MakyajGüzellikManşet

Daha Kolay Eyeliner Çekmek için Deneyebileceğiniz 10 Yöntem

Eyeliner çekmek pek de kolay değil biliyoruz. Öyleyse bir türlü o istediği uygulamayı yapamayanları buraya alalım!

İşte kolay bir şekilde istediğiniz eyeliner’ı çekmenizi sağlayacak 10 yöntem!

eyeliner

İki çizgiyi birleştirin.

Öncelikle gözünüzün ucundan bir çizgi çekin. Sonrasında o çizginin bitiminden göz kapağınız üzerine de bir çizgi çekin. Bu çizgiyi istediğiniz kalınlığa göre ayarlayabilirsiniz.

Çizgi çektikten sonra çizgiler yardımı ile doldurun.

İlk olarak biz çizgi çektikten sonra çizginin açısını aynı tutarak onun üzerine farklı çizgiler çizin. Çizgileriniz ile eyeliner’ı kalınlaştırabilir ya da daha ince tutabilirsiniz.

Noktaları birleştirin.

Eyeliner kalınlığınıza göre göz kapağınıza çeşitli noktalar koyabilir ve ardından da bu noktaları birleştirebilirsiniz. Önce noktaları birleştirip ardından da içini kolay bir şekilde boyayabilirsiniz.

eyeliner

Bant kullanın.

Eyeliner’ın açısını doğru bir şekilde belirlemek için gözünüzün hizasına bant yapıştırarak kolay bir şekilde eyeliner ile çizebilirsiniz. Çizdikten sonra da bandı kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Eliniz ile göz kapağınızı sağa ya da sola çekiştirmemeye özen gösterin.

Eyeliner çekerken eliniz ile göz kapağınızı ve gözünüzün uç kısmını çekiştirmek çizgileri düzgün bir şekilde çekememenize neden olur. Bu sebeple eliniz ile çekiştirmeden doğal haldeyken bu çizgileri yapmanız gerekir.

3 çizgi çekin.

3 tane ana çizgi çekin ve sonrasında da bu çizgilerin içerisini doldurun. Bu şekilde düzgün ve dolgun bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kesik çizgiler atın.

Göz kapağınızın üzerine kesik çizgiler atın. Ardından da bu kesik çizgileri birleştirin. Bu şekilde göz kapağınızın üzerine düzgün bir uygulama yapabilirsiniz.

eyeliner

Yalnızca uç kısmından çizgi çekin.

Çizgiyi gözünüzün yalnızca uç kısmına çekebilirsiniz. Göz kapağınızın üzerine gelmeden en köşe kısımdan iki çizgi çekerek bu çizginin kuyruğunu da yapabilirsiniz.

Kapatıcı ve ten rengi göz kalemi ile düzeltebilirsiniz.

Çizgileri çektikten sonra taşan ya da size uzun gelen kısımları kapatıcı ve ten rengi göz kalemi ile kolay bir şekilde düzeltebilirsiniz.

Ucunu yukarıya doğru açık bırakın.

Uç kısmını doldurmak yerine göz kapağınıza doğru eğimli bir çizgi çekin. Ancak içini doldurmayın. Bu şekilde hem farklı bir görünüm elde edebilirsiniz hem de daha kolay bir uygulama yapabilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu