CinsellikBiliyor Muydunuz?İyi YaşamManşet

Sekste Kadınların Yaptığı 9 Hata

Seks hayatınızda herhangi bir problem yokmuş ve her şey yolundaymış gibi hissediyor olabilirsiniz. Peki ya hissettiğiniz gibi değilse?

Her şey sandığınız gibi harika olmayabilir ya da partneriniz ile birbirinize itiraf edemediğiniz bazı şeyler olabilir. Haydi gelin hep birlikte farkında olarak ya da olmayarak yaptığımız hatalara bir göz atalım.

seks: yatakta çift

Sekste Yapılan Hatalar

Seks hayatınız düzenli olabilir ve partnerinizi mutlu ediyor da olabilirsiniz. Peki ya cinsel ilişkide kadın nasıl davranmalı?

1. Bedenini Tanımamak

Kadınların yaptığı en büyük hatalardan biri de bedenini tanımamasından kaynaklanmaktadır. Erojen bölgelerimizi bilirsek seks esnasında doyuma ulaşabiliriz. Kendinizi keşfetmekten korkmayın.

Aynı zamanda seks esnasında nelerden hoşlandığınızı ve sizi sekse nelerin hazırlayacağını partnerinize söylemekten çekinmeyin. Çünkü erkekler partnerlerini doyuma ulaştırmayı severler. Bu sebepten de size seve seve yardımcı olacaklarına emin olabilirsiniz.

2. Kendine Güvenmemek

Kendinizle ve bedeninizle barışık olmalısınız. Siz bedeninizi sevmezseniz emin olun ki kimse sevmez. İlişki esnasında erkekler kendilerine güvenen kontrollü kadınları tercih ederler. Yapılan araştırmalar, kendine güvenen ve ne istediğini bilen kadınların daha çekici olduklarını, bunun davranışlarına ve bedenlerine de yansıdığını kanıtlamıştır.

Özellikle de ilk deneyiminiz ise, kendinizi alışmaya ve bu deneyimin sonuna kadar tadını çıkarmaya odaklayın. Unutmayın ki herkes bu deneyimi yaşadı. Bu ilk deneyimde yalnızca seksin farkına varmanız ve çözmeniz gerekiyor.

3. Yeniliklere Açık Olmamak

Yeniliklere açık olmalısınız. İlişkinin ve seksin monoton bir hale dönüşmesi maalesef ki çiftleri birbirinden uzaklaştırır. Her defasında öpüşüp ardından da yatağa geçerek seks yapmaktan vazgeçmelisiniz. Peki ya kadınların yatakta yapması gereken şey nedir? Fantezi dünyanızın sınırlarını zorlamalısınız.

Yeni pozisyonlar deneyin, striptiz yapın ve seks oyuncaklarını araştırın. Ayrıca partnerinize küçük oyunlar da oynayabilirsiniz. Gizem her zaman iyi bir fikirdir. İlk teklifinizde kulağa garip gelebilir ancak vazgeçmeyin, partneriniz bir kere denediğinizde diğerini iple çekiyor olacak. Bu ilişkiyi yatak odası ile sınırlandırmayın. Her zaman aynı şeyleri yapmak heyecan vermeyebilir.

Mekan değişikliği eminiz ki ikinize de bir yenilik olacak ve iyi gelecektir. Gece için bir otel ayarlayabilirsiniz. Her şeyi geride bırakıp yalnızca birbirinize odaklanabilirsiniz.

seks: mutsuz erkek

4. Karşı Cinsin İsteklerini Görmezden Gelmek

Kendi bedenimizi tanımak ne kadar önemli ise karşı cinsin bedenini tanımak da bir o kadar önemlidir. Erkeklerin erojen bölgelerini de öğrenmelisiniz. Yalnızca kendinizin tatmin olmasını düşünmek bencillik olacaktır.

Bu erkek için de ilişkiyi sıkıcı bir hale getirir. Karşılıklı tatmin çok önemlidir. Yatakta ve ilişkide partnerinizin isteklerini dikkatlice dinlemelisiniz. Uzun ilişkide orgazm olduğunuzda partnerinizi de beklemeli ve kesinlikle partneriniz orgazm olmadan bitirmeye çalışmamalısınız.

Seksi nasıl kadınların görevi olarak görmüyorsak, erkeklerin görevi gibi de davranmamamız gerekir. Tahmin edersiniz ki kimse tatmin olmadığı bir ilişkiye devam etmek istemez. Bu sebeple karşılıklı zevk için partnerinizin de vücudunu tanıyın ve ona dokunmaktan çekinmeyin.

5. Bakımsız Olmak

Özellikle evliliğin ardından zaten beni beğeniyor ya da zaten evlendik diye düşünerek bakım yapmayı ve güzel giyinmeyi bırakmamalısınız. Yapılan araştırmalar, erkeklerin ne kadar makyajdan pek haz etmediklerini iddia etseler de bakımlı kadınları daha çok beğendiklerini ve çekici bulduklarını kanıtlamıştır.

Sürekli olarak evde pijamalar ile gördüğünüz bir kadını çekici bulmayabilirsiniz. Aynı şekilde sürekli olarak pijama giyen bir erkeği çekici bulmayacağınız gibi… Bu arada giyinip süslenmenize gerek yok, bakımlı görünün yeterli.

Biz kadınlar özellikle de doğum sonrası biraz da bebek ile uğraşmaktan kendimizi unutabiliyoruz. Yapılan araştırmalar tam da bu süreçte aldatılma gibi olayların daha sık yaşandığını kanıtlıyor. Partnerimizin de bize ihtiyacı olduğunu unutmamak büyük bir öneme sahip.

6. Seks Sırasında Orgazm Taklidi Yapmak

En başta da söylediğimiz gibi kendi bedenimizi ve partnerimizin bedenini tanımamanız sebebiyle gerçek orgazm yaşayamıyor olabilirsiniz. Elbette ki bunun olmasını istemeyiz ancak cinsel yönden çekici olarak değerlendirmediğiniz biri ile ilişki yaşıyorsanız eminiz ki orgazm taklidi yapmanız kaçınılmaz olacaktır.

Eğer ilk deneyiminiz ise kesinlikle orgazm taklidi yapmaktan kaçınmalısınız çünkü partneriniz bunun farkına varabilir ve ona itici gelebilirsiniz.

seks: kadın

7. Utangaç Olmak

Kültürümüz sebebiyle biraz da kapalı olduğumuz için biz kadınlar yatakta çok şey bilmemizin bizi kötü göstereceğine inanıyoruz. Yapılan araştırmalara göre, erkekler kadınların yatakta ölü taklidi yaparmış gibi yatmalarından hoşlanmadıklarını ortaya koyuyor. Yatakta kendinize güvenmeli ve bu güveni ona hissettirmelisiniz. Utanmanız gerek bir şey olmadığının farkına varmalısınız.

Her şeyi karşı taraftan beklemek ve bunu bir görevmiş gibi benimsemeniz sizi itici gösterecektir. Bilinen aksine, erkekler kadınların ilişki esnasında üstte olmalarını ve kontrolün kadınlarda olmasını da çekici buluyorlar.

8. Erkeği Aşağılamak

Kadınların en önemli hatalarından biri de partnerini aşağılamasıdır. Bedeninizin eleştirilmesi nasıl size iyi gelmeyecekse ve ilişkideki isteğinizi azaltacaksa aynı durum erkek için de geçerlidir. Özellikle “sen erkeksin!” olgusu ile yetiştirilmiş erkeklerde yatakta kendini kanıtlamak ve kendini gösterebilmek çok önemlidir.

Kadınların bu konuda partnerini aşağılaması da ters etki yaratabilir. Erkek ereksiyon olamama sorunu yaşayabilir bu sebepten ona zaman tanımalıyız. İlişkide karşılıklı anlayış çok önemlidir. Kadınlar nasıl vajinismus problemi yaşayabiliyorsa erkekler de ereksiyon olmada sıkıntı yaşayabilir. Ona anlayış göstermeli ve sabretmelisiniz.

9. Aşırıya Kaçmak

Daima doğallıktan yana olmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle filmlerde bulunan sahneleri taklit etmeye çalışmayın. Yersiz, abartılı seslerden, vahşi davranışlardan ve partnerinize zarar vermekten kaçının. Bu gibi şeyler sizi partnerinize karşı komik duruma düşürecektir. Bunun yanında seks esnasında kadınların erkeklere karşı söylememesi gereken cümleler de vardır.

Siz siz olun kendiniz olmaya çalışın ve başka biri gibi davranmayın. Sizi tanıyan biri ile beraberseniz hareketlerinizdeki değişimleri, kurduğunuz cümlelerdeki farklılıkları ve farklı davranışları görmesi uzun sürmeyecektir.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu