İyi YaşamBeslenme

Enerji Arttıran Atıştırmalıklar Nelerdir? Kahve Yanı Enerji Arttıran Atıştırmalık Önerileri…

Gün içinde en çok tükettiğimiz içeceklerden birisi de Türk kahvesidir. Türk kahvesinin yanında gün içinde enerjinizin artmasını sağlayan atıştırmalık önerilerine ne dersiniz? İşinizin ve hayatınızın koşuşturması arasında hem lezzetli hem de enerjinizi arttıran atıştırmalık önerileri ile geldik.

Güne ne kadar zinde başlarsak başlayalım en büyük problemlerimizden biri gün ortası tükenen enerjimizdir. Günün yorgunluğunun yanı sıra özellikle de yemek sonrası üstümüze basan ağrılığı hafifletmek, enerjimizi biraz daha arttırmak için yapabileceğimiz en iyi şey ise enerji artışına yardımcı olan atıştırmalıklardır. Kahvenin yanında hem lezzetli hem de tatlandırıcı olan bu atıştırmalık önerileri ile gün ortası baygınlıklarını geride bırakacaksınız. İşte birbirinden lezzetli, enerjinize enerji katan atıştırmalık tarifi…

Hurma

Ramazan ayının da gelmesi ile birlikte en çok tüketilen, orucumuzu açtığımız yiyeceklerden birisi de hurmadır. Yararları saymakla bitmeyen hurda pek çok şekilde tüketebilir. Hurmanın enerji verici özelliğinden bir Türk kahvesi yaparak yararlanabilirsiniz. Türk kahvesini sade içmeyi sevmeyenler için hem lezzetli hem de enerji arttırıcı hurmanın yararlarının sizlerde farkına varacaksınız.

Hurma ve Ceviz Birlikteliği

Hurmayı sade tüketmem diyenler için müthiş bir tavsiye ile geldik. Yine kahvenizin yanında hem pratik hem de enerji yükselten bir atıştırmalık arıyorsanız çekirdeğini çıkarmış olduğunuz hurmanın içine bir adet ceviz ekleyerek tüketebilirsiniz. Tadı lokmaya benzeyen ve hazırlaması da oldukça pratik olan hurma, ceviz birlikteliği çok hoşunuza gidecek. Gün içinde enerjinize enerji katarak zinde kalmanızı sağlayacak.

Kayısı

Kayısı da kahvenin yanına çok yakışan bir diğer atıştırmalığımız. Sağlığa yararları say say bitmeyen kayısıyı Türk kahvenizin yanına tatlandırıcı olarak ekleyebilirsiniz. Yumuşak tadı Türk kahvesiyle birleştiğinde ortaya hem leziz hem de sağlıklı bir karışım çıkıyor. Enerji konusundaki başarısından bahsetmemize gerek yoktur herhalde. Tüketin ve görün.

Çikolata

Biz kurutulmuş meyveyi daha çok önersek bile çikolata aşığı aramızda çok. Ben kahve yanı çikolatasız yapamam diyorsanız bir parça bitter çikolatayı kahvenizin yanına ekleyebilirsiniz. Mutluluk hormonunu arttıran ve enerjinizi yükselten çikolata dozunda yenildiği sürece gününüzün enerjik geçmesini sağlayacaktır.

Meyve Kokteyli

Meyve kokteyli Güzelliğin Peşinde olarak bizim en büyük önerimiz. Sizlerde sadece kahve yanında değil, ceketinizin cebinde bir avuç olacak şekilde meyve kokteyli taşıyabilir ve yorgunluğu hissettiğiniz an birer birer yiyebilirsiniz. Kurutulmuş meyve kokteyli gün içinde enerji depolamak isteyenler için müthiş bir çözüm diyebiliriz.

Açelya fotoğrafı

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu