AlışverişManşet

FOREO, Espada 2’yi Sunuyor!

Dünyanın önde gelen cilt teknolojisi markası FOREO; her gün güzel, duru, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için tek bir el cihazında sunulan en güçlü akne bakımını ortaya koyuyor.

Gençlerden yetişkinlere, sivilceler kesinlikle ayrımcılık yapmıyor. Sivilce, gezegendeki her 10 kişiden 1’ini etkileyen cilt sorunu ve bu da onu günümüzün en yaygın rahatsızlıklarından biri haline getiriyor. Bu sadece fiziksel bir problem değil, aynı zamanda kişinin dış görünüşünü de etkileyerek ruh sağlığı, özgüven ve öz-saygı üzerinde güçlü bir etkiye sahip oluyor. Bu yüzden görmezden gelerek kapmaya çalışıp, basitçe onunla yaşamayı öğreniyoruz. Peki ya bu soruna kelimenin tam anlamıyla ışık tutan ve ayrım yapmadan kusursuz bir yaşam şansı veren daha iyi bir çözüm varsa?

Dünyanın önde gelen cilt teknolojisi markası FOREO, akne bakımında bir yenilik olan ESPADA 2’yi sunuyor. Cihaz, gözeneklerin derinliklerinde akneye neden olan bakterileri hedef alıp ortadan kaldırmak için mavi LED ışık tedavisini T-Sonic titreşimleriyle birleştiriyor. Bu çığır açan bakım cihazı, kullanıcıların evlerinin rahatlığında ileri teknoloji kullanarak temiz ve sağlıklı bir cilde kavuşmalarına yardımcı oluyor.

ESPADA 2, aynı zamanda kompakt ve taşınabilir olacak şekilde tasarlanıyor, bu da onu hareket halindeyken kullanılması için mükemmel yapıyor. Uzun ömürlü pili, kullanıcıların tek şarjla 150 defaya kadar kullanabilmesini sağlıyor. 

foreo

İlk neslinin başarısının ardından ESPADA 2, etkili ve nazik akne tedavisi için daha da geliştirilmiş özelliklerini gururla sunuyor. Bu FDA onaylı tıbbi cihaz; mevcut izleri, lekeleri ve iltihabı temizleyerek, sebum üretimini düzenliyor. Böylece gelecekteki sivilceleri de önleyerek akneye eğilimli ciltleri her zamankinden daha hızlı ve daha verimli bir şekilde iyileştiriyor. FOREO’nun 28 günlük tüketici klinik araştırmasına göre, 4 kullanıcıdan 3’ü ilk kullanımdan itibaren gözle görülür sonuçlar bildirirken, 5 kullanıcıdan 4’ü, sivilcelerde azalma ve daha pürüzsüz, daha az yağlı bir cilt bildiriyor.

FOREO Türkiye Genel Müdürü Adnan Beciragic ESPADA 2 hakkında yorumlarını şu şekilde dile getiriyor: “FOREO, belirli cilt bakımı endişeleri için çözümler bulmaya ve sağlamaya kendini adıyor. 2023 yılında, 10. yılımızı kutlarken, cildimize daha önce hiç olmadığı kadar iyi bakacak birçok yeni cihazı piyasaya sürüyoruz. Bununla birlikte, en son yenilik olan ve yıllarca süren araştırma ve geliştirmenin sonucu ortaya çıkan ESPADA™ 2’yi gururla sunuyoruz.”

“Sivilcenin insanların özgüveni ve özsaygısı üzerinde derin bir etkisi olabileceğini biliyoruz. ESPADA™ 2 ile, bilim tarafından desteklenen ve gerçek sonuçlar veren, güçlü ama nazik bir çözüm sunuyoruz. Cihaz, cerrahi işlem gerektirmez, ağrısızdır ve tüm cilt tipleri için uygundur.”

FOREO ESPADA 2’nin arkasındaki yenilik

ESPADA 2, her bir FOREO cihazına güç sağlayan T-Sonic titreşimlerini, antibakteriyel özellikleri olan mavi LED terapisi ile birleştiriyor.

Mavi LED ışık cilde nüfuz ederek cilt altında sivilcelere neden olan bakterileri hedef alıyor. Mavi LED, bakterileri yok ederek, uzun vadeli sonuçlarla birlikte sivilcelerin şiddetini ve sıklığını azaltmaya yardımcı oluyor.

T-Sonic titreşimleri, sivilce lekelerini gidermeye yardımcı olmak için yüze nazikçe masaj yapıyor. Akne üzerinde uygulandığında T-Sonic titreşimler, mikrosirkülasyonu harekete geçirerek ciltte kalan akne lekelerini ve yara izlerini ortadan kaldırmak için cilt yenilenmesini kolaylaştırıyor. Ayrıca cihaz, ESPADA BHA+PHA Blemish Solution gibi jellerin emilimini artırarak bu jellerin etkisini de arttırmış oluyor.

FOREO’nun İsveç Akne Rutininde, ESPADA 2’yi ESPADA BHA+PHA Blemish Solution ile birlikte kullanılıyor. Bu rutin, temizlik için LUNA 4, ESPADA Blemish Solution ve sivilceleri tedavi etmek için ESPADA 2 ile yalnızca 3 adımlık kullanıcı dostu bir sistem haline geliyor.

Cilt yüzeyinde daha geniş alanları hedef alan geleneksel akne tedavilerinin aksine çığır açan ESPADA 2, her bir lekeyi hedefleyerek son derece hedefli bir akne çözümü sunuyor. Ayrıca  genellikle cildi aşırı kurutan ve göze hoş görünmeyen soyulmaya neden olan geleneksel tedavilerin aksine sebum üretimini aşırı kurutmadan, doğal bir şekilde düzenliyor. Tüm FOREO cihazları gibi ESPADA 2 de bakterilerin cildin bir bölgesinden diğerine yayılmasını önlemek için ultra hijyenik silikondan yapılıyor.

Belirli bölgelerde tekrarlayan sivilceler, lekeler ve iltihaplı ciltlerden şikayetçi olanlar için FOREO, akneye neden olan bakterilerin en başından oluşmaması için derinin altına nüfuz eden ultra konsantre mavi LED ışıklı ESPADA 2 plus’ı geliştiriyor. Espada 2’ye oranla Espada 2 plus daha derin mavi led boyu ve odaklı ışık terapisi ile inatçı ve bölgesel sivilce bakımında daha konsantre bir bakım sunuyor.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu