MakyajGüzellikManşet

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük makyaj, kusurlarını gizlemek ya da doğal güzelliğini ön plana çıkarmak isteyen pek çok kadın tarafından hem araştırılıyor hem de tercih ediliyor. Malum iş hayatı ya da sosyal hayatta taze ve canlı görünüme sahip olmak hem önemli hem de özgüven kaynağıdır.

Her gün makyaj yapmak durumunda kalıyor ve bunun için zamanla yarışıyorsanız günlük makyaj tam da size göre. Oldukça kısa bir süre içerisinde yüzünüzü canlı bir görünüme sokabileceğiniz ve boyutlandırabileceğiniz günlük makyaja dair ipuçlarını içeriğimizde sizler için derledik. Öyleyse haydi gelin içeriğimizin devamına geçelim.

günlük makyaj

Günlük makyaj, sade ve doğal görünüme kavuşmak için ve daha da önemlisi etkileyici bir görünüme sahip olmak isteyenler için ideal bir makyaj tekniğidir. Gereksiz çabalar içerisine girmeden kısa bir süre içerisinde doğal güzelliğinizi ön plana çıkarmak için belli başlı makyaj malzemeleri kullanmanız yeterli olacaktır.

Göz yorucu ve fazla ışıltıya sahip renkler doğal görünümden uzaklaştıracağı için daha çok kahve, nude ve turuncu göz farlarını tercih etmek bu makyaj tekniği için yararlı olacaktır. Aynı zamanda bu makyajda kullanılan ürünler de oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Bu anlamda gözeneklerinizi tıkayan ya da cildinizin hava almasının önüne geçen ürünlerin kullanımından muhakkak kaçınmanız gerekir. Peki ya günlük makyaj nasıl yapılır?

Günlük Makyaj Teknikleri

Günlük makyaj doğal bir görünümü vurguladığı için keskin bitişli uygulamaları gerektirmez. Örneğin; göz makyajı yaparken keskin bitişli bir far uygulanmasına hiç gerek yoktur. Bunun yerine fırça yardımı ile göz kapağına dağıtılan bir buğulu makyaj çok daha iyi bir tercih olacaktır.

günlük makyaj

Kontür uygulamasında ise yüz tipinizi baz alarak bronzer uygulaması yapabilirsiniz. Bunun için de bir örnek verecek olursa; yuvarlak bir yüz tipine sahipseniz yüzünüzün yan kısımlarından saç diplerine yakın bir şekilde çene kemiğine kadar kontür uygulayabilirsiniz.

Fakat ters üçgen bir yüze sahipseniz kontürü geniş ola çene kısmına uygulamanız gerekir. Çene kemiğini kuşak hizasından çeneye doğru olan kısma koyu renk uygulayarak kamufle edebilir ve bu şekilde yüzünüzü boyutlandırabilirsiniz.

Dudaklarınız için ise tercihi balm, lip ya da nude rujlardan yana kullanabilirsiniz. Eğer günlük makyajınızı biraz daha canlandırmak isterseniz parlak dokunuşlar ya da hafif koyu tonları da tercih edebilirsiniz.

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük makyaj cilt tipi ve ten rengine doğru orantıda uygulandığında duru güzelliği en kısa sürede ön plana çıkarmaya yardımcı olur.

günlük makyaj

Hazırsanız günlük makyaj nasıl yapılır daha yakından bakalım:

  • Günlük makyaja cildinizi temizleyerek bakmalısınız. Temizleyici jel yardımı ile cildinizi yıkayın. Ardından cildinizi nemlendirin.
  • Cildinizi hazırladıktan sonra kusursuz bir cilt görünümü için hafif bir fondöten uygulayın. Göz altınıza ise kapatıcı uygulayın. Bu işlemi yaparken cildinizdeki kızarıklıkları, göz altı morluklarını ve renk eşitsizliklerini ortadan kaldırdığınızdan emin olmalısınız.
  • Göz makyajı için kahve, turuncu tonlarda bir far, ince bir eyeliner kullanılabilir ya da sadece maskara uygulayabilirsiniz. Göz makyajını yaparken kaş aralarındaki boşlukları kapatmak için kaş kalemi için kaşlarınızı boyayın ve tarayın.
  • Göz makyajının ardından hafif bir kontür ve aydınlatıcı kullanarak yüzünüzü şekillendirin. Bunların yerine şeftali ya da pembemsi bir allık da uygulayabilirsiniz.
  • Son olarak dudaklarınıza ten renginize yakın bir nude ruj uygulayın. Fakat daha iddialı ve canlı bir görünüm için koyu kahve rujları kullanılabilir ya da sadece bir parlatıcı ile makyajınıza son verebilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu