El ve Ayak BakımıGüzellikManşet

Güçlü Tırnaklara Kavuşma Yöntemleri

Tırnak bakımı hepimizin özen gösterdiği konulardan biri. Özellikle de son yılların vazgeçilmez nail art uygulamaları ve protez tırnaklar, bu bakıma verilen önemi büyük ölçüde arttırdı. Güzellik salonlarında yüzlerce lira vererek muhteşem tırnaklara sahip olmayı elbette ki hepimiz isteriz. Ancak eğer isterseniz evde, kendi imkanlarınız dahilinde de tırnaklarınızı muhteşem gösterebileceğinizi biliyor musunuz?

Güçlü ve göz alıcı tırnaklara sahip olmak için ilk önceliğiniz bakım olmalı. Haydi gelin hep birlikte evde bu bakımına dair yapabileceklerinizi hep birlikte inceleyelim.

tırnak

E Vitaminin Mucizevi Etkileri

E vitamini pek çok açıdan güçlü ve besleyicidir. Antioksidan özelliği sayesinde ön plana çıkar. Bu özelliği ile de elleriniz için güçlü etkilere sahiptir. Kırılma ve soyulmaları önlemenin yanında uzamalarına da yardımcı olur. E vitamini yağını doğrudan uygulamanız halinde hasarları ortadan kaldırabilir aynı zamanda da tırnak yatağınızı güçlendirebilirsiniz.

Vicks ile Mantardan Kurtulma

Soğuk algınlığı, grip ve benzer hastalıklarda kullanılan Vicks; el bakımında da kullanılması önerilen etkili ürünlerin arasında yer alıyor. Yapılan araştırmalara göre, düzenli Vicks kullanımı mantarı iyileştiriyor ve büyük oranda güçlendiriyor. Uzmanlar ise düzenli kullanılmasını ve temiz bölgelere sürülmesini öneriyor. Doğal içeriği sayesinde çok sevilen bu ürünü bakım rutininizde güvenle kullanabilirsiniz.

Limon ve Zeytinyağı Karışımı

Limon ve zeytinyağı ikilisi doğal bakım tarifleri arasında yer alan etkili bir karışımdır. Bakımınız için tercih edebileceğiniz bu kür, kısa sürede etkili sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olur.

Tarif: 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 10 damla kadar limonu bir kase içerisinde karıştırın. Sonrasında parmaklarınızı bu karışımın içerisinde bekletin. Ortalama 10-15 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır.

Zeytinyağı içeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde kısa bir süre içerisinde güçlü ve sağlıklı tırnaklara kavuşmanıza fayda sağlayacaktır.

Vazelin Etkisi

Vazelinin içeriğinde bulunan etkili bileşenler sayesinde nem kapasitesi oldukça yüksektir. Bu sebeple de bakım adımında tercih edilmesi sık sık önerilir. Gün içerisinde aklınıza geldikçe vazelin kullanabilirsiniz. Düzenli vazelin kullanımı ile daha güçlü ve sağlıklı tırnaklara kavuşabilirsiniz.

tırnak

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan Cevizi yağı da bu bakım adımlarında tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer alıyor. Ellerinizi nemlendirmek ve beslemek için bitkisel bir ürün olan Hindistan cevizi yağından yardım alabilirsiniz. Kullanım için bir miktar Hindistan cevizi yağını elinize alın. Hızlıca eriyen bu yağı fazla bekletmeden uygulayın. Bu esnada masaj da yapabilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu