Testler

Duygusal Biri Misin yoksa Duygusuz Mu?

Haydi kızlar toplanın! Vermiş olduğunuz cevaplara göre duygusal biri misiniz yoksa duygusuz mu? Öğrenmek için başlayalım!

Evet başlayalım. Arkadaşın bir anda yanında ağlamaya başladı. Hemen bir bahane bulup ortamı terk eder misin?

GP Yeni Gorsel Boyut 2023 06 22T111436.232

Birinden ayrılırken direkt olarak yüzüne neden ondan ayrıldığını ve kötü özelliklerini söyler misin?

GP Yeni Gorsel Boyut 2023 06 22T111635.110

Sana bir haksızlık yapıldı ve yıllar sonra bu kişi karşına çıktı. İntikam alır mısın?

GP Yeni Gorsel Boyut 2023 06 22T111943.146

Arkadaş grubunda çoğunluğun istekleri mi olur yoksa genelde senin isteklerin mi?

GP Yeni Gorsel Boyut 2023 06 22T112331.140

Karşında işten çıkarılmış biri var. Bu kişiyle kendini üzmemesi için bir konuşma yapar mısın?

GP Yeni Gorsel Boyut 2023 06 22T112720.795

Sevdiğin kişiyle evleneceksin ancak en yakın arkadaşının da aldatılmasına göz yumacaksın. Yapar mısın?

GP Yeni Gorsel Boyut 2023 06 22T113105.155

Geldik son soruya... Arkasından konuştuğun birinin yüzüne güler misin?

GP Yeni Gorsel Boyut 2023 06 22T113516.443

Duygusal Biri Misin yoksa Duygusuz Mu?
Sen duygusuz birisin!

GP Yeni Gorsel Boyut 2023 06 22T110638.338

Anladığım kadarıyla sen, duygularını önemsemeyen ve başkalarının yaşadıklarına ya da senin yaşayacaklarına aldırmayan birisin. Hayatının, endişelenip üzülerek geçmesini istemeyen biri olduğun için, yaşadıklarını önemsemiyor ve sanki hiç yaşanmamış gibi davranıyorsun. Mutsuz insanlardan hoşlanmıyor, başkalarının dertlerini dinlemekten keyif almıyor ve dert anlatılan her ortamdan uzaklaşıyorsun. Hayatta kötüleştiğine inandığın herhangi bir enerjiye sahip ortamda bulunmaktan kaçınıyorsun. Duygularına izin verme konusunda isteksiz birisin. Bazen üzülüyor, hatta ağlamak istiyor olabilirsin, fakat bunu içinde tutmak için kendine engel oluyorsun. Duygularını kimseye göstermek istemeyen birisin. Kendini korumak adına başkalarını incitebilirsin. Bu nedenle, seni suçlayan bir kişiyi tolere edemiyorsun. Eğer bir şeyler yolunda gitmiyorsa ve mutsuzluk veriyorsa, umursamadan ondan vazgeçebiliyorsun. Bu yüzden ayrılıklar veya sona eren şeyler sana acı vermiyor. Eğer her şey mükemmel olsaydı, sonuç olarak ayrılık yaşanmazdı. Kendi hayatını kendine göre yaşayan birisin. Başkalarının duygularını dikkate almıyor ve sadece kendi isteklerini takip ediyorsun.
Sen duygusal birisin!

GP Yeni Gorsel Boyut 2023 06 22T111027.829

Anladığım kadarıyla duygusal birisin ve duygusuz olma seçeneğin yok, çünkü her zaman duygularını ifade etmeyi tercih etmişsin. İçinde biriken hislerin olmasını istemiyorsun. İyi ya da kötü bir şey yaşasan bile hemen birine anlatma gereği duyuyorsun. Duyguların sana yön veriyor. Mutlu olduğun yerde olmak istiyorsun ve hayatını buna göre yönlendiriyorsun. Başkalarını dinlemekten keyif alabilirsin. İnsanların acılarına ve mutsuzluklarına yardım etmek için çaba harcamak istersin. Herkesin elinden tutmaya çalışan birisin. Bu özelliğin seni bazen yıpratsa da aslında kendini mutlu hissettiğinde mutlu olan birisin. Birisi karşında ağlarken sen hayatına devam edemiyorsun. Güldürmek ve iyi hissettirmek için oradasın. Genellikle hayatın akışına kapılıyorsun. Bu akışı bozduğunda bir şeylerin ters gittiğini fark ediyorsun. Duygularına engel olduğunda her şey tersine dönüyor. Kendini duygulara teslim ettiğinde ise bir şekilde mutluluğu buluyorsun. Hem duygusal hem de hassas birisin. İstesen de kötü ve acımasız biri olamazsın. Ne kadar istesen de içten bunu yapamazsın ve her zaman doğru olanı ve sana uygun olanı yaparsın.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu