GüzellikManşetSaç Bakımı

Evde Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saç açma sırasında toz açıcı kullanımı yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Toz açıcılar saç rengini istenen düzeyde açmasına rağmen doğru şekillerde uygulanmadığında saçın yapısına zarar verebilirler. Fakat saçlara kimyasal kullanmadan da saç rengi kolaylıkla açılabilir.

Saçlara zararı olmayan bu işlemlerden faydalanmak isteyen pek çok kişi evde doğal yollar ile saç renklerini nasıl açılır sorusunu araştırıyor. Evde doğal yollarla saç rengi nasıl açılır? sorunu cevabını hep birlikte inceleyelim.

saç

Zaman zaman saçlarımıza farklı bir görünüm kazandırmak için saç renginizi açmak isteyebilirsiniz. Saçınıza biraz parlaklık katmak, saç renginizi yumuşatmak ya da açık tonlarda bir saç rengine sahip olmak için doğru uygulamalar ile bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Saç renginizi açmak için açıcı kullanabileceğiniz gibi evde çözüm olarak doğal yöntemleri de tercih edebilirsiniz. Peki ya evde doğal yöntemler ile saç rengi nasıl açılır?

Tarçın

saç

Saç renginizi açmak için kullanabileceğiniz tarçın, bu konuda oldukça etkili bir yöntemdir. Saçınıza uygulamak için 1 çorba kaşığı tarçın, 2 yemek kaşığı bal ve zeytinyağını karıştırın. Saçınıza uyguladıktan sonra 30 dakika bekletin ve saçınızı yıkayın. Bu işlemi haftada 2 kez uygulayarak saçınızda 2 ton açılma sağlayabilirsiniz.

Elma Sirkesi

saç

Saçınızı açmak için kullanabileceğiniz diğer bir yöntem ise elma sirkesidir. 1 çay bardağı elma sirkesi ile 6 çay bardağı suyu karıştırdıktan sonra karışımı saçınıza sürün. 15 dakika kadar bekledikten sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın.

Karbonat

saç

Saç derisini temizlemeye yardımcı olan karbonat doğal bir renk açıcıdır. 1 yemek kaşığı karbonat, 3 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı deniz tuzu ve 1 su bardağı suyu bir sprey şişesine alın ve şişeyi çalkalayın. Hazırladığınız bu doğal renk açıcı spreyi saçlarınıza sıkın ve güneşli bir ortamda 1 saat bekleyin. Düzenli kullanımda saç renginizin açıldığını fark edeceksiniz.

Papatya Suyu

saç

Doğal yollar ile saç açma işlemlerinden biri olan papatya suyu, kadınların saç rengini açmada sık sık kullandığı işlemlerden biridir. Bir avuç kuru papatya 2 su bardağı suda kaynatılır. Kaynadıktan sonra 15 dakika demlenmesi beklenir. Karışımı süzerek sprey şişesine boşaltılır. Saçınıza papatya suyunu uyguladıktan sonra 20 dakika güneş ışığında bekleyerek kurumasını sağlayın. Papatya suyunu sık sık uygulayarak saç renginizi açabilirsiniz.

Limon Suyu

saç

Limon cilt rengini açma ve lekeleri gidermenin yanında saç rengini açmada kullanılan popüler yöntemlerden biridir. Fakat limonu doğrudan saçınıza uygulamak saçınızın yapısına zarar verebilir. Bu sebepten de limonu saça kullanmak için biraz seyreltmeniz yararlı olacaktır. BU uygulama için 4 adet limonun suyunu sıkın ve 1/4 su bardağı zeytinyağı ilave ederek karıştırın. Saçınıza uyguladıktan sonra tarak yardımı ile saçın tamamına nüfuz etmesini sağlayın. Son olarak da 1-2 saat kadar güneşin altında bekleyin ve sonrasında yıkayın.

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu