Cilt BakımıGüzellik

Cildiniz için 12 Pratik Uygulama

Herkes cildini olduğundan daha iyi bir hale getirmek için çabalıyor. Bunun için de muhakkak büyük problemlere sahip olmak gerekmiyor. Cildin temiz, sıkı, pürüzsüz ve genç kalması için pek çok ürün ve yöntem deniyoruz.

Tamamen ücretsiz ya da evde bulunan malzemeler ila yapabileceğiniz cilt bakım önerilerini sizler için araştırdık ve derledik. Haydi gelin içeriğimizin devamına geçelim.

cildine maske süren kadın

Buz Uygulaması

Ünlü modellerin sıkı ciltlerinin sırlarından biri de buz aslında. Kombiyi yakmaya başladığımız bu sıcak akşamlarda genişleyen gözeneklerin toparlanmasına olanak sağlıyor. Buzları su yerine limonlu su ya da soda ile de hazırlayabilirsiniz.

Yüz Masajı

Ünlüler, ciltlerinin güzelliğini sık sık yaptırdıkları yüz masajına borçlular. İnternet, doğru yüz masajının nasıl yapılacağını anlatan videolar ile dolup taşıyor. Sabah ya da akşam nemlendirici kreminizi uygularken biraz masaj yaparak bu kremi yedirebilirsiniz.

Yüz Yogası

Yine çeşitli videolar ve bizim yazdığımız bu yazı sayesinde yüz egzersizlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Tıpkı vücudumuz gibi, yüzde de kasları çalıştırmak; sıkılaşma ve yaşlanmayı geciktiriyor.

temiz havlular

Temiz Havlu

Temiz havlu kullanımı, alışkanlık haline getirildiğinde cilt temizliğinde büyük bir yarar sağlıyor. Kağıt havlu kullanıp israf etmeye de gerek yok, yüz havlunuz size özel olmalı ve sık sık değiştirmelisiniz.

Temiz ve Yumuşak Yastık Kılıfı

Aslında yastık ile uyumak, sırtüstü dışındaki tüm uyku pozisyonları için cilde zararlı. Fakat bundan vazgeçemiyorsanız, yüzünüze en az zararı verecek yastık modellerinden birini seçmeniz gerekiyor. Yastık kılıfları da yumuşak ve temiz olmalı. Çarşaf değiştirmek sıklığınız daha az ise bile yedek kılıflar ile sık sık yastık kılıfınızı yenileyebilirsiniz.

Kese

Dünyada kese pek bilinmediği için kullanımı da az oluyor elbette. Bu sebepten de ünlülerin tercihi sıcak banyo oluyor. Buhar banyosu ve kese gözenekleri açıyor, ölü deri hücrelerinden kurtulmanızı sağlıyor ve cildi yeniliyor.

cildini yıkayan kadın

Cildi Soğuk Su ile Yıkamak

Güzellik uzmanlarına göre geceden temizlik yapılan cilde sabah bir daha ürün kullanmaya gerek yok. Yüzünüzü sadece su ile yıkamanız yeterli olacaktır.

Bol Su İçmek

Su içmenin cildin dokusunu düzenlemedeki önemi gerçekten de çok büyük. Özellikle cildinizde pul pul olan bölgeler var ise çok daha fazla su içmeniz gerektiğini söylemeden geçmeyelim.

Telefonu Temizlemek

Telefonlarımız sandığımızdan çok daha kirli ve cilde temas ettikçe bakteriler de geçiş yapıyor. Telefonunuzu sık sık, mümkünse her gün nazik bir şekilde dezenfekte etmeniz gerekiyor.

Şapka Kullanmak

Şapka, güneş gözlüğü gibi yalnızca “stil” aracına dönüşmüş olan aksesuarlar aslında cildi güneşten korumaya oldukça yardımcı oluyor.

Kaliteli Uyku

Güzel bir uyku için ortalama 8 saat uyumak ya da benzer klişe durumlar şart değil. Güzel uykunun anlamı kaliteli uyku ve bu da günümüzde elektronik aletler ile çok zor. Uyumadan bir saat önce elektronik aletlerden uzaklaşmak ve uyuduğunuz odadaki fişleri çekmek kaliteli uykunun günümüzdeki açıklaması haline geliyor.

Evdeki Malzemelerden Yüz Maskesi Yapmak

Bu bal ile limon olabilir, yoğurt olabilir, maya olabilir. Evde bulunan pek çok malzeme ile yüz maskesi yapımı ideal ve piyasada bulunan çoğu maskeye taş çıkaracak güçte oluyor. Cilt tipinize ve ihtiyacınıza göre doğru malzemelerin hangileri olduğunu araştırabilir ve uygulayabilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu