Saç BakımıGüzellikManşet

Barbie Çılgınlığı Saçlarda Yeni Bir Akım Başlattı!

Son zamanlarda dünyayı kasıp kavuran Barbie çılgınlığı, artık her alanda trend haline geliyor. Şimdi de bu çılgınlık saçları bambaşka bir boyuta taşıyor. Bu trend, ünlü markalara bebeksi pespembe yeni kreasyonlar kazandırdı. Bu yeni trendin kişinin içindeki çocuğu ortaya çıkaran tatlı ve şımarık bir ton olduğunu belirten Saç Tasarım Uzmanı Erkan Uzelli, bu tarzı herkesin denemesi gerektiğini söyledi.

Son zamanlarda dünyayı kasıp kavuran Barbie trendi, tarzı ve stili ile ülkemizde de oldukça yoğun talep görüyor. İnsanların büyük heyecan duyduğunu ve bunun etkilerini birçok yerde görmeye başladığımızı söyleyen Saç Tasarım Uzmanı Erkan Uzelli, ‘‘Özel koleksiyonlar, cinsiyet ayrımı olmadan giyilen pembe kıyafetler, Barbie selamlaması bile şu an çok trend. Bu durum elbette saçlara da yansıdı. Müşterilerimiz artık daha parlak ve dikkat çekici pembe tonlarını tercih ediyor. Pembe renginin en harika özelliği ise her cilt tonuna uygun, kişiye özel, koyu ve açık renk skalasının olması.’’ dedi.

barbie

“Herkese yakışacak bir Barbie tonu mutlaka vardır.”

Bu sene pembe ve tonlarını her yerde görmeye devam edeceğiz. Sıcak, soğuk ve nötr cilt alt tonlarına göre doğru renk tonunu bulmanın mümkün olduğu belirten Erkan Uzelli, ‘‘Müşterilerimiz bu akımı yakalamak istiyorlarsa saçlarının tümünü boyatmak zorunda kalmadan aralarına pembe yansımalar attırabilirler.  Saçlarda geri dönüşü kolay bir ton. Riski yok. Boya işlemi yapılmadan önce saçınıza profesyonel bakımlar uygulatarak saçınızın yıpranmasını minimuma indirebilirsiniz. Bu yaz pembe rengini makyajlarda da oldukça fazla göreceğiz. Bu eğlenceli ve maceracı tonu herkese tavsiye ediyorum.’’ açıklamasını yaptı.

Barbie Sarısı ve Mükemmel Saç Tarzı

Erkan Uzelli, ‘’Barbie filminin yarattığı akımı sadece pembe ile sınırlamak doğru olmaz. Barbie’nin sofistike bir görünüme sahip olan muhteşem sarı saçlarını atlayamayız. Kendine özgü atkuyruğunun hemen hemen herkese ve her saç tipine yakıştığını söyleyebiliriz. Müşterilerimiz saçlarında pembeyi görmek istemiyorsa sarı veya pastel renkler uygulanabilir.

Sarının çok bağırmayan tamamen pastel tonları ile trendi yakalayabilirsiniz. Ama saç rengini güzel gösteren en önemli unsur canlı ve sağlıklı olmasıdır. Bu canlılığı korumak için düzenli bakım şart. Yaz aylarında daha da kuruyan saçlarınız için haftada bir Protein Kompleksli saç maskesi kullanıp saçınızın dokusunu ipeksi bir hale getirebilir, Barbie gibi pürüzsüz saçlara sahip olabilirsiniz.’’ diyerek sözlerini noktaladı.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu