Cilt BakımıAlışverişGüzellikManşet

Foreo 2023 Güzellik Trendlerini Açıkladı

İsveçli güzellik teknoloji markası Foreo, sağlık ve güzelliği birleştirerek öncülük edeceği 2023 yılının önemli güzellik trendlerini duyurdu!

Teknolojinin hızla gelişmesiyle, güzellik ürünleri daha sofistike ve kişisel hale geliyor. Bu durum, güzellik teknolojilerini inovasyonun ve gelecek trendlerin öncüsü haline getiriyor. Stockholm’deki Foreo Enstitüsü, teknolojinin güzellik sektörünü nasıl dönüştürdüğünü ve 2023’ün güzellik anlayışını ortaya koyan güzellik trendleri iç görülerini yayınlıyor.

foreo cihazları

’Güzellik sektörü büyük bir dönüşümün eşiğinde.’’ Tüketiciler artık yalnızca kendilerini daha güzel gösterecek bir ürün aramıyor. Aynı zamanda, kendilerini daha iyi hissettiren ürünleri tercih ediyorlar.

Güzellik alanında farkındalığın artmasıyla bağlantılı olarak tüketicilerin algısında yaşanan bu değişim, cilde derinlemesine fayda sağlamaktan daha fazlasını sunan ürünlere talebin artmasına neden oluyor.

Foreo bu değişimi erkenden fark ediyor. İkonik ürünlerini sağlık ve kişisel bakım çerçevesinde inşa ediyor. Böylece, sağlık ve güzellik arasındaki uçurumu kapatıyor.

Foreo’ya göre, daha iyi görünmemizi ve hissetmemizi sağlamak amacıyla tasarlanmış güzellik teknolojisi cihazları gelişmeye ve günlük yaşamlarımızı değiştirmeye devam ettikçe sağlık ve güzellik alanlarında daha çok bütünleşme görüyoruz.

Cilt Bariyeri Koruması

Güzellik dünyasına hakim olacak ilk trend olarak cilt bariyeri koruması görüyoruz. Cilt bariyeri, nemi tutan ve cildi çevresel toksinlerden koruyan dış tabakadır.

Cilt bariyeriniz, sert temizleyiciler, asitler ve akne topikal tedavilerinin kullanılması sonucunda doğal yağlarından sıyrıldığında hasar görüyor. Cilt bariyeri, savaşma gücünü kaybettiğinde cilt hassaslaşıyor, kızarıklık ve tahrişe meyilli hale geliyor.

2023’te cilt bariyeri korumasında seramidler ve niasinamidler gibi bileşenler ilgi odağı oluyor. Ancak Foreo, cildi korumanın en iyi yolunun önlem almak olduğuna işaret ediyor.

Hiçbir bileşenin cilt bariyerinizdeki hasarı tam olarak onaramayacağı konusunda uyarıda bulunuyor. 

Hasar görmüş cilt bariyerinin en büyük suçlularından biri olarak aşırı pul pul dökülme ve sert temizlik görülüyor. Bu sorun için Foreo LUNA 4 en iyi çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Foreo Luna serisi, yumuşak silikon kıllarıyla derin ama nazik bir temizlik elde etmenizi sağlıyor. Cilt bariyerinizi korurken birikmiş toksinlerin (makyaj izleri, fazla sebum ve ölü hücreler) %99,5’e kadarını ortadan kaldırıyor. 

foreo cihazları

Kısa Güzellik Arası

Kısa güzellik arası, gün boyunca küçük dozlarda güzelliğinizi beslemek anlamına geliyor. Bu yeni bir kavram değil, ancak Foreo alışılagelmiş, aceleye getirilmiş “hareket halindeki güzellik”i rahatlatıcı, kendinizi şımartacağınız kişisel bakım deneyimlerine dönüştürüyor. 

En sevdiğiniz kısa güzellik aranızı seçerken de dikkatli olmanız gerekiyor. Nemlendirme her zaman iyi bir fikir gibi görünse de gün içinde çok fazla nemlendirme cildinizi tembelleştiriyor ve cildin kendi nem üretiminde azalmaya yol açıyor. Aşırı nemlendirme, cildinize yeterli su, lipid ve proteine sahip olduğu sinyalini veriyor. Dolayısıyla, bu önemli besinlerin doğal üretimini yavaşlatıyor. 

Bu nedenle, en sevdiğimiz kısa güzellik aranız gelişmiş teknolojisi ve birinci sınıf tasarımıyla karşımıza çıkıyor: Foreo’nun göz doktorları tarafından onaylanan, Gemma Chan ve Paris Hilton’un tavsiye ettiği IRIS 2’si. Gençleştirici bir göz masaj aleti olan IRIS 2 sadece 60 saniyede gözlere canlı bir görünüm kazandırıyor. 

Göz konturuna tam oturması amacıyla kavisli tasarlanmış IRIS 2’nin, göz altı torbalarını azaltmada 3.5 kat, göz çevresini yumuşatmada %80 ve göz altındaki koyu halkaları azaltmada %70 daha etkili olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. IRIS ayrıca aktif bileşenlerin emilimini %84 oranında arttırarak ve bu bileşenleri cildinizin derinliklerine nüfus ettirerek göz bakım kozmetiklerinizin de etkinliğini arttırıyor. Bu güzellik atıştırmalığı, cildinizi görünür bir şekilde tazeliyor ve gözlerinizi anında rahatlıyor. IRIS 2, 2023’te de “iyi görün ve iyi hisset” felsefesinin vücut bulmuş hali oluyor. 

foreo cihazları

Vücut Bakımı

Foreo’nun Eylül ayındaki LUNA 4 koleksiyonu lansmanı, güzellik tutkunlarının özellikle vücut bakımında güzellik sektörüne hükmedecek 2023 trendleri hakkında bilgilenmesini sağladı. Foreo denilince yüz temizleme cihazları akıllara gelse de İsveçli güzellik teknoloji markası bu algıyı da yıkıyor. Foreo’nun uzun süredir beklenen LUNA 4 Body, günlük derin temizlik için size şimdiye kadar sahip olduğunuz en etkili vücut temizliğini sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda selülit görünümünü iyileştirecek bir T-Sonic masajlı vücut fırçası hizmeti sunuyor. 

Ultra hijyenik silikondan üretilen LUNA 4 Body, naylon kıllı fırçalara göre 35 kat daha hijyenik, bakterilere dirençli yumuşak silikondan oluşuyor. Bu yapısıyla ciltteki kir ve yağın %99’unu temizlediği klinik olarak kanıtlanmıştır. LUNA 4 Body ile tıkanmış gözenekler geçmişte kalıyor. Bununla birlikte, bakteri oluşumunu önlemek için çabuk kuruyor. Böylece, bir sonraki kullanımınızda aynı bakteri ve kirin cildinize yayılmasını önlüyor.

T-Sonic masajı ise mikrosirkülasyonu artırarak yağ birikintilerini dağıtmaya yardımcı oluyor. Sağlıklı kan dolaşımı sürdürülüyor, cildinizi güçlü ve elastik tutan, selülitin neden olduğu kırışmayı geciktiren protein olan kolajen üretimini ise destekliyor. 

Foreo’nun yenilikçi vücut temizleme fırçası, cildi aşındırmadan ölü cilt hücrelerini ve batık tüyleri nazikçe temizliyor. T-Sonic masajı ile gözenekleri geçici olarak genişletiyor. Böylece, silikon temas noktaları derinlerde kalmış kiri ve yağı gideriyor. Bu da uyguladığınız kremleri ve losyonları derinlemesine emmesi için cildinize mükemmel bir hazırlık aşaması sağlıyor. Kuru cilt ve batık kılları önleniyor.

foreo cihazları

Güzellik Teknolojisinin Yükselişi

Güzellik teknolojileri, tüketiciler profesyonel düzeyde sonuçlar ve sürdürülebilir güzellik çözümleri amacıyla teknolojiye yöneldikçe yükselişine devam ediyor. Artık, temiz ve bilinçli güzellik talep eden farkındalık sahibi tüketiciler çağına giriyoruz. Tüketiciler artık daha bilinçli ve teknolojinin ciltleri için sağlayabileceği faydalar hakkında bilgi ediniyor. Bu bilinç, güzellik tüketicilerinin, Foreo’nun ünlü UFO serisinin yıllar önce savunduğu trendleri LED ışık teknolojisi ve kriyoterapiye ilgisinin giderek artmasını sağlıyor. 

UFO 2 ile maskelemenin yalnızca 90 saniye sonra cilt nem seviyelerini %126 oranında iyileştirdiği ve etkisinin 6 saate kadar sürdüğü klinik olarak kanıtlanmıştır. Ayrıca, klinik araştırmalar UFO 2’nin sadece yedi günde kırışık görünümünü önemli ölçüde azalttığını da ortaya koyuyor‘’Avucunuzun içindeki güzellik spa’sı’’, hem bedeninizi hem de zihninizi besleyen, deneyimsel bir cilt teknolojisi aracı olarak karşımıza çıkıyor. 

UFO 2, sevimli ama güçlü tasarımıyla dört son teknolojiyi birleştiriyor. Öncelikle, LED ışık terapisi, performanslarında her biri eşit derecede etkileyici olan 8 farklı dalga boyu ile işlev gösteriyor. Örneğin, mor ışık cildi aydınlatıyor, mavi ışık kusurları gideriyor ve sarı ışık cilt iltihabını yatıştırıyor. Bu cihaz aynı zamanda termoterapi, kriyoterapi ve markanın imzası olan T-Sonik titreşimleri bir araya getirerek yalnızca iki dakikada profesyonel düzeyde sonuçlar sunuyor.

Kriyoterapi ile cildin genç ve sağlıklı görünmesi için gerekli olan kolajen üretimini sağlıyor. Ayrıca, ince çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü azaltmaya ve cildin elastikiyetini artırmaya yardımcı oluyor.

LED ışık teknolojisinin yanı sıra, evde IPL tedavilerinin artmasıyla IPL cihazlarının şaşırtıcı bir büyüme göstereceği tahmin ediliyor. Bu cihazlar, güzellik salonlarına pahalı ziyaretler yapmadan evde profesyonel düzeyde sonuçlar sunuyor. LED ışık ve IPL arasındaki farka gelince ise bu güç dağıtımı karşımıza çıkıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, IPL yani Intense Pulse Light, yoğun ışığı titreşimli bir şekilde kullanıyor.

IPL’nin güç çıkışları daha yoğun ve milisaniyelerle ölçülüyorken, LED ışığı daha az yoğun ve dakikalarla ölçülüyor. IPL pigmentasyon için harika bir seçim ve genellikle tüy alma cihazlarında kullanılıyor. LED ışıklar ise iyileşmeyi, kolajen stimülasyonunu artırıyor ve akneyle savaşmaya yardımcı oluyor. 

Dünyanın en hızlı büyüyen güzellik teknolojisi markası FOREO hakkında daha fazla bilgi edinmek ve gelecekteki büyüme ve yeniliklerden haberdar olmak için www.foreo.com adresini ziyaret edin veya @FOREO’yu takip edin.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu