AlışverişTeknoloji

Elimiz, Ayağımız: En Beğenilen Robot Süpürgeler

Her gün işe gidip gelmek zaten başlı başına yorucu. E buna bir de yemek, belki çocuk gibi faktörler eklendiğinde daha da yorucu hale gelebiliyor. Peki ya temizlik? Bir kurtarıcıdan bahsedeceğiz bugün. Robot süpürgeler! Haydi en çok kullanılan ve beğenilen robot süpürgelere birlikte göz atalım.

Robot süpürgeler günümüzde tam bir vazgeçilmez hale geldi. Bazılarımız çoktan almış olsak da, bazılarımız da hala araştırma sürecinde. İşte tam da bu yüzden sizler için en beğenilen robot süpürgeleri derledik.

1. Xiaomi Mi Robot Vakumlu Mop 2 Pro

xiaomi mi robot vacuum mop 2 pro

Xiaomi Mi Robot Vakumlu Mop 2 Pro, 2022 yılında tamamen yenilenmiş ve klasik bir tasarıma sahiptir.

Yüksek frekanslı sonik titreşime sahip paspasıyla zor lekeleri kolayca temizleme özelliğine sahip.

Yeni nesil LDS lazer navigasyonuna sahiptir. Bu da, gece karanlığında temizleme rotasını hızla tamamlama ve haritalama yapmasına yardımcı olur. Nereye götürürseniz götürün tamamen kendi kendine konumlanır ve bir çok katı haritalandırma yapabilir.

Pili büyük hacimlidir ve 5200mAh’tır. 3000Pa’lık emiş gücüne sahip olan bu robot süpürge, yüksek emiş gücüyle 150 m2 bir evi rahatlıkla temizleyebilir.

Kullanıcı Yorumu

Ürün siparişimiz üzere çok kısa sürede elimize ulaştı. Kendinize yapacağınız en büyük iyilik diyebilirim her şeyiyle dört dörtlük özellikle 3000PA oluşu mükemmel. Gecenin karanlığında evimin haritasını çıkartıp temizliğe başladı.2022 model yeni cihaz tereddüt ederek aldık ama iyi ki de almışız son teknoloji. Alanlara şimdiden hayırlı olsun.

2. Fakir Roberts Rs 770

fakir robert rs 770

Fakir Roberts Rs 770, 5200 mAh bataryaya sahiptir ve 120 m2 kullanım alanını rahatlıkla temizleyebilir. 4000 Pa’lık bir vakum gücüne sahiptir. Bu akıllı robot süpürge, 4 farklı silme ve süpürme fonksiyonuna sahiptir.

Toz haznesi 450 ml, su tankı kapasitesi ise 250 ml.’dir.

Pek çok haritalama özelliğine, engel tanımayan güçlü temizliğe ve Türkçe akıllı ses teknolojisine sahiptir.

Kullanıcı Yorumu

Ürün çok güzel ve haritalandırmayı gayet başarılı bir şekilde yapıyor. Engel aşma konusunda da beklediğimden daha iyi bir performans gösteriyor. 120 m2 lik 3+1 evi 2 saate yakın bir sürede haritalandırdı. Sadece kullanmaya başlamadan önce uygulama içerisindeki haritayı kaydet bölümünü açmanız daha iyi olacaktır yoksa yaptığınız işlem boşa gidebilir. Gördüğüm tek eksi yanı ise haritalandırma yapıldıktan sonra silme işleminde halıları işaretleyerek o bölgelerde sadece süpürme yapmasını sağlanabiliyor ancak 4 adetten fazla halı bölgesi seçilemiyor. Ama bu sıkıntı da uygulamaya gelecek bir güncelleme ile düzeltilebilir.

3. Roidmi Eve Plus Akıllı Çöp İstasyonlu Robot Vacuum & Mop Süpürge

roidmi eve plus akilli cop istasyonlu robot vacuum

Roidmi, akıllı toz boşaltma ünitesiyle ön plana çıkmakta.

Roidmi akıllı robot süpürge, 2700Pa vakum gücüne ve 5200mAh bataryaya sahiptir.

4. nesil lazer sistemine sahiptir. Bu da hassas tarama ve haritalandırma konularında sizi bir üst seviyeye taşır. Aynı zamanda derinlik algılamasına sahiptir. Temizlik esnasında merdiven gibi yüksek yerlerden düşmeyi olanaksız kılar.

En başarılı özelliklerinden biri ise bulunduğu zemine göre vakum gücünü kendisi otomatik olarak ayarlar. Ayrıca 2 cm’lik engel tırmanma becerisine sahiptir. Bu sayede eşikleri sorunsuz bir şekilde tırmanabilir.

Ürünün yüksekliği ise 9.8 cm’dir.

Kullanıcı Yorumu

Ürünü 2 aydır kullanıyorum evdeki en büyük yardımcım, kedilerimden dolayı tüy ve kum olduğu İçin her gün temizlik yapıyordum. Halı üzerindeki çekim gücü gerçekten çok iyi ve iki kenar fırçası olması çok avantajlı, paspaslaması güzel ama ıslak zeminlere geçişlerde halı kenarlarını birazcık ıslatıyor. Türkçe programda kullanılabilmesi büyük bir kolaylık, istediğin bölgeyi yada odayı temizletmek, girmesini istemediğiniz yere engel koyarak da telefonunuzdan çok basitçe halledebiliyorsunuz. Çöp torbası hala dolmadı sık sık değiştirmeye gerek kalmıyor. Evim 110 metrekare şarjı%100 ile başlayıp %60 ile temizliği bitirip şarj yerine dönüyor. (paspaslama yaptırmadan) Yani şarjı çok iyi gidiyor rahatlıkla temizlik yaptırabilirsiniz. Sağa sola çarpmıyor yavaş yavaş dokunarak geçiyor eşyalara ya da köşelere. Giremediği temizleyemediği yerleri birçok açıdan deneyip temizlemeye uğraşıyor

4. Anker Eufy Robovac 11s

anker eufy robovac 11s

Anker Eufy Robovac 11s, hepa filtrelidir ve yüksek emişe ve 1000Pa vakum gücüne sahiptir.

1.5 saat çalışma süresine ve kenar, soft, maksimum temizleme modlarına sahiptir. Düşmeyi ve çarpmayı önler.

Bana sadece süpürsün yeterli, paspasa gerek yok derseniz bu ürün sizin için uygun olacaktır.

Kullanıcı Yorumu

Emiş gücü çok iyi hiçbir yeri atlamadan süpürüyor elim ayağım oldu.

5. Tefal X-Plorer Serie 75 Mop

tefal x plorer serie 75 mop

Tefal akıllı robot süpürge, tam bir hayvan dostu olarak biliniyor. Oda, bölge, nokta ve yasaklı bölge olarak 4 farklı temizlik seçimine sahiptir.

Yüksek güvenilirliğe sahip navigasyon, gelişmiş lazer teknolojisi ile haritalandırma konusunda çok başarılıdır.

Ulaşılması zor bölgeler ve köşeler için iki adet yanal fırçaya sahiptir. Ayrıca evcil hayvan tüyleri için turbo fırçası vardır.

Kullanıcı Yorumu

Bayadır kullanıyoruz öncelikle evin haritasını çıkartmak istiyosanız kesinlikle eco ayarında başlatın yoksa ilk kullanımlarda şarjı hızlı bitiyor. Çekme kuvveti çok iyi özellikle en yüksek ayarda çekince evi 2 gün idare ediyor. 70-80 metrekarelik alanı en yüksek ayarda 45-50 dakikada süpürüyor. Bazen bazı noktaları süpürmüyor onları tekrar nokta seçme bölümünden ayarlayabilirsiniz. Mop kısmını takınca normalde süpürürken girdiği yerlere de bazen giremiyor ve kendini oraya defalarca vuruyo bunun sebebini hala anlamadık. Suyunu biraz halılara da veriyor ama sırılsıklam yapmıyor tabii ki de. Sadece üstünden geçerken hafif nem bırakıyor. Biz suyuna sirke de ekliyoruz evin enerjisini temizlesin diye. Bide kapı arkalarını falan elinizle almanız gerekiyor maalesef. Yani çok ayrıntılı temizlik yapmıyor normal olarak ama beklentimiz bu yöndeydi zaten ve karşıladı da. Tavsiyemdir.

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu