GüzellikSaç Bakımı

Ferguson’ın Saç Kurutma Makinesi Tedavisi Nedir?

Alex Ferguson Manchester United’ın efsane menajeridir. Ancak takımı korku ile yönettiği iddialarına maruz kaldı. Bu iddialara maruz kalma sebebi ise herkesin bahsettiği “saç kurutma makinesi tedavisi” idi.

Kıpkırmızı suratı ile sinirlendiği oyuncunun burnunun dibine kadar yaklaşan Ferguson, o oyuncuya tüm arkadaşlarının önünde bağırırdı. Bu durum futbol literatüründe de “saç kurutma tedavisi” olarak geçti.

Bu “tedavi”ye maruz kalan futbolculardan biri de Wayne Rooney’di. Ferguson’un bağırmasını “Yaşanabilecek en korkunç deneyimlerden biri” şeklinde yorumladı.

Ferguson’un son yılında Manchester United forması giyen Shinji Kagawa, Ferguson kendisine ilk kez bu üslupla bağırdığında şok olduğunu belirtti. Kagawa, “Gerçekten de Sir Ferguson, burnunuzun dibine kadar gelip olanca gücüyle bağırınca saçınız kuruyabilir.” dedi. Kagawa’nın sözlerine göre Ferguson “saç kurutma makinesi tedavisi”ni genç oyunculardan çok Rooney, Ferdinand, Giggs ve Scholes gibi oyuncular üzerinde gerçekleştirmiş.

Alex Ferguson ise uyguladığı yöntemin abartıldığını savunuyor. Ferguson, “Söz konusu yöntemi 27 yıl içinde beş yada altı kez kullanmışımdır. Oyuncularım da bunu doğrulayacaktır. Benim sorunum, oyuncuların bana karşılık vermesine katlanamamamdı. O anda düşündüklerimi oyuncularıma söylemekten hiçbir zaman çekinmedim. Çünkü gerçek, insanı her zaman başarıya götürür” diye konuştu.

Aynı zamanda futbol dünyasında pek çok insan ona Sir Alec der. İskoç kökeni nedeniyle adının bu şekilde söylendiğine inanılır. Birlikte çalıştığı kişiler ve yakın dostları da bu konuda ayrılmış durumda. Kimilerine göre Sir Alec, kimilerine göre ise Sir Alex… Ferguson’un her iki isimden yana da bir problemi yok.

Bunun yanında Ferguson hakkında olan ilginç bilgilerden biri ise; evinin adı. Sir Alex Ferguson Wilmslow, Cheshire’da bir malikanede yaşıyor. Malikaneye, babasının çalıştığı tersaneden esinlenerek Fairfields adını vermiştir.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu