Cilt BakımıAlışverişGüzellikManşet

Estee Lauder: Nutritious Koleksiyonu

Estée Lauder, son teknolojik gelişmelerden esinlenerek, “grumpy skin” olarak adlandırılan bozulmaya yatkın ciltler ve mat görünen cildin yükünden kurtulmak için tamamen doğal ve %92’den fazla doğal kökenli içeriklerle formüle edilen Nutritious Koleksiyonu’nu sizler için sunuyor. 

Her bir formül, gözeneklerin genişlemesi, aşırı yağlanma, tahriş, kızarıklık ve matlık gibi belirgin dengesizlikler olan normal, yağlı veya karma ciltler için özellikle tasarlanmış besleyici Nutri-9 Kompleksi içeriyor. Cildi besleyen bileşenlerden oluşan Nutri-9 Kompleksi, her bir formüle hassas bir şekilde dâhil edilir ve cildin doğal canlılığını geri kazanmasına yardımcı oluyor.

Aynı zamanda Yeni Nutritious Koleksiyonu, özgün ve duyusal dokulara hitap eden 4 ürün içeriyor: 2’si 1 Arada Köpük Temizleyici, Işıltı Veren Esans Losyonu, Bakım Losyonu ve Nemlendirici Krem/Maske.

Nutrigenomiks & Cilt Beslenmesi

Yeni Nutritious Koleksiyonu, Nutrigenomik biliminin bir sonucu olarak geliştirilmiştir. Nutrigenomik, besin maddelerinin biyolojik yollarla nasıl iletişim kurduğunu araştıran yeni bir bilim dalıdır. Nutrigenomik araştırmaları, sağlıklı bir vücut için çeşitli ve sağlıklı beslenmenin önemli olduğunu göstermiştir. Benzer şekilde, besin açısından yetersiz ciltler de kararsız hale gelme eğilimindedir.

Özellikle, mineraller, fitonutrientler, vitaminler, izoflavonlar, polifenoller ve temel yağlar dahil olmak üzere cildin sağlıklı görünümünü korumak için altı besin kategorisi önemlidir. Bu önemli araştırma bulgularını anlayarak, yeni Nutritious formüller, cildin canlanmasına yardımcı olmak ve dengeli bir “beslenme” sağlamak için çeşitli besinlerle zenginleştirilmiştir.

Özel Nutri-9 Kompleksi

Cildi yeniden dengelemeye yardımcı olmak için birden fazla biyolojik yol hedefleyen Nutri-9 Kompleksi, cildin ihtiyaç duyduğu temel vitaminler, fitonutrientler ve mineraller açısından zengin 9 içerikli bir bileşendir. Bu içerikler arasında:

  • Doğanın ve ekosistemin dengesini bozmayacak ölçüde sorumlu bir şekilde tedarik edilen tatlı deniz yosunu, Brittany kıyılarında vahşi doğada hasat edilir ve doğal besinlerini korumak için nazik bir soğuk işlemden geçirilir. Aşırı parlamayı önlemek için sebum üretimini kontrol etmeye yardımcı olur.
  • Doğanın ve ekosistemin dengesini bozmayacak ölçüde sorumlu bir şekilde tedarik edilen kırmızı alg fermantasyonu, açık havada yetiştirilen mikroalglerden oluşan bir fermantasyon çiftliğinde güneş enerjisi ile fermantasyona uğratılır ve yatıştırıcı etkisiyle cildi besler.
  • Estee Lauder’in   biyo-fermentasyon laboratuvarında geliştirilen özel bir süreçle fermante edilen ve farmasötik kalitede filtreleme yöntemiyle arıtılan özel Hindistan cevizi suyu fermentasyonu, cildin doğal hyaluronik asit üretimini arttırarak sürekli ve kalıcı bir nemlendirme ve yağ-su dengesi sağlamaya yardımcı olur.

Nutritious Kullanmanın Ayrıcalıkları

Donukluk, büyük gözenekler, aşırı yağlanma, tahriş, kızarıklık ve matlık gibi dengesizliklerle karşı karşıya kalan “grumpy skin” olarak adlandırılan bozulmaya yatkın ciltler için uygun olan Nutritious tedavileri, cildin gelişmesine ve kendini yenilemesine yardımcı olur:

  • Gözenekleri Küçültür ve Yağlı Görünümü Azaltır: O şeklindeki gözeneklerin görünümünü azaltır, cildin yağlı görünümesini önler, cildin yağ-su dengesini geri kazandırır ve akne sonrası kırmızı lekelerin görünümünü hafifletir.
  • Cilt Bariyerini Güçlendirir ve Kızarık Görünümü Yatıştırır: Cildin bariyerini güçlendirir ve uzun süreli nemlendirme sağlar. Kızarık görünümünü önler ve cildi daha az reaktif hale getirerek sakinleştirir.
  • Işıltıyı Geri Kazandırır ve Dokuyu İyileştirir: Cildi canlandırarak, sağlıklı görünümlü bir ışıltı verir, matlığı azaltır ve cildin dokusunu daha pürüzsüz bir görünüme ve hisse kavuşturur.
estee lauder

Estée Lauder: Sürdürülebilirlik İlkeleri ile İnovasyon

  • Nutritious formülleri, Environmental Working Group (EWG) VERIFIED ve Estée Lauder Companies’nin Yeşil Kimya Metodolojisi kullanılarak tasarlanmıştır. Bu metodoloji, ürün performans standartlarını korurken, insan sağlığı, ekosistem sağlığı ve çevre açılarından formülleri değerlendirmek için veri odaklı bir yaklaşımdır ve sürdürülebilirlikte yeniliği ölçmek ve geliştirmek için kullanılır. Yeşil kimya metodolojisi hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen Green Chemistry dergisine https://pubs.rsc.org/en/content/articlelanding/2022/gc/d1gc03081g adresinden ziyaret edebilirsiniz.
  • Nutritious ambalajları geri dönüştürülebilir FSC sertifikalı kartonlarla tasarlanmış olup, tüm ürün şişeleri %20’den fazla post-tüketici geri dönüştürülmüş içeriğe sahiptir. Tüm ambalajlar ve şişeler geri dönüştürülebilir.
  • %92-97 doğal kaynaklı formülleri ile Nutritious koleksiyonu sosyal sorumluluk bilinci ile tasarlanmıştır ve hayvansal kaynaklı içerik, koku, sentetik renkler, glüten, parabenler, ftalatlar, sülfür dioksit, sülfatlar, silikonlar, kurutucu alkol, yağ, parafin, petrolatum, triclosan, triclocarban içermez.
  • Normal/yağlı/karma ve akne eğilimli ciltler için uygundur ve gözenekleri tıkamaz (non-aknejenik, non-komedojenik).

Yeni Estée Lauder Nutritious Koleksiyonu

Güçlü ve yüksek performanslı olan YENİ Estée Lauder Nutritious Koleksiyonu, mat, dengesiz ve “grumpy skin” olarak adlandırılan bozulmaya yatkın ciltleri rahatlatmak için özel olarak formüle edilmiştir. %92-97 arası doğal kaynaklı olan bu formüller, doğanın ve ekosistemin dengesini bozmayacak ölçüde sorumlu bir şekilde tedarik edilen tatlı deniz yosunu ve kırmızı alg fermantasyonu ile güçlendirilmiş Nutri-9 Kompleksi ile ve özel olarak formüle edilmiş hindistan cevizi suyu fermantasyonu içerir. Bu özelleştirilmiş formül sayesinde parlamayı azaltmaya, gözenekleri açık tutmaya, görünür kızarıklıklarla savaşmaya ve cildi nemlendirmeye yardımcı olur.

Estée Lauder Nutritious 2’si 1 Arada Köpük Temizleyici 

Bu zengin içerikli köpük temizleyici bulut kadar hafif yapısıyla cildi temizler ve derinlemesine arındırır. Besin açısından zengin Nutri-9 Kompleksi ile zenginleştirilmiştir. Dilerseniz günlük yüz temizleme rutininizde dilerseniz de haftada bir kez 1 dakikalık arındırıcı bir maske olarak uygulayabilirsiniz. Özel olarak geliştirilmiş formülüyle tıkanmış gözeneklerin görünümünü azaltmaya, cildinizi fazla yağdan arındırmaya, ciltteki ışıltıyı geri getirmeye ve pürüzsüz hissettirmeye yardımcı olur.

Estée Lauder Nutritious Işıltı Veren Esans Losyonu 

Bu sıvı losyon, cildin görünümünü canlandırmaya, dengelemeye ve sakinleştirmeye yardımcı olan nemlendirici bir infüzyon sunar. Besin açısından zengin Nutri-9 Kompleksi ile zenginleştirilmiştir. Temizleyiciden sonra uygulanan ilk adım olarak kullanılır ve cildi takip eden rutin için hazırlar. Bu esans losyonu, gözeneklerin ve yağlılığın görünümünü azaltmaya, cilt bariyerini güçlendirmeye, ışıltıyı geri getirmeye ve kızarıklığı önlemeye yardımcı olur.

Estée Lauder Nutritious Hafif Losyon

Bu yeni süt içerikli ve hafif yapılı losyon, 24 saat nemlendirme etkisi ile cildi yeniden dengelemeye, tazelemeye ve yenilemeye yardımcı olarak enerjik hale getirir. Güçlü formülü, besin açısından zengin Nutri-9 Kompleksi ile zenginleştirilmiştir. Losyon, gözeneklerin, yağlanmanın ve kırmızı akne izlerinin görünümünü azaltır, kızarıklıkların görünümünü yatıştırır, cildin sağlıklı yağ-su dengesini geri kazandırır, cilt bariyerini güçlendirir ve sağlıkla ışıldayan bir cilt ortaya çıkarır.

Estée Lauder Nutritious Soft Nemlendirici Maske

Cildi rahatlatan hafif ve ince yapısıyla, 24 saatlik bir nemlendirme ile cildi yenilemek ve güçlendirmek için ciltte yumuşak dokulu bir his bırakır. Besin açısından zengin Nutri-9 Kompleksi ile zenginleştirilmiştir. Hem günlük hem de haftalık maske olarka kullanıma uygun olarak geliştirilmiştir. Gözle görülür etkisiyle gözeneklerin görünümünü azaltır, yağlanmayı önler ve akne sonrası kırmızı izleri azaltmaya yardımcı olur, cilt bariyerini güçlendirir, kızarıklığı önler ve ışıltılı, parlak bir cilt ortaya çıkmasını sağlar.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu