GüzellikManşetSaç BakımıSorumluluk

Sürdürülebilirlik ve Dünyaya Saygı Duruşu

ELLE Green X Aveda etkinliği, dünyaya özen gösterme misyonuna sahip saç bakım markası Aveda’nın ana sponsorluğunda 30 Kasım’da Mandarin Oriental, Bosphorus’da gerçekleşti.

Sürdürülebilirlik, döngüsel ve yavaş moda, iklim dostu beslenme, çevre dostu & vegan koleksiyon ve ilgi çekici projelerin konuşulduğu ELLE Green X Aveda etkinliğinde, alanında uzman isimler ve özel konuklarla paneller ve söyleşiler gerçekleşti.

Sürdürülebilirlik ve Dünyaya Saygı Duruşu
Aveda deneyim alanı etkinliğin en ilgi çekici noktalarından biri oldu

Aveda’nın “Dünya’ya Saygı Duruşu” panelinde ise markayla aynı değerleri paylaşan, sürdürülebilirlik alanında öncü ve önemli çalışmalara imza atmış oyuncu Bige Önal, ayurveda ve wellbeing uzmanı Ebru Şinik, dijital içerik üreticisi ve marka kurucusu Nur Bilen Yavuzer ve hayvan hakları aktivisti ve sunucu Tanem Sivar bir araya geldi.

Aveda Marka Müdürü Emre Genç’in moderatörlüğünü üstlendiği bu panelde “Sorumlu Üretim ve Sorumlu Paketleme”, “Hayvan Hakları ve Veganlık”, “Suya ve Gezegene Saygı”, “Temiz İçerik ve Doğal Bileşenler” konularına değinildi. 

Panellerin ardından kendi alanlarında gezegeni, doğayı, canlıları koruyan ve bu yönde topluma ilham veren beş isme ELLE Green Awards x Aveda Ödülleri takdim edildi. 
Sürdürülebilirlik ve Dünyaya Saygı Duruşu
İpek Ersavaş

Estée Lauder Şirketleri Türkiye Genel Müdürü İpek Ersavaş ve ELLE Türkiye Yayın Direktörü Melda Narmanlı Çimen tarafından, Sürdürülebilirlik Güzellik Ödülü Şevval Sam’a, Vegan Koleksiyon Ödülü Mianqa markası kurucusu Zeynep Akman’a, İklim Dostu Koleksiyon Ödülü Mavi markası “Mavi Hemp Denim” koleksiyonu için Serpil Berkan‘a, Toplumsal Duyarlılık ve Doğa Dostluğu Ödülü NurBilen Yavuzer’e, Hayvan Dostu İş İnsanı Ödülü ise SemtPati Projesi ile İpek Kıraç’a verildi.

Farkındalığın eğitimle mümkün olduğuna inanan Aveda, ödül alan her değerli isim adına Yuvam Dünya Derneği’nin genç öğrenciler için gerçekleştirdiği İklim Şampiyonları Eğitimi projesine aktarılmak üzere bağışta bulunacağını duyurdu. 

Aralarında Feryal Gülman, Meriç Aral, Özge Ulusoy, Yasemin Öğün, Mihre Mutlu, Asena Sarıbatur, Hande Taşer, Ece Vahapoğlu, Aret Vartanyan ve Aslı Jackson isimlerinin de bulunduğu bu anlamlı etkinlikte, misafirler Aveda’nın özel deneyim alanında Aveda uzmanları ve eğitmenleri eşliğinde saç analizi yaptırdı. Markanın %100 vegan & doğal türevli ürünlerini deneyimleme fırsatı yakalayan davetliler gün boyunca çevresel sürdürebilirlik amacıyla çalışmalarını sürdüren Aveda’nın anlamlı projeleri hakkında da bilgi aldılar. 

Editörün Notu: Etkinliğin en önemli konuşmacılarından biri Roman markasının sürdürülebilirlik çalışmalarını derin bilgisiyle aktaran Suzan Toplusoy, diğeri ise iklim krizi için çaba gösteren Yuvam Dünya Derneği adına katılan Kıvılcım Pınar Kocabıyık oldu. İlham veren ve yüreklere dokunan paylaşımları dikkat çekiciydi.

Erkan Güzel

Ankara Üniversitesi D.T.C.F Sinoloji bölümünden mezun oldu. Shanghai Fudan Üniversitesinde tamamladığı yüksek lisansının ardından uzun yıllar yurtiçinde ve yurtdışında yerel ve global markalar için pazarlama bölümlerinde görevler üstlendi.Estetica Dergisi, hairist.com.tr ve Güzelliğin Peşinde Gazetesi ile güzelliğin peşinde.Ortaokul yıllarından bu yana sevdiği yayıncılığa 'iyilik güzelliktir' sloganıyla devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu