Saç BakımıGüzellikManşet

En Trend Saç Kesim Modeli: “Curtain Bangs”

Bu yaz sezonuna yeni bir başlangıç yapmak isteyen, en yeni trendleri takip eden modern ve stil sahibi kadınlar işe saçlarından başlıyor.

970’lerin kesimi olan Türkçe adıyla ‘‘Perde Kahkül’’, dalgalarla hareket kazanan nostaljik katlar ve perçemli kesimler en trend haliyle karşımıza çıkıyor.

Her zaman kadının en etkili silahı için Saç Tasarım Uzmanı Erkan Uzelli, 2023 sezonunun trend modasını anlatıyor.

Saç Tasarım Uzmanı Erkan Uzelli
Erkan Uzelli

Yaz sezonunun yaklaşması ile birlikte 2023 yılının modası da konuşulmaya başlandı. Daima bakımlı ve stil sahibi görünmek isteyen kadınlar, sahilde, havuz başında, düğünlerde ve buluşmalarda ne giyecekleriyle, saçlarını nasıl yapacaklarını önceden planlıyor.

Bu sezon omuza değen ve uzunluğu en az gözlere kadar uzanan kahküller ile yeni bir tarza hakim olacağını belirten Tasarım Uzmanı Erkan Uzelli, yenilenmek için doğru zamanın olduğunu söylüyor.

Ufak Değişiklikler ile Büyük Farklar!

Farkında olmasak da hepimiz zaman zaman değişikliklere ihtiyaç duyarız. Biraz farklılık arayan herkesin ilk tercihi olarak karşımıza çıkan Curtain Bangs’in kullanımı ve şekillendirmesinin de oldukça kolay olduğunu belirten Erkan Uzelli, ‘‘Boyut katan, yüz şeklini belirginleştiren, hacimli görünmesini sağlayan bu model ile modunuzu yükseltmek oldukça basit. Ufak bir değişiklik gibi görünse de boylara uzanan hafif katlarla bambaşka bir havaya girebilirsiniz. Bana kahkül yakışmaz diyenlere bile uygulanabilir.

saç

Çünkü Curtain Bangs, diğer kahkül modellerine göre kullanması oldukça basit bir model. Yüzün orta kısmından başlayarak kaşlar, gözler ve elmacık kemiklerinin üzerine çapraz düşen tutamları her yüz şekilleri için oldukça idealdir. Eğer değişimin dozunu biraz daha arttırmak isterseniz highlight uygulaması ile boyutlandırabilir ve hacimli bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.’’ dedi.

Saçlar artık hem doğal hem de bakımlı!

Değişimin her zaman iyiye işaret olduğunu ve yenilenmiş enerjinin size uğurlu kapılar açacağına inanıyorsanız, sağlıkla parlayan bakımlı saçlar üzerinizdeki en görkemli aksesuardır. Herkesin saç tipi farklıdır ve hiçbir saç tipi kötü değildir. Yalnızca bakım ihtiyacı farklıdır.

Eskiden doğal ürünler kullanırken günümüzde saçlara sürülen kimyasallar büyük zarar vermektedir. Bu nedenle ihtiyacı olan bakım ve canlılığı verebilecek bakım yağları kullanımının önemli olduğunun altını çizen Uzelli, ‘Özellikle argan yağlı karışımların, beslediği ve bakımsız görünümünden kurtardığını biliyoruz. Bu yağların uygulanması hem çok pratik hem de doğal bir çözüm sunmakta.” ifadelerini kullandı.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu