Saç BakımıGüzellikManşet

Erkekler Saç Bakımını Nasıl Yapmalı?

Kadınlar için saçları çok önemlidir. Kuaförde saatlerce zaman geçirmek onlar için bir çeşit terapi gibidir. Saç bakımı için pek çok bakım ürünü kullanırlar hatta bazen de doğal maskeler denerler.

Peki ya erkekler? Erkekler saç bakımında hangi ürünleri kullanmalı? İşte tüm bu soruların cevabını sizler için araştırdık ve derledik. Haydi gelin içeriğimizin devamına geçelim.

Erkekler şampuan konusunda kadınlara oranla çok daha şanslılar. Piyasada bulunan pek çok şampuan erkek saç bakımı için uygundur.

Erkekler Saç Bakımını Nasıl Yapmalı?

Erkeklerin saçları genel olarak yağlanmaya meyillidir ancak saçları kısa olduğu için her gün yıkmaya da uygundur. Kullanacakları gündelik maskeler ile bu yağlanmanın önüne geçebilirler.

Erkekler saçlarını şekillendirmek için jöle ve briyantin kullandıkları için saçlarında görülen kepeklenmeden dolayı şikayet ederler.

Erkekler Saç Bakımını Nasıl Yapmalı?

Bu problemin önüne geçmek istiyorsanız şekillendirmeye yarayan ürünleri kullandığınız taktirde gün sonunda mutlaka doğal içerikli şampuanlar ile saçlarınızdan arındırmalısınız.

Bunun yanında şekillendirici olarak kullanılan jöle, briyantin ve bunun gibi ürünler uzun kullanımda saçlarınızı aşırı kimyasala maruz bıraktığı için dökülmelere sebep olabilir.

Erkekler Saç Bakımını Nasıl Yapmalı?

Tabii ki saçınızda kalıntı bırakan, saç diplerinizi tıkayan ve bakım yapmayan bu ürünleri kullanmak istiyorsanız tercih sizin. Bizim önerimiz bu tip ürünleri kullanmayı bırakıp doğal içerikli ve bunun yanında saça bakım yapan saç şekillendiricileri kullanmanız.

Şampuanı ilk önce kafaya mı yoksa ele mi dökersiniz?

Erkekler Saç Bakımını Nasıl Yapmalı?

Bu soruya vereceğiniz cevap kafama dökerim ise maalesef ki yanlış yapıyorsunuz. Çünkü direkt olarak saça dökülen şampuan tek bir bölgede birikim yapıp saç deriniz üzerinde tortulanmaya sebep olacaktır. Bu durum saç sağlığınız için sıkıntı yaratacaktır.

Saç dökülmelerine karşı saç köklerinizi besleyin. Yalnızca dıştan değil içten bakım yapmalısınız.

Erkekler Saç Bakımını Nasıl Yapmalı?

Saçı yalnızca dıştan değil içten de beslemek gerekiyor. Uzmanlar saç sağlığı için protein olarak zengin yiyecekleri ve B vitamini açısından zengin olan yumurtayı tüketmemiz gerektiğinden bahsediyor. Bunun yanında saç sağlığı açısından etkisi kanıtlanmış olan demir ve çinkoyu da besin takviyesi olarak kullanabilirsiniz.

Saç derinize hassas davranmalısınız.

Erkekler Saç Bakımını Nasıl Yapmalı?

Sık sık şampuan kullanmak, devamlı olarak boyatmak, ıslakken taramak saçlara ve deriye zarar verebilir. Aynı zamanda saç kurutma makinenizi muhakkak soğuk hava ayarında kullanmaya özen göstermelisiniz.

Yetersiz uykuya geçit vermeyin.

Erkekler Saç Bakımını Nasıl Yapmalı?

Yapılan pek çok araştırma uyku düzensizliklerinin saç dökülmesini büyük bir ölçüde tetiklediğini göstermiştir. Uyku esnasında vücut kendini yeniler. Bağışıklık sistemi ve hormon dengesi için uykunuzun düzeni büyük önem taşır.

Dökülmeye engel olmak için saç bakımında doğal içerikli serum ve tonikler kullanmalısınız.

Erkekler Saç Bakımını Nasıl Yapmalı?

Doğal içerikli saç serumları ve tonikleri saç köklerinizi besleyip, bakım yaparak güçlenmesine yardımcı olurlar.

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu