GüzellikMakyaj

Dudakları Daha Dolgun Göstermek İçin 10 Yöntem

Dolgun dudak demek çekici dudak demek. Bu dudakların da modası asla eskimiyor.

Evde kolayca uygulayabileceğiniz ve sizi hemen daha çekici ve dolgun dudaklara kavuşturacak yöntemleri sizler için derledik. Haydi gelin içeriğimizin devamına geçelim.

Dudaklarınızı düzgünce temizleyin.

Dudaklarınızı dolgunlaştırmadan önce ilk yapmanız gereken şey dudaklarınızı temizlemek. Dudaklarınızı ölü derilerden arındırmanın en etkili ve kolay yolu peeling yapmaktan geçiyor. Dudaklarınıza iyi bir peeling uyguladıktan sonra pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Dudak maskesi uygulayın.

Uygulayacağınız bu maskeyle dudaklarınız daha temiz ve nemli olacak. Bu maske çeşidi pek bilinmiyor ancak dudak maskeleri dudaklarınız için mükemmel bir bakım sunuyor. Kuruyan dudaklar için bir besleyici bakım şart. Bu da dudak maskesi oluyor.

Dudaklarınızı nemlendirin.

Dudaklarınıza peeling yaptıktan sonra güzelce bir nemlendirmeniz gerekli. Peeling ile ölü deriden arındırdığımız dudaklarımıza nemlendirici uygulayarak tüyolarımıza geçebiliriz.

Dudak kalemini taşıralım.

Dudaklarımızı büyük göstermenin en kolay kolu dudak kalemini taşırmaktan geçiyor. Dudak kalemini tam olarak dudak çizgisinden sürerseniz dudağınız olduğu gibi görünecektir. Fakat küçük taşırmalar ile birlikte dudaklarınızı istediğiniz büyüklükte göstermeniz mümkün olur.

Lip Gloss sürebilirsiniz.

İnce bir dudağa sahipseniz onu dolgunlaştırmak için lip gloss kullanmak güzel bir çözüm olabilir. Ruj yerine kullanabilirsiniz. Çünkü lip glosslar rujlara göre dudakları daha dolgun gösterme yeteneğine sahip.

Kapatıcı yardımıyla dudak çizgisini yok edebilirsiniz.

Dudağınızın çizgisini yok ederek dudaklarınızın inceliğini gizleyebilirsiniz. Daha dolgun bir dudak görünümü vermek için ise kendi çizginizi kendiniz oluşturabilirsiniz.

Seçtiğiniz renkler çok önemli.

Bazı renkler dudakları daha dolgun gösterirken bazıları ise daha ince gösterebiliyor. Nude renkler dudakları büyük gösteren renklerden. Eğer büyük dudak görünümü istiyorsanız nude renkleri daha çok tercih etmelisiniz.

Beyaz kalem kullanabilirsiniz.

Bu yöntem, profesyonellerin en çok tercih ettiklerinden. Dudaklarınızın yay kısmına ve alt dudağınızın altına beyaz kalem uygulaması yaparak istediğiniz dudaklara sahip olabilirsiniz. Eğer koyu cilde sahipseniz ten rengi tonları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Makyaj artistlerinin çok sık kullandığı bu yöntem ile dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

Aydınlatıcı kullanabilirsiniz.

Dudaklarınıza aydınlatıcı uygulaması yaparak istediğiniz dolgun görünüme kavuşabilirsiniz. Özellikle de dudakların ortasını aydınlatmak istediğiniz dudaklara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Ombre dudak uygulaması yapabilirsiniz.

Ombre dudaklar son zamanlarda yapılan popüler uygulamalardan biri. Bu dudaklar güzel görünmenin yanında dudakların büyük görünmesini de sağlıyor. Dudaklarının daha büyük görünmesini isteyenlerin yapması gereken şey dudağın iç kısmına koyu renk sürerken dışa doğru daha açık bir ton sürmek. İşte ombre dudaklar hazır!

Peki ya sizin tercih ettiğiniz daha farklı bir yöntem var mı? Haydi gelin yorumlarda buluşalım ve hep birlikte öğrenelim!

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu