GüzellikCilt BakımıManşet

Kırışıklık Karşıtı Japon Masaj Teknikleri

Siatsu, kendinize yapabileceğiniz en basit masajlardan biridir. Kırışıklıklardan kurtulmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda sağlığınıza ve genel esenliğinize büyük faydalar sağlayabilir.

Kaz Ayaklarından Nasıl Kurtulabiliriz?

kırışıklık

Kaz ayakları gözümüzün kenarında bulunan kırışıklıklardır. Maalesef ki cildimizde bulunan en belirgin kırışıklıklardan birisi olarak bilinir. En büyük iki nedeni ise UV ışınlarına maruz kalmak ve cildin yaşlanması. Fakat iyi haberimiz şu ki, Shiatsu sayesinde kaz ayaklarından kurtulabilme imkanınız var. Öncelikle yapmanız gereken şey, işaret parmaklarınızı gözünüzün dış köşelerine yerleştirip o bölgenin biraz ısınmasını sağlamak. Bundan sonraki adımlar çok basit.

Hareket: Parmaklarınızla bastırın ve ardından bırakın. Aynı zamanda parmaklarınızı bu bölgeden ayırmadan kaslarınızı şakaklarınıza doğru da çekebilirsiniz. Bunu gözünüzün her iki tarafında da 3’er saniye boyunca 3 defa tekrarlayın.

Göz Altı Kırışıklıklarından Nasıl Kurtulabiliriz?

kırışıklık

Göz altımızda bulunan deri çok incedir ve bu da o derinin gevşemesinin ya da kırışmasının da bir o kadar kolay olduğu anlamına gelir. Vücudumuzdaki diğer derilere oranla çok daha hızlı yaşlanır. Neyse ki, Shiatsu bu bölgeyi gençleştirmemize ve cildimizin daha sıkı ve çok daha genç görünmesine yardımcı olur. Yapmanız gereken işaret, orta ve yüzük parmaklarınızı her iki gözünüzün hemen altında bulunan kemiğe koymak ve hareketi verilen süre boyunca tekrarlamak.

Hareket: Parmaklarınızı koyduğunuz üç noktaya hafif bir şekilde bastırın. Parmaklarınızı ortalama 10 saniye kadar bu bölgede tutun ve ardından bırakın. Bu egzersizi iki defa tekrarlayın.

Göz Altı Torbalarından Nasıl Kurtulabiliriz?

kırışıklık

Hepimiz göz altında oluşan şişliklerin ve torbaların nasıl göründüğünüz biliyoruz çünkü mutlaka hepimiz bir noktada bunu deneyimlemişizdir. Shiatsu’nun bunu düzeltmek için de bir yolu mevcut. Yapmanız gereken işaret parmaklarınızı gözünüzün iç köşelerine yerleştirmek. Oradan gözünüzün dış köşelerine ulaşana dek o yolu takip ederek hareketler yapmalısınız. Yalnızca cildinizi germemeye ya da hareket ettirmemeye çalışın. Egzersizi bitirdikten sonra işaret ve orta parmaklarınızı gözünüzün iç ve dış noktalarına yerleştirin ve hafif bir şekilde bastırın.

Hareket: Parmaklarınız ile konturu takip edin. Sonrasında gözlerinizin hem iç hem de dış taraflarına hafif bir şekilde bastırın. Tüm bu adımları 3’er defa 3’er saniye yapın.

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu