SanatManşet

ENGIN Yoğun İlginin Ardından 1 Mart’ta da Zorlu PSM’de!

Saykedelik gitar melodileri ve karmaşık ezgileri bir araya getiren, Barış Manço ve Cem Karaca’dan aldığı ilhamla günümüz müziğini farklı bir boyutta ele alan ENGIN’in, 2 Mart akşamı için Zorlu PSM’de vereceği konserin biletleri tükendi. Yoğun ilgi sebebiyle ENGIN,  1 Mart’ta da konser verecek.

Mannheim kökenli grup ENGIN, müzik dünyasına farklı bir perspektif kazandıran isimlerle dolu bir kadroya sahip. Vokal ve gitarda Engin Devekıran, davulda Jonas Stiegler, bas gitarda ise David Knevels ile bir araya gelen grup, usta sanatçılar Barış Manço ve Cem Karaca gibi isimlerden ilham alarak kendi benzersiz tarzlarını yaratıyor.

1709058127 Zorlu PSM ENGIN POST

ENGIN, saykedelik müziğe getirdiği farklı boyutlarla dikkat çekiyor. Grup, “Kiosk Yüksek”, “Echt” ve “Merhaba Montag” gibi sevilen şarkılarını PSMLoves2Gather konser serisi kapsamında 1 Mart ve 2 Mart tarihlerinde Zorlu PSM %100 Studio’da seslendirecek.

Engin Devekıran’ın önderliğinde kurulan grup, 1960’larda Almanya’ya göç eden bir misafir işçi çocuğunun oğlu olarak müzik dünyasına adım attı. Anadolu Rock müziğine olan ilgisiyle tanınan Engin, Pink Floyd, The War On Drugs, Altın Gün gibi gruplardan ilham alarak kendi tarzını oluşturdu.

Mayıs 2023’te ilk albümleri “Nacht”ı piyasaya süren ENGIN, kültürel zenginlikten beslenip kendi tarzlarında bir araya getirerek müziğe yeni bir soluk getiriyor. Grubun, PSM Loves2Gather konser serisi kapsamındaki performansı, 1 Mart Cuma ve 2 Mart Cumartesi akşamı saat 21.30’da Zorlu PSM %100 Studio’da müzikseverleri bekliyor. Bu etkileyici konser, ENGIN’in müziğini keşfetmek ve sahne enerjilerini deneyimlemek isteyenleri unutulmaz bir geceye davet ediyor.

Son yazılarımızı incelemek ister misiniz?😍👇

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu