Biliyor Muydunuz?Manşet

Erkeklerin Kadınlarda Baktığı 10 Şey

En merak edilen konulardan biri… Erkeklerin kadınlarda baktığı şeyler nelerdir? İlk önce şunu söylemeliyiz: Bazıları “Ben kadınların yalnızca zekasından ve karakterinden hoşlanıyorum.” gibi cümleler kullanırlar.

Bu cümle pek de doğru değil desek yanılmış olmayız herhalde. Erkekler için sevgili olacağı ya da olduğu bir kızın karakteri elbette ki önemlidir ancak karakter işin yalnızca yarısı…

poz veren iki kadın

Diğer yarısı ise tamamen fiziksel ve duygusal olarak ikiye ayrılıyor. Fakat erkeğin duygusal bir şey hissedebilmesi için öncelikle kızın fiziksel olarak dış görünüşünden etkilenmeleri gerekiyor. Yani olay erkekler için tamamen fiziksel ile başlayıp duygusal olarak devam edip ardından karaktere gidiyor.

Erkekler Kadınların Neresinden Hoşlanır?

Öyleyse hazırsanız başlayalım. İşte erkeklerin kadınlarda hoşlandığı yerler:

1. Bacaklar

erkek: kadın bacakları

Erkekler kadınların en çok neresini sever diye sorulduğunda bunun cevabı mutlaka “bacaklar” olacaktır. Erkeğin bir kadında en çok sevdiği yer genellikle bacaklardır.

Zaten bu sebepten de kadınlarda mini elbiseleri, mini şortları ya da mini etekleri severler. Sevmem diyenlere inanmayın deriz.

Eğer kadınların bacakları aşırı kalın ve yağlı değilse erkekler mini giyen kadınları çekici bulurlar.

Bacaklarınızı Nasıl Daha Güzel Gösterebilirsiniz?

  • Bunun için bacaklarınız yağlı ise o yağlardan kurtulmalısınız.
  • Bacaklarınız dışarıdan sıkı görünmeli.
  • Dizinizin üstüne gelen kıyafetler tercih edebilirsiniz.
  • Pantolon giydiğinizde bacaklarınıza yapışan pantolonlar seçin.
  • Artı olarak pantolonun altına bir de topuklu ayakkabı giyerseniz çok çekici olacaktır.

2. Yüz

kadın yüzü

Verebileceğimiz ikinci sıradaki cevap bir kadının yüzü olacaktır. Yüz derken buna gözler, dudaklar ve kadınların gülüşü de dahil. Hepsini kapsıyor. Güzel bir yüz her erkeğin zevkine göre değişebilir ancak söz konusu olan şey kadınların gözleri ise tüm erkekler büyük gözleri sever.

Aynı zamanda erkeğin bir diğer sevdiği şey ise dolgun dudaklardır. Bu elbette ki erkeğe göre değişir anca çoğunluk dolgun dudaklardan hoşlanıyor. Tatlı bir gülümseme de aynı şekilde erkeği etkileyen bir diğer şeydir.

Yüzünüzü Nasıl Daha Güzel Gösterebilirsiniz?

  • Gözlerinizi makyaj ile olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz.
  • Dudaklarınıza lip balm sürebilirsiniz.
  • Şeftali tonlarında allıklar kullanabilirsiniz.
  • Ve son olarak düzenli bir cilt bakım rutini oluşturabilirsiniz.

3. Saç

uzun saçlı kadın

Bir kadında bacaklar ve yüzden sonra üçüncü en sevilen şey saçlardır. Her erkek farklı uzunlukta ve şekilde saç sevebilir ancak bizim duyduğumuza göre bakımlı ve uzun saçları daha çok seviyorlar!

4. Göğüs

güzel kadın

Şaşırdınız mı? Evet ilk sırada göğüs gelmiyor elbette ancak ilk 5’in içinde! Boyut her erkeğe göre değişiklik gösterse de çoğunluk büyük göğüsten yana… Silikon konusunda ise dışarıdan bakınca hoş durduğunu ancak dokununca pek de bir anlam ifade etmediğini söylüyorlar.

5. Kalça ve Popo

spor yapan kadın

Kadınlarda ince bel ve sıkı bir popo her zaman erkeğin favorisidir. Bunu aklınızdan çıkarmayın kızlar. Aynı zamanda tüm erkekler yürürken kalçasını nasıl kullanacağını bilen kadınlardan etkilenirler.

Eğer kalçanız yeterince sıkı değilse bu problemi spor salonunda çözebilirsiniz.

6. Boyun

kadın boynu

Evet altıncı sırada boyun var. Kadınlarda uzun saç ve boynun birlikte gayet hoş durduğunu düşünenler çoğunlukta!

7. Ayaklar

kadın ayağı

Çoğu erkek için ayaklar sıralamada sonlarda yer alır. Ancak bakımlı, ojeli ve güzel bir topuklu ayakkabının içerisindeki ayaklardan da oldukça hoşlanırlar.

Örneğin dar bir kot pantolonun altına topuklu ayakkabı giydiğinizde eğer ayaklarınız bakımlıysa bu erkeklerin hoşuna gider.

Aynı zamanda siyah ojelerden de sıkıldıklarını söylüyorlar. Benden söylemesi! 🙂

8. Omuz

omzu açık kadın

Eğer omzunuzu ortaya çıkaran kıyafetler giyerseniz omuz da pek tabii hoş görünebilir. Ancak yine de omuz pek çok erkek için listenin alt sıralarında yer alır.

9. Göbek

kadın göbeği

Genellikle yağsız göbeklerden hoşlanırlar. Ancak göbeğin de listenin son sıralarında olduğunu unutmayalım.

10. Sırt

kadın sırtı

Evet, geldik son maddeye… Son sırada erkeğin bir kadında en az hoşlandığı yerlerden biri: kadınların sırtı! Bazı kadınlar sırtlarını ortaya çıkaran elbiseler giyiyorlar ve maalesef ki bu çok az erkek için çekici görünüyor! Elbiselere biraz ara mı versek kızlar?

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu