GüzellikManşetSaç Bakımı

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Sağlıklı bir saç hayali kurmak için düzenli saç bakımı yapmak gerekir. Kuaförlere tonlarca para vermeden sağlıklı ve ışıl ışıl parlayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Rutinlerinize ekleyeceğiniz birkaç etkili ürün ile hayal ettiğiniz saçlara sahip olabilir ve evinizde yapacağınız saç bakımı sayesinde kuaför masrafınızı yarıya düşürebilirsiniz.

Sağlıklı bir saç görünümü elde etmek için kullandığınız şampuana dikkat etmelisiniz.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımı yıkama aşamasında başlar. Bu sebepten banyo rutininize destekleyici şampuanlar eklemeli ve saçlarınızı onarmalısınız. Bunun yanında saç telleriniz ve saç derinizin sağlığı için çok sıcak su ile yıkamamalısınız. Çok sıcak su, saçınızın ihtiyaç duyduğu yağı ortadan kaldırır ve saç tellerinizin yıpranmasına yol açar. Ilık ya da soğuk su ile yıkayacağınız saçlarınız kendi yağını kaybetmez ve sağlıklı bir görünüme ulaşır. Bu aşamada kullanacağınız tuzsuz şampuanlar da sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

İpeksi bir dokunuş için bakım rutininize saç kremi eklemeyi ihmal etmeyin.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık ve dalgalı saçların sıklıkla yaşadığı kuruma sorunları, saç kremleri sayesinde oldukça azalmaktadır. Bu sebeple saçlarınızın yıkama sonrasında yumuşaması ve nem kazanması için saç kremi kullanmanız oldukça önemlidir. Saç kremi kullanarak, saçlarınızın kaybetmiş olduğu nemi geri kazandırabilir ve kabarmayan, şekilli saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçlarınızın ihtiyaç duyduğu desteği saç serumları ile giderin.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda artan serum kullanımı, ihtiyaca yönelik saç bakımı yapmanıza yardımcı oluyor. Saç problemlerini kökten uca iyileştiren saç serumları, saçlarınızın kaybettiği ışıltıyı saçlarınızı onararak geri getiriyor. Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak için bakım rutininize eklemeniz gerekiyor. Aynı zamanda pek çok özelliği ile saçlarınızı canlandırmayı da hedefliyor. Saçlarınızın neye ihtiyacı olduğunu bulmalı ve doğru saç serumunu saç bakım rutininize eklemelisiniz.

Doğal yağların mucizevi etkilerini saçlarınız üzerinde deneyimleyin.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal yağlar, farklı işlevleri sayesinde pek çok alanda iyileştirme ve güçlendirme hedefliyor. Sağlıklı ve güçlü saçlar elde etmek için başvurabileceğiniz doğal yağlar ise iyileştirici etkileri sebebiyle saçlarınızı kökten uca canlandırıyor.

  • Hindistan Cevizi Yağı: Saça pek çok açıdan iyi gelen Hindistan cevizi yağı, saçlarınızın kaybettiği parlaklığı geri kazanmasını sağlarken bunun yanında saç köklerinizi besler.
  • Argan Yağı: Özellikle boyalı saçların kullanması gereken argan yağı, saç tellerindeki koparak dökülmelerin önüne geçer ve saçlara elastikiyet kazandırır.
  • Badem Yağı: Sık sık kırılan sağlıksız saçları onaran badem yağı ile kırılmaların önüne geçebilir ve saçlarınıza ipeksi bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu