AlışverişManşetModa

Gant: İlkbahar – Yaz 2023 Koleksiyonu

GANT İlkbahar/Yaz 2023 Koleksiyonu, marin baskılardan ve pastel renklerden yola çıkarak ilkbahardan sıcak yaza yumuşak bir geçiş sağlıyor.

GANT’in Kreatif Direktörü Christopher Bastin, “Kökleri ABD’nin Atlantik kıyısı yakınlarına dayanan mirasımıza yeni bir bakış açısı getiriyoruz. Koleksiyon, denizcilik referanslı arşiv parçalardan ve Nantucket tekne yelkenlerini süsleyen renklerden esinleniyor. 1980’lerdeki Amerikan modasının ilham perileriyle beraber bu parçalar, GANT koleksiyonunun temelini oluşturuyor,” dedi. 

GANT İlkbahar Yaz 2023 Kadın Koleksiyonu’nda yazın hafifliğini yansıtan katmanlı silüetler ve çizgiler ön planda.

Modern gardıropların kilit parçaları olmaya aday koton trençkot, bol kesim chino pantolonlar ve cropped ceketler ise koleksiyonun favori parçaları arasında. Yazın enerjisini yansıtan beyaz ve mavi tonlar, sulu boya baskılarla ve yelkenli desenleriyle buluşuyor.

Atlantik’in göz alıcı pastel renklerinden ilhamını alan ve çarpıcı çiçek baskılarla harmanlanan eforsuz formlar, sıcak yaz aylarının vazgeçilmezi olmaya aday. Bol dökümlü kaftanlar, uçuşan keten parçalar ve örme elbiselerin yanı sıra, rattan aksesuarlar da plaj giyimine hareket katıyor. Yaz aylarında, 1970’li yılların sonlarından ve 1980’lerden referans alan pembe, kayısı ve sarı tonlar renkli çiçek baskıları, ekoseyle zenginleştirilmiş elbiselerde ve takımlarda hayat bulurken, 1970’lerden ilham alan büyük güneş gözlükleri ve baskılı ipek eşarplar ise yaz stilinin tamamlayıcısı.

GANT İlkbahar/Yaz 2023 Erkek Koleksiyonu, 1980’ler Amerikan yat kulübü temasına değinerek, sayfiye hissine şehirsel bir dokunuş katıyor. Klasik renk kombinasyonları ve Breton çizgilerin görüldüğü Oxford gömlekler, modern ve rahat giyim kodlarının anahtarı niteliğinde. Bu klasik riviera tarzında çarpıcı desenler, soluk neonlar, pembeler, sarılar ve yeşiller daha nötral tonlarla kombine ediliyor.

Tiril tiril tişörtler, rahat yazlık şortlar ve plajdan happy hour parti saatine geçiş sağlayan parçalarla GANT koleksiyonunun ikinci yarısı, 1980’lerin tatil ruhundan ilham alıyor. Koleksiyonda keten dokulara ve casual dikişlere sarının sayısız zengin tonlarındaki ayçiçeği grafikleri, retro çizgiler ve ekose desenler eşlik ediyor. Saten ceket ve sırt çantasında taşınabilen rüzgarlık gibi anahtar dış giyim parçaları, sportif ve kolejli bir dokunuş sunuyor. Koleksiyonun genel havasına tamamlayıcı olan şapkalar ve uzun çoraplar ise sayfiyede geçen yaz günlerine atıfta bulunuyor

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu