El ve Ayak BakımıGüzellikManşet

İlk Kez Kalıcı Oje Yaptıracaklar Buraya!

Ne kadar korursak koruyalım ertesi güne soyulmaya başlayan ojelerden sonra 3 haftaya kadar kusursuz görünüm sağlayan kalıcı ojeler şimdi çok moda!

Haydi gelin hep birlikte kalıcı ojeler hakkında merak edilen sorulara cevaplar verelim.

kalıcı oje

Kalıcı oje ve normal ojenin uygulanma şekli aynıdır.

Ancak kalıcı oje UV ışını ile kurutulur. UV teknolojisi haftalar boyunca ojenizin tırnaklarınızda etkili ve ilk günkü görünümünü kaybetmeden kalmasını sağlar. Kalıcı ojelerin normal ojeler gibi kuruması mümkün değildir. Özel UV lambaları ile kurutma gerçekleştirilir.

Aseton ile çıkmazlar.

Tabii o kadar kolay çıksaydı onun ne kadar dayanıklı olduğundan bahsedemezdik. Kalıcı ojelerin temizlenmesi için özel bir temizleme solüsyonu kullanılır ve solüsyondan sonra tırnaklardan ojenin soyulması sağlanır. Bu işlem esnasında tırnak dokusu hiçbir şekilde zarar görmez. Çünkü ojenin altında tırnakları koruyan baz bulunur. Bu özel teknik için kalıcı oje yapan ve temizleyen merkezlere gidilebilir.

İlk kez yaptıracak olanlar endişeli olabilir fakat bu işlem tırnaklara herhangi bir zarar vermez.

Kalıcı oje sürülürken tırnaklarınız hava alır ve kendi nem dengesini korur. Bu sebeple tırnak dokusunun sararması ya da zayıflaması mümkün değildir. Kalıcı oje uygulaması zararsız bir kişisel bakım seçeneğidir.

Oje dünyası sayısız renk seçeneğine sahiptir. Her bir rengin onlarda farklı tonu bulunabilir. Kalıcı ojede de durum aynı şekildedir.

Kalıcı oje yaptırmak isteyenlerin aklında bulunması gereken bir şey de sürülen ojenin ortalama 1 ay kadar tırnaklarda kalacak olmasıdır. İstenildiğinde anında oje silinip bir başka renk sürülemeyecektir. Bu sebeple kişinin daha sık kullandığı renkleri tercih etmesi gerekir.

Adsiz tasarim 9

Dayanıklılık süresi normal ojelerin 3 katından daha fazladır.

Ancak tırnakların bu süreçte maruz kaldığı durumlar bu dayanıklılık süresini arttırabilir ya da azaltabilir. Çok fazla suya giren, kimyasal ürünler ile direkt temas halinde olan ve çok fazla sabun kullanan ellerde kalıcı ojenin dayanıklılığı biraz olsun azalabiliyor. Fakat uzmanların belirlemiş olduğu ortalama dayanıklılık süresi 3 hafta kadardır.

Tek seferlik olması gereken bir uygulama değildir.

3 hafta sonra istenildiği taktirde merkezlere gidilerek bakım yaptırılabilir ve işlem tekrarlanabilir. Kendiniz bu işlemi tekrarlatabileceğiniz gibi çoğu bu işlemi uygulayan merkezler bir aylık bakım garantisi vererek bir ay içinde solma ya da soyulma gibi durumlar yaşandıysa ücretsiz olarak bakımını yapmaktadırlar.

Tırnak yeme alışkanlığı olan kişilerin bu alışkanlıktan kurtulmasına yardımcı olur.

3 hafta kadar tırnak üzerinde kalan bu uygulama sayesinde yeni tırnaklarını yemeye kıyamazlar. Dolayısıyla da bu işlem bu alışkanlığın geçmesine yardımcı olur.

Normal ojelere göre çok daha dayanıklıdır.

Bu sayede uzunca bir süre oje sürme ve silme gibi çeşitli işlemler ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Bu uygulamanın varlığı sayesinde tırnaklarınız her zaman sağlıklı ve bakımlı gözükür.

Adsiz tasarim 10

Maliyet bakımından ucuza gelir.

Sürekli olarak bir oje sürme ve çıkarma durumu olmadığı için maliyet bakımından çok daha ucuza gelir. 3 haftaya kadar kullanılabilen bu ojeler neredeyse sürüldüğü gün bozulan normal ojelere göre çok daha kalıcıdır. Her gün oje sürme masrafı yerine 3 haftada bir bu işlemi yaptırmak çok daha uyguna gelir.

Tırnaklarının kırılmasını istemeyen kişiler için de oldukça uygundur.

Tırnakların üzerine katman şeklinde yapılacak olan bu uygulamanın ardından tırnaklar çok daha sağlam hale gelir ve bu sayede tırnakların kırılmasının önüne geçilir.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu