde bulunan gezegenler yurt dışı bağlantıları ve yüksek öğrenimdeki başarımızı da anlatır.

10. Ev

Doğal Burcu: Oğlak

Yöneten Gezegen: Satürn

Anahtar Kelimeleri: Kariyer, Sosyal Tanınma, Ün

Astrolojide 10. ev kişinin kariyer alanını ve toplumsal saygınlık ve tanınmışlığını gösterir. Organizasyon, yönetim ve iktidar evidir. Kişinin organizasyon ve liderlik kapasitesini belirler. Bunun yanında gelecek ile ilgili hedeflerimizi, ulaşmak istediğimiz seviyeyi ve kariyer oluşturabilmemizi, iş kurabilme kapasitemizi gösterir. Hangi alanda kariyer yapabileceğimiz bu evden anlaşılabilir.

Bu evdeki gezegenler kişinin özel ve iş hayatı arasında bulunan uyumu, yöneticilik niteliklerini ve hayatta nasıl tanınacağını belirler.

11. Ev

Doğal Burcu: Kova

Yöneten Gezegen: Uranüs ve Satürn

Anahtar Kelimeleri: Arkadaşlık, Kolektiflik

Astrolojide 11. ev; grup çalışmalarını, kişinin kolektifliğini, grup içerisinde yer alabilmesini ve arkadaş olma kapasitesini belirler. Arkadaş edinebilme, var olan dostlukları sürdürebilme, sosyalleşme ve sosyal aktivitelerini bu ev anlatır. Bireysel çıkarları aşıp; grup ya da tüm insanlık yararına çalışmak, hümanizm yani 11. evin konusudur.

Umutlar, sosyal olaylar, arkadaşlıklar, sosyal değerler, sosyal aktiviteler bu evi tanımlayan kelimelerdir. 11. evde bulunan gezegenler kişinin arkadaş ve gruplar ile olan ilişkilerini yönetir.

12. Ev

Doğal Burcu: Balık

Yöneten Gezegen: Jüpiter, Neptün

Anahtar Kelimeleri: İç Dünyamız, Meditasyon

Astrolojide 12. ev; kişinin iç dünyasını ve ruhsal durumunu anlatır. Sezgiler, hayal gücü, bilinç ötesi ve tanrısal güç ile bağlantıyı gösterir. Geçmiş, kendine acımayı ya da ruhsal sıkıntıları anlatabileceği gibi; tam tersine egoyu aşıp, evrensel sevgiye ve yüksek ruhani niteliklere ulaşabilmeyi de anlatır. Gizli kalmış konuları, olayları ve gizli düşmanlıkları içerisinde barındırır.

Fedakarlık, empati ve ince sezgi yeteneği bu ev ile ilişkilidir. 12. ev kişiyi aydınlanmaya ulaştıran son evdir. Meditasyona yatkınlık verir. Bu evde bulunan gezegenler kişinin kendi iç dünyası ile ilişki durma biçimini etkiler.

Burçolog fotoğrafı

Burçolog

Sık kahve tüketir, astroloji delisidir, ilgisizlikten hoşlanmaz, içeriklerinin yorumlanmasına bayılır. Hazırladığı içeriklerin altında yaptığı boş muhabbetler ile ünlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu