Biliyor Muydunuz?AstrolojiManşet

Doğduğunuz Gün Kişiliğinizi Etkiliyor mu?

Hangi gün doğduğunuzun kişiliğinize etkisi var mı?

Hemen hemen her yıl doğduğumuz günü sevinçle kutluyor ve birbirimize hediye almaktan vazgeçemiyoruz. Peki, birbirimizi özenle hatırladığınız ve hediye aldığınız doğduğunuz günün kişiliğinizi, karakterinizi yansıttığını sizlere söylesek, tepkiniz ne olurdu?

İnanması güç gibi görünse de aslında her günün bir anlamı bulunuyor. Bizde doğal olarak bir günde doğduğumuz için hayatımızda doğum günlerimizin etkilerini sıklıkla taşıyoruz. İnanması güç değil mi? 

HANGİ GÜN DOĞDUN?

Doğduğunuz tarihi yazın ve hesapla tuşuna basın

Doğduğunuz gün:

Doğduğunuz ay:

Doğduğunuz yıl (örnek: 2007):

Doğduğunuz tarih:

Doğduğunuz Gün:

Doğum günlerimizi hayatımızın bir parçası olarak taşımamız aslında yabancı değil. Çünkü dolaylı olarak da olsa aslında günlerin bir anlamı olduğunun hepimiz farkındayız. Küçüklüğünüzden hatırlayın. “Pazartesi haftanın ilk günü, Salı sallanır, Çarşamba çarşafa dolanır, Perşembe ve Cuma mübarek gün.” Belki de küçüklüğümüzde bunların hurafe olduğunu düşünerek güler ve hatta eğlenirdik. 

Özellikle Hint mitolojisiyle tanışan kişiler doğum günüyle kişilik arasındaki etkiye hakimdirler. Çünkü Hint mitolojisinde her günün gezegenlere göre bir anlamı bulunur ve her günün işlerini bu mitolojiye uyum sağlayacak şekilde bireyler düzenler. 

Örneğin Pazartesi sendromunun olduğunu duymuşsunuzdur. Çalışanların pazartesi işe gitmekte zorlanması, genel anlamda duygusal olarak çöküntü de olması elbette ki sadece haftanın ilk günü olmasıyla alakalı değildir. Çünkü pazartesi, Hint mitolojisinde ay günüdür ve ay gününün özelliklerini taşımaktadır.

Ay, duygusal gelgiti fazla olan bir gezegendir. Bundan dolayı da pazartesi günü duygularımızı kontrol edemeyiz ve nirvana da yaşarız. Bunun dışında Ay gezegeni beslenmeyle doğrudan ilgilidir. Pazartesi diyete başlayanların neden sürdüremediğini hiç araştırdınız mı? İşte tam da Ay gezegeni nedeniyle. Çünkü pazartesi günü mitolojiye göre iştahın fazla olduğunu, Ay günü gezegeni temsil eder. 

Kısacası hangi günde doğarsanız doğun mutlaka kişiliğinizi, karakterinizi etkileyecek olan günün özelliklerinden almışsınız demektir. Peki, doğduğunuz gününüzün sizi nasıl etkilediğini merak ediyor musunuz? İşte günler halinde günlerin insanın karakterini nasıl etkilediği…

Doğduğunuz gün Pazartesi ;

Pazartesi günü diğer günlerden farklı olarak Ay’ın yönetiminde olan bir gündür. Bundan dolayıdır ki pazartesi doğan kişiler, hayatlarındaki birçok anı kolay olarak yönetebilirler. Özellikle hayatta önemli ve kritik kararları doğru şekilde alma eğilimleri yüksektir. Bu nedenle kararlarını pazartesi günü almayı tercih ederlerse, kararların daha doğru verileceği düşünülmektedir. 

Doğduğunuz gün kişiliğinizi etkiler mi?
Doğduğunuz Gün Kişiliğimizi Etkiliyor mu?

Pazartesi günü duygusal anlamda aslında depresif bir gündür. Bu nedenle de pazartesi gününde doğan kişiler sıklıkla stresle ve depresif yaşam tarzıyla baş başa kalabilirler. Bundan dolayı pazartesi doğan kişilerde duygularını daha çok önemsedikleri, duygu ve mantık arasında kaldıklarında duygusal hislerine daha yatkın oldukları görülür. 

Pazartesi günü doğan bireylerde ilginç olarak duygusal durumlarda geçişler hızlıdır. Yani 5 dakika önce kahkahayla gülebilen bir birey, 5 dakika sonra gözyaşlarına hakim olamayabilir. Pazartesi günü doğan kişilerde sıklıkla görülen bu durumda bireyler kendini dengesiz olarak nitelendirse de aslında durum böyle değildir. Çünkü bu bireyler yüksek ihtimalle pazartesi gününün kişilik üzerindeki etkisini karakterlerinde taşıyorlardır.  

Pazartesi günü doğanlar, genel olarak barışçıllardır. Hayatta bir sorun yaşadıklarında mütevazi ve kibar tavırlarıyla sorunu çözmeye yönelirler.

Genel olarak burçlarda karşımıza çıkan bu özellik aslında pazartesi günü doğan kişilerle doğrudan ilgilidir. Bu nedenle kişilik özelliklerinde barışçıl olmaları, mütevazı ve kibar olmaları sayılabilir. 

Pazartesi günü doğan bireylerin evlerinde vakit geçirmekten hoşlandıkları söylenebilir. Özellikle pazartesi gününü evde geçirmek isteyebilir ve ev işleriyle pazartesi günü uğraşmaktan keyif alabilirler. Annelerimizin de temizlik günlerinin başlangıcı olarak pazartesi gününü seçmeleri, sanırım bundan kaynaklanıyor.

Bugünde doğan kişilerin bilmesi gereken ilginç bir özellik ise suya yatkın olmalıdır. Yani suyu çok severler ve hayatlarının her anında suya temas etmek isterler. Tatil yapmak istediklerinde sıklıkla deniz alanlarını tercih edebilirler. Ya da suya yakın yerlerde yaşarlar. 

Doğduğunuz günSalı

Salı günü, pazartesi gününden farklı olarak Mars gezegeni tarafından yönetilir. Hareketle, aksiyonla ve mücadeleyle bilinen Mars gezegeni; kişilik özelliklerine de aynı şekilde yansıyor. Mars gezegeninin enerji veren bir gezegen olması nedeniyle bireylere fiziksel anlamda enerji yüklemesinin de yapıldığı söylenebilir. Bu nedenle Salı günü doğan bireylerin fiziksel olarak hareketli olduğu söylenebilir.

Eğer Salı günü doğduysanız, aksiyona meraklı olabilirsiniz. Görmediğiniz yerleri görmek, yapmadığınız aktiviteleri denemek, sıklıkla yeni fiziksel işler keşfetmek tam da size göredir.

Aksiyonun her türlüsünü severek, denemek istersiniz. Teknik konulara yönelmek, tamir ve tadilat gibi işlerle uğraşmak sizin için keyifli işler arasında bulunabilir. 

Doğduğumuz gün kişiliğimizi etkiler mi?

Salı günü doğan kişiler arasında sizde bulunuyorsanız; aktif ve sportif bir yanınız olduğu söylenebilir. Özellikle spora olan düşkünlüğünüz, enerjinizi dengeleyebilmek açısından hayatınızın önemli bir bölümünü kaplar. Bu nedenle de durağan hayattan çabuk sıkılan bir yapınız olduğu söylenebilir. 

Liderlik özelliği yüksek olan bireylerin, genel olarak salı günü doğduğu gözlemlenir. Kendilerini önde göstermek, ön planda olmak ve düşüncelerinin dinlenmesini isteyen kişiler genel olarak salı günü doğmuş olmanın özelliklerini taşımaktadır. Bu nedenle de rekabet etme özelliğinizin diğer günlere göre yüksek olduğu söylenebilir. 

Salı günü doğanların diğer bir kişilik özelliği ise sabırsız olmalarıdır. Her şeyin bir anda olup bitmesini isterler. Kararsızlığa ve belirsizliğe asla tahammül edemezler.

Bundan dolayı cesaretlerini ve kararlarını net bir biçimde verebilirler. Bu nedenle de geriye dönük olarak kararlarını ve cesaretlerini sorgulamaktan nefret ederler. 

Doğduğunuz gün Salı ise, birazdan bahsedeceğimiz kişilik özelliklerinin sizde olduğunu da fark edeceksiniz. Konuşmadan önce düşünmeyenlerdenseniz ve asla eleştiriyi kabul etmiyorsanız, salı günü doğmanın özelliklerini taşıyor olabilirsiniz. Çünkü konuşmadan önce düşünmüyorsanız, bu enerjinizi kontrol edemediğiniz anlama gelebilir. Bu nedenle çevrenizde sıklıkla tartışma yaşayabilir ve tartışmacı, hatta kavgacı olarak nitelendirilebilirsiniz. 

Salı günü doğanlar, uzlaşma konularında da sıkıntı yaşayabilirler. Özellikle lider olma ve ön planda olma özellikleri, uzlaşmacı tavırlarını yok edebilir. Bu nedenle de Salı günü doğan kişilerle anlaşamayabilir ve kendinizi de bu konu da yıpratabilirsiniz.

Salı günü doğan bir kişiyle anlaşmak istiyorsanız, onun fiziksel olarak enerjisini atabileceği anları tercih edebilirsiniz. Bu durumda enerjinizi dengede tutabildiği için sizinle anlaşması da daha kolay olacaktır. 

Doğduğunuz günÇarşamba

Doğduğunuz gün Çarşamba ise Merkür gezegeniyle yüksek ihtimal ilginiz var demektir. Çünkü Çarşamba gününü yöneten gücün, Merkür gezegeni olduğunu söyleyebiliriz. Merkür gezegeni genel anlamda ticaretin gücü olarak bilinir. Eğer bir ticaret yapılması gerekiyorsa, Çarşamba gününün tercih edilmesi önerilebilir. 

Çarşamba günü doğan kişilerin genel olarak satış ve pazarlama yönünün yüksek olduğu söylenebilir. Özellikle iş toplantılarınızı bugünde yapmanız, size ekstra güç verecektir. Kendinizi ifade etmek yönünde hiçbir sorun yaşamayacağınız bugünde, hızlı ve pratik çözümler bulabilirsiniz.

Doğduğumuz gün kişiliğimizi etkiler mi?

Çarşamba günü doğanlar, genel olarak yeni iş önerileriyle karşınıza beklenmedik bir anda gelebilirler. Akıllarında sürekli iş fikri dolaşan bu kişiler, pratik ve hızlıdırlar. Bu nedenle işlerini zamanında yapmaya önem verirken aynı zamanda da farklı iş fikirleriyle toplantılarınızın daha verimli geçmesini sağlarlar. 

Haberleşme, teknoloji veya gençlerle iletişim gibi konularda işleriniz varsa bu işlerinizi kesinlikle Çarşamba günü halletmelisiniz. Çünkü Çarşamba günü aslında haberleşmenin en doğru olduğu zamanlar olarak kabul edilmektedir. Gençlerle iletişiminizin hızlı, kusursuz ve doğal olmasını da isterseniz, Çarşamba günü bunlar için en uygun gündür. 

Çarşamba günü doğan kişilerin iletişim güçlerinin yüksek olduğu bilinir. Bundan dolayı da Çarşamba günü doğan bireyler gazetecilik, yazarlık veya basın gibi meslekleri seçmeye özen gösterir. Kısacası az önce bahsettiğimiz gibi doğduğunuz gün seçtiğiniz mesleği de doğrudan etkiliyor. 

Her ne kadar Netfilix'te yayınlanan Wednesday dizisindeki bir replikte 'Çarşamba günü doğanlar dertli olurlar' denmiş olsa da bu ifade sadece bir replik olarak kalabilir.

Doğduğunuz günPerşembe

Perşembe günü doğan bireyler, Jüpiter gezegeninin etkisi altındadır. Özellikle Jüpiter gezegenin etkisiyle duygusal olarak kendinizi daha rahat kontrol edebilir ve negatif enerjiden asla hoşlanmazsınız. Bu nedenle kendinizi negatif ortamlardan uzak tutmaya özen gösterirsiniz. 

Perşembe günü doğanlar, genel olarak ruhsal gelişime ve dini konulara önem verirler. Çevresindeki ahlakı üstün tutarak, yaşadığı her şeyi ahlak çerçevesinde değerlendirirler. Bunun dışında çevresine duyarlı ve merhametli olan bu kişiler, elindekileri koşulsuz paylaşmayı da severler. 

Doğduğumuz gün kişiliğimizi etkiler mi?

Negatif düşünceden hoşlanmayan bireyler, aşırı hassas ve dışa karşı oldukça duyarlıdır. Özellikle Perşembe günü doğan kişilerde sıklıkla görülen bu durum, bireylerin çevresinde olumsuz yönde kullanılmasına ve arkadaş çevresinde yanlış anlaşılmasına sebep olabilir. 

Eğitimine önem veren bu kişiler, araştırma yapmayı da oldukça severler. Hatta ilginçtir ki araştırma yapmak için doğdukları gün olan Perşembe gününü tercih ederler. Böylelikle içten içe daha doğru araştırma yaptıklarını ve hatta doğru kararlar alabildiklerini de düşünürler. 

Monotonluktan sıkılan ve hayatına devamlı renk getirme çabası olan kişilerin birçoğunun Perşembe günü doğduğu söylenir. Bundan dolayı da Perşembe günü doğan kişilerin yaşadıkları yerden kolay bir şekilde taşınma kararı aldıkları görülebilir. 

Doğduğunuz gün Perşembe ise bu gün doğan kişilerin diğer kişilere göre daha şanslı olduğu söylenir. Perşembe gününün hayırlı bir gün olması nedeniyle bugünde doğan kişilere şans ve hayır getirdiği düşünülür. Bu nedenle eğer Perşembe günü doğduysanız, hayırlı bir işe başlamak için mutlaka doğduğunuz günü tercih etmelisiniz. 

Doğduğunuz günCuma

Cuma günü, Venüs gezegeninin etkisindedir. Bu nedenle de Venüs gezegeninin yönelttiği enerji, Cuma günü doğan kişilerde sıklıkla görülür. Venüs gezegeni özellikle ilişkilere fazlaca önem verdiğinden, Cuma günü doğan kişilerde de ilişkilere önem verdiği görülür. Cuma günü doğanlar, duygusal yönüyle ilişkilerini yönlendirmekte ustadırlar. 

Cuma günü doğanlar, çevrelerinde sosyal ve aktif kişiler olarak bilinirler. Özellikle hemen karar verip harekete geçmeleri, onları sosyal yaşamlarında vazgeçilmez yaparlar.

Arkadaşlık, aile ve diğer ilişkilerine o kadar bağlıdırlar ki onları kırmaktan ve mahcup etmekten oldukça rahatsız olurlar. Bu nedenle onları mutlu etmek için ellerinden gelenleri de yaparlar.

Doğduğumuz gün kişiliğimizi etkiler mi?

Stresten, kavgadan ve negatif enerjili ortamdan hiç kimseyi takmadan uzaklaşırlar. Cuma günü doğanlarda bulunan bu özellik sayesinde enerjili daima genç ve aktif olmak isterler. Sorunları kafayı takmayı sevmezler. Bundan dolayı sorunlarını hemen çözüme kavuşturmayı ve hayatına devam etmeyi tercih ederler. 

Kendilerinin her şeyin en iyisine layık olduklarını düşünürler. Özellikle lüksü ve iyi yaşamayı kendine görev edinirler. 

Cuma günü doğanlar, hayatlarını hep daha iyi yöneltmek için güzel işler yapmayı tercih ederler. Çok nadirde olsa Cuma günü doğanlarda tembellik görülebilir. 

Cuma günü doğanlarda görülen diğer bir özellik ise hırslı olmalıdır. Bir hedefini gerçekleştirebilmek adına her şeyi yapabilir ve hedeften asla vazgeçmezler. Bu nedenle çoğunlukla bencil olarak nitelendirilirler. 

Cuma günü doğanlar genel olarak seyahat etmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi de severler. Özellikle hiç görmedikleri yerleri sıklıkla araştırır ve hatta orada olmak için gerekli adımları da atarlar. Bu nedenle Cuma günü doğan kişilerin sık sık seyahat ettiğini sizlerde gözlemleyerek, fark edebilirsiniz. 

Doğduğunuz günCumartesi

Cumartesi günü, Satürn gezegeninin etkisindedir. Satürn gezegeninin etkisiyle uzun süreli işlerin bugünde başlanıldığı önemli günlerden bir tanesidir. Bizim kültürümüzde tatil günü olarak bilinen Cumartesi günü aslında mitoloji de bambaşka bir durumu ifade etmektedir. Hiç düşündünüz mü, nikahların veya düğünlerin neden cumartesi olduğunu? 

Cumartesi günü, genellikle uzun süreli işlerin başlanıldığı özel günlerden bir tanesidir. Bir hayata adım atmak, bir işe başlamak cumartesi günü yapılması gerekir. Satürn gezegenine göre büyük sabır gerektiren işlere yönelmek, bugünde daha doğrudur. Bu nedenle de nikah törenleri veya düğünler, genellikle cumartesi günü yapılmaktadır. 

Doğduğumuz gün kişiliğimizi etkiler mi?

Cumartesi günü doğanlar genel olarak dayanıklı ve sabırlı insanlardır. Özellikle dayanıklı olmasından dolayı hayatlarında birçok zor durum onları yıkmak isteyebilir. Atlattıkları zor durumlar olsa da bu kişiler ayakta kalabilir ve sağlam kişiliklerini de böylelikle koruyabilirler. 

Yaptıkları işlerle övünmek için yaptıkları işlerin en iyisini yapmak isterler. Bu nedenle de bir işi yaparken, o işe tam olarak asılırlar. Yapamayacaklarına inanıyorlarsa o ise asla başlamazlar.

Bu nedenle cumartesi günü doğan kişiler aslında gerçekçidir. Doğru ve gerçek olanın peşinden giderler ve asla doğru olana leke sürdürtmezler. 

Prensipleri olan kişilerdir. Prensipleri konusunda asla taviz vermezler. Kendi sınırlarını çizen ve başkalarının sınırlarını da oldukça saygılı olan bu kişilerin, genellikle cumartesi günü doğduğu gözlemlenir. Çünkü onlar için prensip her şeydir. 

Cumartesi günü doğanlar, konuşmayı çok sevmezler. Sosyal çevrelerinde konuşmayı çok sevmedikleri için farklı söylemlere maruz kalsalar da aslında sohbet ortamlardaki konuyu önce kafalarında irdelerler. Eğer sohbet ortamlarında konuşulan konu mantıklarına uymazsa, o ortamda asla konuşmak istemezler. Bu nedenle de konuşmalarda ki küçük ayrıntılara sıklıkla takılırlar. 

Doğduğunuz günPazar

Pazar günü, “Sunday” olarak bilinir. Yani Güneş anlamına gelen Sunday, Pazar günü ile doğrudan ilişkilidir. Güneş günü olarak bilinen Pazar günü, kültürümüzde her ne kadar tatille özdeştirilse de aslında bu durum yanlıştır. Çünkü Pazar günü mitoloji de oldukça verimli günlerden bir tanesidir. 

Kariyer basamaklarını teker teker tırmanabileceğiniz ve iyi bir hedefe ulaşabileceğiniz Pazar günüyle, sizde kariyerinizde yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Bu nedenle Pazar günü verimli bir gün olarak bilinir. Enerji isteyen konuların bu günde yapılması ise en doğru olanıdır. 

Doğduğumuz gün kişiliğimizi etkiler mi?

Pazar günü doğanlar, aslında doğuştan liderlik özelliklerini karakterlerinde taşırlar. Liderliklerini ortay koymayı seven, daima yükselen bir grafik çizen bu bireylerde genel olarak önde olma özelliği görülür. Önde olmak onlar için her şeydir. Bu nedenle asla geri de olmayı kaldıramazlar. 

Yönetmeyi kendilerine hak görürler. Bundan dolayı da yöneticileri incelediğinizde birçoğunun Pazar günü doğmuş olduğunu görebilirsiniz. Özellikle yönetim konusundaki başarılarını asla tartışmaya açmazlar. İş ve kariyer hedefleri onlar için her şey olduğundan çoğunlukla iş ve kariyer hedeflerinden mutlu olurlar. 

Yeni ve parlak düşünceleri ortaya koyan bireylerin, Pazar günü doğduğunu görebilirsiniz. Özellikle anlamlı tavırları ve konuşmalarıyla kendilerini sosyal bir ortamda kolayca belli edebilirler. Bundan dolayı da kalabalık ortamlarda parlamayı kendilerine görev edinirler. 

İletişim becerileri diğer günlerde doğanlara göre oldukça iyidir. Kendilerini ön planda tutmayı seven bu kişiler, genellikle iletişimlerine oldukça önem verirler. Karşısındaki kişiyi oldukça kolay ikna edebilir ve hatta incelikleriyle karşıdaki kişiyi kolay bir şekilde etkileyebilirler.

Çevrelerinde bulunan arkadaşa, eşe, aileye veya çocuğa karşı korumacı bir tavırla yaklaşır. Baba gibi koruyup kollayan bu kişilerin özelliklerinde otoriteyle de karşılaşılmaktadır. Genellikle Pazar günü doğanların karakteristik özelliklerinde görülen bu bireyler, kendilerinde çevrelerine karşı büyük bir sorumluluk hissederler. 

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu