GüzellikCilt Bakımı

Daha Canlı Bir Cilt İçin Neler Tüketilmeli?

Daha canlı, parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmayı hepimiz isteriz. Bu isteğimiz için pek çok krem ve bakım ürünü kullansak da, gün içinde tüketeceğimiz besinlerle destek almak, işlerimizi kolaylaştıracaktır. Siz de, daha canlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız bu yazımız sizler için rehber olabilir. Daha canlı, parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek adına kullanacağınız bakım ürünleri oldukça önemlidir. Ayrıca bu bakım ürünlerinin yanı sıra, besinlerle desteklemek de gerekmektedir. Hayalinizdeki cilde sahip olabilmek için tüketmeniz gereken besinler şu şekilde sıralanabilir;

1-Su Tüketimi
Gün içinde en az 2 litre su tüketmek, hem cildinize hem de metabolizmanıza olumlu etkiler sağlamaktadır. Küçük miktarlarda sık sık su tüketimi, kilo vermenizi, daha sağlıklı olmanızı, zinde hissetmenizi ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır.

2-Portakal
A ve C vitamini deposu olan portakal, uv ışınları, hava kirliliği ve sağlıksız beslenmenin etkilerini önler ve vücuttan atılmasını sağlar. Mevsiminde tüketilen bir adet portakal, kısa süre içerisinde istediğiniz cilde ulaşmanızı sağlayacaktır.

3-Yeşil Elma
Sağlıklı yaşam denilince ilk akla gelen meyve belki de yeşil elmadır. Güne bir adet yeşil elma ile başlamak tok hissetmenizi sağlar, metabolizmanızı hızlandırır ve toksin atmanızı sağlar. C ve E vitamini kaynağı olan elma, günde bir adet tüketilmesi durumunda cildinize pek çok fayda sağlar. Sivilce ve siyah noktaların oluşumunu ve yayılmasını engelleyen yeşil elma, daha ğarlak bir cilt için oldukça önemlidir.

4-Havuç
Salatalarda, yemeklerde, tatlılarda kısacası her yerde karşımıza çıkan havuç; bol miktarda A vitamini içermektedir. İçinde barındırdığı A vitaminleri sayesinde, ciltteki yağların atılmasını sağlar, sivilce ve akne oluşumunu engeller. Özellikle pişirilerek tüketildiğinde bir A vitamini deposu olan havuç, günde bir adet de olsa mutlaka tüketilmelidir.

5-Avokado
Vitamin, mineral ve antioksidan açısından “bomba” olan avokado, hem saç hem de cilt sağlığı için mutlaka tüketilmesi gereken bir meyvedir. Fiyat olarak diğer seçeneklere göre daha yüksek bir noktada olsa da, etkileri de diğer seçeneklere göre daha yüksektir. Her hafta en az bir sefer avokado tüketmek, hem metabolizmanızı hızlandıracaktır hem de cikt sağlığınızı olumlu etkileyecektir.

Açelya fotoğrafı

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu