AstrolojiManşet

Haftalık Burç Yorumu: 24 – 30 Nisan 2023

Koç, Boğa, Yengeç, İkizler, Aslan, Başak, Terazi, Kova, Akrep, Yay, Oğlak, Balık burcu haftalık yorumlarınız geldi! Haydi toplanın!

burç

Kötülerden biri seviyor diğeri dövüyor.

Her ikisi de olumsuz olan iki gezegenin birinin sevmesi, diğerinin ise dövmesi kadersel noktalar olan ay düğümlerini şaşkına çevirecek diyebiliriz.

Haftanın Gündemi

24 – 30 Nisan 2023 haftasında Ay, Yengeç burcunda ilerlemesine devam edecek ve hafta sonu pazar günü ise Başak burcunda olacak.

Haftanın Gökyüzü Olayları

Bu haftaya disiplin gezegeni Satürn’ün Kuzey ve Güney ay düğümlerine yaptığı olumlu, güç delisi Plüton’un ise olumsuz bir yerden bakması ile başlayacağız.

Her ikisi de olumsuz olan bu gezegenlerin birinin sevmesi, diğerinin ise dövmesi kadersel noktalar olan bu ay düğümlerini şaşkına çevirecek diyebiliriz. Elbette bunun bizdeki karşılığı ise temkinli olmakla, hoyrat davranmak arasında gidip gelmek demek olacak.

Hafta ortası ise Ay, ev sahipliği yaptığı Yengeç burcunda biraz daha içimizi ısıtacak diyebiliriz. Ancak savaş tanrısı Mars’ın yaralı şifacı Şiron’a ayar vermeye kalkışması çözüm yolu bulmak için giriştiğimiz konularda bizi biraz yaya bırakabilir.

Hafta sonu ise Ay’ın güçlü etkisi bizi kuşatırken kendimizi dinlenmek yerine iş ve güç peşinde koştururken bulabiliriz. Bu sebeple bu konuda biraz daha dikkatli davranmakta fayda var. Olmadık iş yükleri alarak hafta sonunu ziyan etmemeye bakın derim.

Haftalık Burç Yorumları

Koç

koç burcu

Bu dönemde parasal konulara, harcama ve gelirlere çok daha dikkatli yaklaşıyorsunuz. Bunun yanında gecikmeler ve yeniden üstüne gidilmesi gereken koşullar özellikle maddi açıdan sizi çok daha düşünceli kılabilir. Haftanın ilk günlerinde yakın çevrenizde hareket, ziyaret ve görüşmeler öne çıkabilir. Düşüncelerinizi daha verimli kullanmak için elinize bolca şans geçebilir. 28 Nisan civarında kendinizi gösterme konusunda oldukça kararlı görünüyorsunuz. Fakat esneklik göstermek de yararlı olabilir. Aşkta ve çocuklarınız ile ilgili konularda kendinizi ortaya koymak isteyebilirsiniz.

Boğa

boğa burcu

Artık burcunuzda ilerleyen Güneş size yeni istekler ve hevesler getirecek. Hedeflerinizi gözden geçirebilirsiniz. Fakat bu dönemde geri giden Merkür yüzünden eksik kalan işler, projeler ya da düşünceler de var. Haftanın ilk günlerinde elinizdeki birikimleri kullanmak açısından daha büyük bir çaba ve motivasyon içerisindesiniz. Bunun yanında uzun vadeli işlere odaklanabilirsiniz. 28 Nisan civarında ise ev ve ailevi işlerde çok daha kalıcı ve uzun vadeli bir konuya zaman ayırabilirsiniz. Biraz daha esneklik göstermeye bakın derim ben.

İkizler

ikizler burcu

Bu dönemde bazı iletişim sorunları karşınıza çıkabilir. Sizi bekleten ya da belirsizlik içeren konularda acele karar vermemelisiniz. Tam olarak göremediğiniz koşullar da dikkatinizi çekebilir. Bu dönemde iletişim kurmak konusunda problemler olabilir. Yine de haftanın ilk günlerinde şahsi alanda yeni adımlar ve değişiklikler yapma arzusu içerisinde olabilirsiniz. İş hayatınızdaki sorumluluklar gündeme gelebilir. 28 Nisan civarında ise ziyaretler, görüşmeler ve yakın çevrenizde olup bitenler nedeni ile daha fazla çaba içinde olacaksınız.

Yengeç

yengeç burcu

Bugünlerde Boğa burcunda ilerleyen Güneş, para durumunuz ve gelecek ile ilgili beklentileriniz yönünde çok daha uzun vadeli düşünmeyi getiriyor. Bir takım beklentiler ya da projeler yüzünden beklemeler ya da gecikmeler gündeme gelebilir. Gruplar ve arkadaşlıklar içinde daha fazla çaba harcamalısınız. Haftanın ilk günlerinde özellikle kafanızda pek çok soru işareti olabilir. 28 Nisan civarında ise harcamalarınızda daha dikkatli olmalısınız. Gereksiz masraflar ortaya çıkabilir.

Aslan

aslan burcu

Bu dönemde mesleki konulara ve sorumluluklara karşı önemli vurgular var. Kişiliğinizi ortaya koyma yönünde daha büyük bir gayret içindesiniz. Üstler ile ilgili konular ve önemli kararlar gündeme geliyor. Fakat iş hayatında görüşmeler konusunda daha sabırlı olmanız gerekebilir. Haftanın ilk günlerinde gruplar içinde ve sosyal alanda hareketlilik dikkat çekiyor. Finansal bir konuda sorumluluklar gündeminize oturabilir. 28 Nisan civarında ise Ay, burcunuzda ilerlerken sizin için şahsi anlamda daha önemli adımlar atabilirsiniz.

Başak

başak burcu

Bu dönemde Boğa burcunda ilerleyen Güneş, kendinizi geliştirebileceğiniz konulara, uzaklar ile ilgili ya da eğitim ile ilgili yeni koşullara dikkat çekiyor. Düşüncelerinizi yayma konusunda çok daha fazla şey yapmak istiyorsunuz. Yine de bu alanda tam olarak istediğiniz hızda ilerlemeyen koşullar karşınıza çıkabilir. Haftanın ilk günlerinde iş hayatında ve sorumluluklar alanında çok daha fazla çaba içerisindesiniz. Ortaklı işler sizi daha sorumlu kılıyor olabilir. 28 Nisan civarında ise kişisel alanda gururunuzu ilgilendiren durumlar yüzünden huzursuzluk çekebilirsiniz.

Terazi

terazi burcu

Bugünlerde dikkatinizi finansal konulara, ortaklı işlere ve miras gibi paylaşımlı konulara yöneltebilirsiniz. Bunun yanında eşinizin para durumu ile ilgili koşullarda düşüncelerinizde önemli bir yer tutabilir. Bu konularda eksik kalan ve henüz tamamlanma aşamasında olan çok fazla şey var. Haftanın ilk günlerinde düşüncelerinizde yenilik ve daha fazla hareket, yolculuk getirebilecek imkanlar mevcut. 28 Nisan civarında ise gruplar içerisinde ya da sosyal alanda kişiliğinizi daha fazla gösterebilecek bir çaba içerisinde olabilirsiniz.

Akrep

akrep burcu

Artık karşıt burcunuz Boğa’ya yerleşen Güneş, yeni bir farkındalığa ve özellikle ilişkilerinizde gündeme gelen değişikliklere işaret ediyor. Son altı aydır devam eden koşullar artık sonuç vermekte. Bu dönemde evlilikte ve ilişkilerinizde, iş hayatınızda yeni farkındalıklar var. Süregelen şeyleri toparlama çabası içerisindesiniz. Haftanın ilk günlerinde düşüncelerinizi olumlu şekilde kullanmaya bakmalısınız. 28 Nisan civarında ise özellikle iş hayatında ve sorumluluklar alanında kendinizi göstermek konusunda daha büyük bir çaba ortaya koyacaksınız.

Yay

yay burcu

Bu dönemde özellikle çalışma hayatınızda ve işe yönelik konularda daha fazla çaba, farkındalık ve değişiklikler gündeme geliyor. Pratik düşünmek ve enerjinizi somutlaştırmak için daha çok şey yapabilirsiniz. Sağlık, hizmet ve iş konularında uğraştıran durumlar da gündeme gelebilir. Haftanın ilk günlerinde görüşmeler, karşılıklı konular ve kimi zaman muhalefet çıkarabilecek durumlar olabilir. 28 Nisan civarında ise kendinizi gösterebileceğiniz yaratıcı bir alanda ya da yabancılar ile ilgili bir konuda başarılı olmak için çaba harcayabilirsiniz.

Oğlak

oğlak burcu

Bu dönemde Boğan burcuna yerleşen Güneş, size daha olumlu titreşimler ve aynı zamanda yaratıcılığınızı ve enerjinizi ortaya koyabileceğiniz değişiklikler getiriyor. İçerisinde uzakların, eğitimin ya da kendinizi geliştirmek ile ilgili bir projenin olduğu bir konuda daha fazla şey yapma gereği hissediyor olabilirsiniz. Bazı gecikmeleri hesaba katmakta fayda var. Haftanın ilk günlerinde özellikle çaba ve gayret hakim gibi görünüyor. 28 Nisan civarında ise psikolojinizi etkileyen koşullar ve cesaret gerektiren konular dikkat çekebilir.

Kova

kova burcu

Bu dönemde daha fazla çaba, gayret ve somut düşünme gereği ortaya çıkıyor. Enerjinizi temellendirmeye ve sakin düşünmeye ihtiyacınız var. Belki bu konularda eve ya da yerleşimin bize yönelik alanlarında sizi meşgul edebilir. Gecikmeler ya da ertelemeler gündeme geliyor olabilir. Haftanın ilk günlerinde düşüncelerinizi ortaya koyma konusunda çok daha başarılısınız. Fakat 28 Nisan civarında özellikle karşıtlıklar ya da tartışmaların olduğu durumlarda daha esnek ve dengeli kalmaya özen göstermelisiniz.

Balık

balık burcu

Bugünlerde Boğa burcuna ilerleyen Güneş ve bu burçta gerilemeye başlayan Merkür somut düşünmek, organize olmak ve yakın çevreniz ile daha dikkatli ilgilenmek konusunda bazı çabalar getirebilir. Kafanızda tasarım aşamasında olan pek çok düşünce mevcut. Fakat bu düşüncelerin olgunlaşmasına zaman tanımalısınız. Kardeşler ile ilgili konular da gündeme geliyor olabilir. Haftanın ilk günlerinde özellikle aileye ya da yerleşime yönelik konular size daha büyük bir hareketlilik getirebilir. 28 Nisan civarında ise severek yaptığınız bir işe daha çok odaklanabilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu