Saç BakımıAlışverişGüzellikManşet

Dyson: Airstrait Saç Düzleştirici ile Tanışın!

Dyson, 11 Mayıs’ta New York’ta tanıttığı yeni teknolojisiyle sıcak plakalar veya ısı hasarı olmadan farklı saç tiplerini ıslaktan kuruya düzleştirmenin yeni bir yolunu kullanıcılara sunuyor.

Dyson Airstrait saç düzleştirici, güçlü ve odaklanmış bir hava akımıyla aynı anda saçı hem kurutuyor hem de düzleştiriyor. Kolay bir şekilde pürüzsüz, parlak, doğal ve düz bir stile hızlıca ulaşmanızı sağlıyor.

Her zaman gündelik hayatı değiştirecek teknolojileri geliştirme arzusuyla hareket eden James Dyson, sıcak plakalar ve ısı hasarı olmadan hava akımıyla ıslaktan kuruya düzleştirme sağlayan Dyson Airstrait saç düzleştiriciyi tanıttı.

Farklı saç tipleri için tasarlanan bu ürünle kullanıcılar, saçlarının gücünü ve sağlıklı görünümünü korurken, doğal ve düz bir stil elde edebiliyorlar. Saç telleri, açısı hassas bir şekilde ayarlanmış yüksek basınçlı hava akımlarının aşağıya ve saça doğru itildiği iki kol tarafından tutulurken; saçlar tek bir makineyle aynı anda hem kurutulup hem de düzleştirilebiliyor.

Kurucu ve Baş Mühendis James Dyson ürüne ilişkin açıklamasında, “Güçlü hava akımının nasıl kontrol edileceği konusunda bilgi sahibi olmak, Dyson Airstrait saç düzleştiricinin performansı için çok önemli. Son 25 yılda edindiğimiz uzmanlık, sıcak plakalar ve ısı hasarı olmadan ıslaktan kuruya düzleştirebilen bir saç bakım teknolojisi sunmamızı sağladı. Dyson Airstrait saç düzleştirici, insanların düzleştiricilerde sevdiği kullanım kolaylığını yüksek hızlı hava akımlarıyla sunarak zamandan tasarruf sağlıyor, saçın gücünü koruyor ve kullanıcılarımızın her gün doğal ve düz bir stil elde etmelerine olanak veriyor.” diyor. 

Ürüne İlişkin Önemli Bilgiler

Hava Akımı ve Kontrollü Hava Çıkışı

Makinenin kolları boyunca iki adet 1,5 mm açıklık bulunuyor. Hava bu kanallarda hızlandırılarak aşağı doğru iki yüksek hızlı hava akımı oluşturuyor. 45 derecelik bir açıyla yansıtılan bu akımlar, odaklanmış tek bir hava akımı yaratmak üzere birleşiyor ve saçı kuruturken kontrollü bir şekilde düzleştirmek için aşağı doğru bir güç oluşturuyor. Bu yönlendirmeli hava akımı, pürüzsüz ve parlak bir görünüm için saç tellerinin hizalanmasına yardımcı oluyor.

Şekillendirmenin Arkasındaki Bilim

On yılı aşkın süredir saç şekillendirme bilimi üzerine araştırmalar yapan Dyson, Güzellik/Kişisel Bakım kategorisinde araştırma ve teknoloji geliştirmeyi hızlandırmak için yarım milyar sterlinlik yatırım yapıyor. Mühendislerimiz saçın yapısından hava akımı dinamiklerine kadar her şeyi detaylı bir şekilde incelerken; termal, mekanik ve kimyasal hasarları ile bunların saç sağlığı üzerindeki etkilerini de araştırıyorlar. 

Saç stilinizi değiştirmek için her bir saç telindeki hidrojen bağları ısı veya nem sayesinde kırılmalı, yeni bir şekil almak üzere sıfırlanmalıdır. Islak saçı güçlü hava akımıyla şekillendirme, yüksek ısıya daha az ihtiyaç duyulmasını sağlarken, saçlardaki uçuşma ve elektriklenmeyi azaltıyor; saçın doğal parlaklığını koruyor.  

dyson

Doğal olarak su tarafından zayıflatılan bu bağlar, ıslak saçlarda daha esnek hale geliyor ve saç kurudukça aşırı ısı kullanılmadan sıfırlanabiliyor. Dyson, yeni ürünüyle optimum düzeyde ısı ve kontrollü hava akımı kullanarak saçı şekillendirmeyi başarıyor. Hava ile şekillendirme, hacim ve hareketi korurken düz stillerin oluşturulmasına olanak tanıyor. Saç kuruduktan ve hizalandıktan sonra, bağlar farklı şekillerde sıfırlanarak şekillendirilen saçı sabitliyor.

Dyson Hyperdymium Motor

Dyson Airstrait saç düzleştirici, Dyson’ın Saç Bakım teknolojilerinin kalbinde yer alan ve özel olarak tasarlanan Hyperdymium motordan güç alıyor. Küçük ve hafif Hyperdymium motor, saçı ıslak haldeyken aynı anda kurutmak ve düzleştirmek için gereken hava akımını üretecek kadar güçlü çalışıyor. 13 kanatlı pervanesi dakikada 106.000 devir sayısına kadar dönerek saniyede 11,9 litreden fazla havayı makineden geçiriyor. Bu, saçı kururken düzleştirmek için yeterli olan 3,5kPa’ya (Kilo Pascal: Bir basınç birimi) kadar hava basıncı üretiyor. Makinenin gövdesine sığacak kadar küçük olan 27 mm’lik motor, güçten asla ödün vermiyor.

Akıllı Isı Kontrolü

Diğer tüm Dyson Saç Bakım teknolojilerinde olduğu gibi, Dyson Airstrait saç düzleştiricide de akıllı ısı kontrolü bulunuyor. Cam termistörler, ısı hasarını önlemek ve saçın doğal parlaklığını korumak için hava akımının sıcaklığını saniyede 30 kez ölçüyor. Bu veriler, ısıtma sistemini düzenleyen mikroişlemciye gönderiliyor ve hava akımının gereken sıcaklığı aşmamasını sağlıyor.

İki Şekillendirme Modu ve Sıcaklık Kontrolü

Dyson Airstrait saç düzleştirici, ‘Islak’ ve ‘Kuru’ şekillendirme modlarına ve stilinizi sabitlemek için ‘Soğuk Hava’ moduna sahip. ‘Islak’ ve ‘Kuru’ modlar, en iyi sonuçlar için özel ısı ve hava akımı kombinasyonuyla önceden ayarlanmıştır. ‘Islak’ modda; 80°C, 110°C ve 140°C olmak üzere üç ısı ayarı arasından seçim yapabilirsiniz. ‘Kuru’ modda ise 120°C veya 140°C arasında seçim yapabilir veya bir üst mod olan “Boost” modunu seçebilirsiniz. Hava akımı kontrolü için düşük hız ve yüksek hız olmak üzere iki hız ayarının yanı sıra soğuk havayla sabitleme ve saç diplerini kurutma modu da bulunuyor. Dyson Airstrait saç düzleştirici ilk olarak Amerika, Kanada ve Meksika’da satışa sunuluyor. 

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu