GüzellikCilt BakımıManşet

Bacaktaki Batıklardan Kurtulma Yolları

Kadın erkek fark etmeksizin hemen hemen herkesin canını sıkan batık sorunu ile savaşmak sandığınızdan çok daha kolay.

Pürüzsüz ve sağlıklı bacaklara kavuşmanız için düzenli olarak uymanız gereken basit adımları sizler için derledik ve bir araya getirdik. Haydi gelin batık probleminden nasıl kurtulacağımıza birlikte bakalım.

Jilet Konusuna Dikkat!

batık

Tıraş konusu ve batık sorunu pek çok kişinin karşılaştığı pek da nadir olmayan durumlar arasında yer alır. Özellikle yaz aylarında ağda yapmanın zorlaşması ile birlikte tıraş uygulamasına yönelen insan sayısı oldukça artıyor. Hal böyle olunca bu problem ile baş etmek biraz da can sıkıcı hale gelebiliyor. Tıraş konusunda en çok dikkat edilmesi gereken nokta cildinizi iyi temizlemekten geçiyor. Tıraş öncesinde antiseptik bir cilt temizleme ürünü ile bacaklarınızı temizlemeniz hem cilt yüzeyinde bulunan bakterileri temizlemenizde hem de daha iyi bir tıraş deneyimi yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Hatırlatmamız gereken bir nokta daha var. Her tıraş uygulamasından sonra tıraş bıçağınızı temizlemeyi asla unutmayın.

Batıklarla Oynamayın!

batık

Bu durum hemen hemen herkesi rahatsız eden bir durum katılıyoruz. Göze çarpan batıkları çıkarmaya uğraşmak ise kimine göre rahatlatıcı kimine göre ise oldukça rahatsız edici. Bu problem ile başınız dertte ise sakın ola ki o batıkları çıkarmak için uğraşmayın. Özellikle temizliğinden emin olmadığınız bir iğne ya da cımbız yardımı ile batıklarınızla oynamanız, daha büyük problemlerle karşılaşmanıza sebep olabilir. Deri üzerinde bulunan çoklu ya da iltihaplı batıklar için bir dermatologdan yardım alabilirsiniz.

Kuru Fırçalama Yapın!

batık

Kuru fırçalama her kadının uygulaması gereken adımlar arasında yer alıyor. Her gün 2 ya da 3 dakika boyunca kuru fırçalama yaparsanız kadife görünümünde bacaklara sahip olma ihtimaliniz gerçekten de çok yüksek. Bu sebeple özellikle bu sorunu yaşayan kişilerin mutlaka uygulaması gereken bu adım, muhakkak uygulanmalıdır. Her gün en az 3 dakika olmak şartı ile, aşağıdan yukarıya doğru bacaklarınızı kuru fırçalamanız halinde bu problemden büyük bir ölçüde kurtulabilirsiniz. Bunun yanında düzenli olarak uygulayacağınız kuru fırçalama ile selülitlerinizden de kurtulabilirsiniz.

Kese Kullanımına Özen Gösterin!

batık

Kese yapmak batık kıllardan kurtulmak için kullanabileceğiniz en etkili uygulamalar arasında yer alır. Duş sırasında yapacağınız kese işlemi her ne kadar acıtan bir uygulama olarak görünse de cildinizi ölü derilerden arındırarak bu problemden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Belirli aralıklar ile cildinizin ihtiyacı doğrultusunda kese yaparak yeterli sonuçlara ulaşabilirsiniz. Eğer kuru ve hassas bir cilt tipine sahipseniz bir duş jelinden yardım alarak çok daha rahat bir kese uygulaması yapabilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu