GüzellikCilt BakımıManşet

Göbek Eritme Masajı Nasıl Yapılır?

Genetik yatkınlık, hareketsiz yaşam ve yavaş metabolizma gibi pek çok nedenden kaynaklı olarak vücudun bazı bölgelerinde fazla yağlanma sorunları oluşur. Bu noktada da göbek bölgesi yağları hem oldukça yaygın hem de eritmesi son derece güç olan yerlerden biridir.

Kimi zaman sağlıklı beslenmek hatta zayıf olmak bile dümdüz bir göbeğe sahip olmak için yetersiz kalabilir. Fakat üzülmeyin! Göbek eritme ile ilgili farklı yöntemleri sizler için derledik. Haydi gelin içeriğimizin devamına geçelim.

göbek

Göbek bölgesinden kilo vermek için farklı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerden biri masaj ile kilo vermeyi kolaylaştırmaktır. Masaj, yağlı alanda bulunan kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda da bölgesel zayıflama açısından metabolizma hızlandırıcı etkiler sağlar.

Göbek Eritme Masajı

göbek

Bu bölgede bulunan yağları ortadan kaldırmak için günde 2 defa 2 dakika olacak şekilde bu masajı yaparak detoks etkisi yaratabilir ve bu bölgedeki fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Ancak göbek eritme masajı kilo vermek için tek başına yeterli bir yöntem değildir. Hele ki bu bölgede aşırı yağlanma mevcut ise masajla karın yağlarını eritmek sizin de bildiğiniz üzere neredeyse imkansızdır. Hal böyle olunca da egzersiz programları ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarını elden bırakmamak kaydı ile karın eritme masajlarından olumlu sonuçlar alınabilir.

Egzersizi sabah ve akşam aç karnına yapmanız daha yararlı olacaktır. Yemek yedikten sonra bu masajı asla uygulamamalısınız. Gün içinde yapacağınız bu egzersiz sayesinde metabolizmayı hızlandırarak sindirimi kolaylaştırabilir ve bu şekilde de bölgedeki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz.

Karın masajı ile göbek eritme şu şekilde yapılır;

 • Öncelikle düz bir zemin üzerine sırtüstü bir şekilde uzanın.
 • Ellerinizi birbirine sürtün ve güzelce ısıtın.
 • Ellerinizden birini göbek deliğinize paralel olacak şekilde yerleştirin.
 • Yuvarlak, küçük ve saat yönünde hareketler ile göbek deliği çevresine masaj yapın. Yuvarlama aşamasını giderek büyütün.
 • Yuvarlak hareketler en az 2 saniye yapılmalıdır.
 • Karın bölgesinde bulunan ısıya odaklanarak gün içerisinde 2 dakika bu ovma işlemini uygulayın.

Bu Egzersizi Kimler Yapmamalı?

göbek
 • Hipertansiyonu bulunanlar ve kasık fıtığı olanlar
 • Hamile kadınlar
 • Böbrek, idrar ya da safra kesesi taşı sorunları olanlar
 • Mide ve bağırsakta yarası bulunanlar
 • İdrar kesesi, rahim ya da yumurtalıklarda iltihap mevcut ise bu egzersizi kesinlikle denememelisiniz.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu